Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agatha Christie: Murder on the Orient Express (PC)

Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expresie PC

Agatha Christie: Murder on the Orient Express

Agatha Christie: Murder on the Orient Express to druga z komputerowych adaptacji słynnych książek detektywistycznych, przygotowana przez zespół AWE Games, pracujący pod dyktando firmy wydawniczej Dreamcatcher (The Adventure Company).

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | dwudziestolecie międzywojenne

PC Windows
Okładka Agatha Christie: Murder on the Orient Express (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14listopada2006

28listopada2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Agatha Christie: Murder on the Orient Express to druga z komputerowych adaptacji słynnych książek detektywistycznych, przygotowana przez zespół AWE Games, pracujący pod dyktando firmy wydawniczej Dreamcatcher (The Adventure Company). Pierwsza część o tytule Agatha Christie: And Then There Were None, pomimo tego, iż nie uniknęła pewnych błędów, została dość przychylnie przyjęta przez miłośników twórczości sławnej autorki.

Tym razem mamy do czynienia z jedną z najlepszych, jeżeli nawet nie najlepszą, intrygą detektywistyczną jaka wyszła z pod pióra Agaty Christie, co samo w sobie jest już wystarczającym powodem, aby sięgnąć po tą pozycję. Fabuła gry bazuje na swoim książkowym pierwowzorze, a zatem akcja rozgrywa się w słynnym pociągu, tytułowym Orient Ekspresie, który ugrzązł w zaspach śnieżnych, gdzieś w zapomnianym przez Boga miejscu. Celem naszych działań jest przeprowadzenie śledztwa, które odkryje, kto zasztyletował jednego z pasażerów. Jednak w odróżnieniu od książki, w grze nie kierujemy poczynaniami detektywa Herkulesa Poirota, lecz Antoinette, pracowniczki ekspresu. Poirot został ranny w czasie lawiny śnieżnej i spędza praktycznie całą opowieść w łóżku, służąc nam za przewodnika i doradcę.

W stosunku do Agatha Christie: And Then There Were None,mechanika rozgrywki nie zmieniła się w tej części. Nadal mamy do czynienia z klasyczną przygodówką point&click, gdzie podstawą są rozmowy z napotkanymi postaciami pobocznymi (a tych występuje tu około 20), przeczesywanie kolejnych lokacji w poszukiwaniu przedmiotów i dowodów, czy w końcu kojarzenie pozyskanych informacji. Praktycznie rzecz biorąc, obszar po jakim możemy się poruszać został ograniczony do wagonów pociągu i niewielkiego terenu, który je otacza, z małym tylko wyjątkiem w postaci stacji kolejowej. W sumie autorzy oceniają, iż Agatha Christie: Murder on the Orient Express zagwarantuje graczom mniej więcej 25 godzin zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Gry podobne do Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expresie

Klasyfikacja PEGI Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expresie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expresie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP
Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expresie - recenzja gry
Agatha Christie: Morderstwo w Orient Expresie - recenzja gry

Recenzja 25 stycznia 2007, 09:27

Ekwipunek, jak to zwykle bywa w grach przygodowych, jest nieograniczony, dzięki czemu nasza bohaterka może nosić w kieszeniach wszelkie przedmioty, jakie tylko uda jej się znaleźć i podnieść. A jeśli chodzi o zagadki, to te polegają głównie na odnalezieniu przedmiotów, a później użyciu ich we właściwym miejscu. Czasem trzeba też wpaść na to, co z czym połączyć w naszej kieszeni lub co należy rozdzielić. Ogrom czasu spędzamy również na zbieraniu paszportów wszystkich pasażerów i obsługi pociągu, ich odcisków palców, odcisków ich butów oraz odcisków pozostawionych na rozmaitych przedmiotach związanych z miejscem przestępstwa i prowadzonym dochodzeniem. W tym miejscu część osób może zacząć narzekać na monotonię wykonywanych działań. Jednak z drugiej strony, czy możemy się pastwić nad sednem pracy detektywa, czyli mozolnym zbieraniem rozmaitych śladów i powtarzaniem rutynowych czynności w celu posunięcia dochodzenia na przód?