Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2008, 08:19

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 sierpnia 2008)

Nagroda dla Halo 3, zapowiedzi gier Henry Hatsworth i The Magic Roundabout, Lipsk bez Gears of War 2, Mars bez kosmitów i zapowiedzi łatek do Warhawka i Team Fortress 2, to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie. Zapraszamy do lektury.

Nagroda dla Halo 3, zapowiedzi gier Henry Hatsworth i The Magic Roundabout, Lipsk bez Gears of War 2, Mars bez kosmitów, zapowiedzi łatek do Warhawka i Team Fortress 2, to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie. Zapraszamy do lektury.

Team Fortress 2

19 sierpnia użytkownicy Team Fortress 2 doczekają się kolejnego uaktualnienia. W łatce, oprócz całkiem nowego trybu gry znajdą się dodatkowe mapy, bronie i achievementy.

Henry Hatsworth

Oddział Electronic Arts odpowiedzialny za segment rynku casual powiadomił, że w produkcji znajduje się gra zatytułowana Henry Hatsworth. Będzie to przygodówka przeznaczona dla handhelda Nintendo DS, w której do rozwiązania czeka mnóstwo ciekawych, logicznych zagadek i puzzli. Premiera planowana jest na początku przyszłego roku.

Memento Mori

Memento Mori, klasyczna przygodówka przygotowywana przez zespół Centauri Production będzie miała sześć różnych zakończeń – poinformował wydawca programu, firma dtp entertainment. Premiera gry odbędzie się późną jesienią tego roku.

Halo 3

Znany brytyjski magazyn Edge nagrodził grę Halo 3 tytułem najbardziej innowacyjnego programu roku podczas tegorocznej edycji Edinburgh Interactive Festival. Do tytułu aspirowały także Grand Theft Auto IV, Portal, Rock Band, Super Mario Galaxy i Wii Fit.

Warhawk

27 sierpnia do usługi PSN trafi najnowsza łatka przeznaczona dla gry Warhawk. Umożliwi ona m.in. odsłuchiwanie podczas zabawy własnej muzyki oraz zdobywanie Trofeów.

The Magic Roundabout

Francuski Game Life i firma Deep Silver ogłosiły, iż trwają prace nad grą zatytułowaną The Magic Roundabout. Będzie to próba przeniesienia do interaktywnego świata popularnego programu dla dzieci wyświetlanego w latach 1964-1971 w telewizji BBC. Pięciominutowy program, w którym główne role grały animowane poklatkowo kukiełki, w swym najlepszym okresie zbierał przed telewizorami nawet osiem milionów widzów. Gra do posiadaczy pecetów, NDS i Wii trafi w czwartym kwartale tego roku.

Red Faction

Akcja Red Faction: Guerrilla ma miejsce na Marsie. Jednakże nie spotkamy tam żadnych zielonych ludzików, zapowiedział producent programu, Rick White. I bardzo dobrze, pozostanie jedynie twarda, męska walka z korporacjami.

Gears of War 2

Zła wiadomość dla tych, którzy liczyli, że w Lipsku załapią się na prezentację Gears of War 2. Epic nie zamierza na targach pokazywać ani kawałka kodu gry. Powodem jednak nie jest w żadnym wypadku obawa o słabą jakość produktu czy coś w tym rodzaju. Po prostu restrykcyjne niemieckie prawo nie pozwala na dystrybucję Gearsów w tym kraju. Nie będzie sprzedaży, nie może być pokazu, proste.

Ratchet & Clank

Mająca zadebiutować 21 sierpnia w usłudze PlayStation Network gra Ratchet & Clank: Quest for Booty zajmie na dysku twardym 2,3GB. Może to niewiele, ale warto pamiętać, że w Europie wyjdzie również wersja klasyczna, czyli w pudełku.

Braid

Gra Braid z miejsca stała się hitem na Xbox Live Arcade. W chwili obecnej jest to najwyżej oceniany program dostępny w tej usłudze (Metacritic – 92%), a zarazem nie zadawalająco sprzedającym się dla jej autora. W ostatnim tygodniu na jego zakup zdecydowało się 28,500 osób.

BAFTA

Mamy potwierdzenie, że ceremonia rozdania nagród BAFTA (The British Academy of Film and Television Arts) odbędzie się 10 marca 2009 roku. W tym roku gry wyjątkowo nie zostały sklasyfikowane. Oficjalnym powodem miały być problemy z systemem oceniania.

Dragon Quest V

Square Enix powiadomiło, że od 17 lipca do japońskich klientów trafiło już milion egzemplarzy gry Dragon Quest V. Kiedy program pojawi się w Europie? Nie wiadomo.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Pekin 2008

The Godfather II

Too Human

Nikopol: Carnival of Immortal

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Unsolved Crimes

Multiwinia: Survival of the Flattest

Battlefield: Bad Company - Z dziennika developera - dźwięk

gry