Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCWiiNDS
Okładka The Magic Roundabout (PC)
OkładkaThe Magic Roundabout (PC)

The Magic Roundabout

The Magic Roundabout to wyprodukowana przez firmę Deep Silver gra logiczna, bazująca na popularnym telewizyjnym show dla dzieci, w Polsce znanym jako "Magiczna karuzela". Gracz ma okazję wcielić się w ulubionych bohaterów programu.

Logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Magic Roundabout Premiera

28lis2008

PC

5gru2008

NDS

31mar2009

Wii

producent: Deep Silver wydawca: Game Life

Gry podobne do The Magic Roundabout

Shrek 2: Team Action

Madagaskar

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

The Magic Roundabout to gra stworzona z myślą o najmłodszych graczach. Powstała w oparciu o popularny francuski program dla dzieci noszący tytuł Le Manege enchanté (w Polsce: Magiczna karuzela) - został on wyprodukowany w 1963 roku, dzięki inicjatywie Serge Danota.

W The Magic Roundabout wcielamy się w kilkoro głównych bohaterów telewizyjnej serii. Do naszej dyspozycji oddano m.in. magika Zebedee, kudłatego psiaka o imieniu Dougal, różową krówkę Ermintrudę, a także dziewczynkę Florence. Przy ich pomocy rozwiązujemy proste zagadki oraz uczestniczymy w zabawnych mini-grach, popychających do przodu fabułę pełną cech edukacyjnych. Dzieci łączą więc przyjemne z pożytecznym, poznając prawa rządzące światem, a także różne magiczne sztuczki, urozmaicające zabawę.

Gra w sposób ciekawy wykorzystuje możliwości komputerów osobistych, umożliwiając graczom zaliczanie kolejnych misji i gier w wyjątkowy sposób. Przykładem może być np. wyszukiwanie różnych przedmiotów w stercie papieru, co odbywa się poprzez odpowiednie potrząsanie myszką i odpychanie kolejnych strzępków.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Magic Roundabout

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

The Magic Roundabout Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 800 MB HDD
  • Windows XP
NDS
Wii
PC