Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCGCNNDSPS2GBAWiiXBOX
Okładka Ice Age 2: The Meltdown (PC)
OkładkaIce Age 2: The Meltdown (PC)

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Ice Age 2: The Meltdown

Zręcznościówka dla młodszych graczy oparta na popularnym filmie dla dzieci wytwórni 20th Century Fox. Zabawa sprowadza się do pokonywania przeróżnych przeszkód terenowych, radzenia sobie z groźnymi przeciwnikami oraz zbierania przedmiotów.

Przygodowe | filmy animowane | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż Premiera

14mar2006

PC PS2 XBOX GBA GCN

21mar2006

NDS

5gru2006

Wii

Gry podobne do Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Shrek 2: The Game

Madagaskar

Kung Fu Panda

Ice Age 2: The Meltdown to familijna gra akcji przygotowana przez firmę Vivendi Universal Games z okazji premiery filmu animowanego o tym samym tytule, z wytwórni 20th Century Fox. Produkt ten pozwala najmłodszym użytkownikom komputerów PC oraz konsol Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox, Nintendo GameCube, Nintendo Wii, Nintendo DS i Nintendo Game Boy Advance, na znaczne wydłużenie kontaktu z bohaterami znanymi ze srebrnego ekranu, a zatem z mamutem Mannym, leniwcem Sidem, tygrysem szablozębnym Diegiem oraz niezwykle zabawną wiewiórką Scratem.

Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy tytułowa epoka lodowcowa dobiega końca. Wśród zwierząt panuje ogólne zadowolenie, gdyż następuje ocieplenie klimatu, a dotychczas skuta lodem ziemia zamienia się w topniejący raj pełen gejzerów czy bajecznych zbiorników wodnych. Problemy zaczynają się w chwili, gdy bohaterowie uświadamiają sobie, że niedługo woda z topniejących lodowców zaleję ich dolinę. Łatwo się więc domyśleć, że celem gry jest pomoc powyższej czwórce w przetrwaniu tego kataklizmu.

Podobnie jak szereg innych produkcji opartych na motywach znanych animacji, tak i Ice Age 2 stworzono przy użyciu ładnej i kolorowej, trójwymiarowej grafiki. Rozgrywka zaś ma bardzo zręcznościowy charakter i sprowadza się do pokonywania przeróżnych przeszkód terenowych, radzenia sobie z groźnymi przeciwnikami (np. pająki) oraz zbierania porozrzucanych tu i ówdzie przedmiotów (żołędzi, kamieni, itp.). Każdy z czterech bohaterów jest postacią grywalną i posiada zestaw ruchów standardowych (np. bieganie, skakanie, pływanie) oraz pewne specjalne, indywidualne cechy i umiejętności. Ponadto w grze znajdziemy całą gamę przeróżnych minigierek.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8,4 / 10 na podstawie 1344 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 1.4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
PS2
XBOX
GCN
GBA
NDS
Wii