Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCGBAPS2XBOXGCNWiiNDS
Okładka Ice Age 2: The Meltdown (PC)

Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Ice Age 2: The Meltdown

Zręcznościówka dla młodszych graczy oparta na popularnym filmie dla dzieci wytwórni 20th Century Fox. Zabawa sprowadza się do pokonywania przeróżnych przeszkód terenowych, radzenia sobie z groźnymi przeciwnikami oraz zbierania przedmiotów.

Przygodowe | filmy animowane | przygodowe gry akcji

Okładka Ice Age 2: The Meltdown (PC)

data premiery gry:

14mar2006

PC PS2 XBOX GCN GBA

21mar2006

NDS

5gru2006

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ice Age 2: The Meltdown to familijna gra akcji przygotowana przez firmę Vivendi Universal Games z okazji premiery filmu animowanego o tym samym tytule, z wytwórni 20th Century Fox. Produkt ten pozwala najmłodszym użytkownikom komputerów PC oraz konsol Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox, Nintendo GameCube, Nintendo Wii, Nintendo DS i Nintendo Game Boy Advance, na znaczne wydłużenie kontaktu z bohaterami znanymi ze srebrnego ekranu, a zatem z mamutem Mannym, leniwcem Sidem, tygrysem szablozębnym Diegiem oraz niezwykle zabawną wiewiórką Scratem.

Akcja gry rozpoczyna się w momencie, gdy tytułowa epoka lodowcowa dobiega końca. Wśród zwierząt panuje ogólne zadowolenie, gdyż następuje ocieplenie klimatu, a dotychczas skuta lodem ziemia zamienia się w topniejący raj pełen gejzerów czy bajecznych zbiorników wodnych. Problemy zaczynają się w chwili, gdy bohaterowie uświadamiają sobie, że niedługo woda z topniejących lodowców zaleję ich dolinę. Łatwo się więc domyśleć, że celem gry jest pomoc powyższej czwórce w przetrwaniu tego kataklizmu.

Podobnie jak szereg innych produkcji opartych na motywach znanych animacji, tak i Ice Age 2 stworzono przy użyciu ładnej i kolorowej, trójwymiarowej grafiki. Rozgrywka zaś ma bardzo zręcznościowy charakter i sprowadza się do pokonywania przeróżnych przeszkód terenowych, radzenia sobie z groźnymi przeciwnikami (np. pająki) oraz zbierania porozrzucanych tu i ówdzie przedmiotów (żołędzi, kamieni, itp.). Każdy z czterech bohaterów jest postacią grywalną i posiada zestaw ruchów standardowych (np. bieganie, skakanie, pływanie) oraz pewne specjalne, indywidualne cechy i umiejętności. Ponadto w grze znajdziemy całą gamę przeróżnych minigierek.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 1338 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Klasyfikacja PEGI Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 1.4 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Premiery gier w Polsce (1-5 września)
Premiery gier w Polsce (1-5 września)

wiadomość8 września 2008

Początek września zapamiętamy z pewnością jako okres premiery gry Spore, jednej z najgłośniejszych (i jak się okazało – zbierającej bardzo sprzeczne opinie) produkcji tego roku.

Epoka Lodowcowa dotknie również Wii
Epoka Lodowcowa dotknie również Wii

wiadomość25 września 2006

Firma Sierra Entertainment podała do wiadomości, że rozpoczęła prace nad grą Ice Age 2: The Meltdown w wersji na konsolę Nintendo Wii. Japońska zabawka będzie pierwszym next-genem, na jakim zobaczymy nową Epokę Lodowcową.

Poradnik: Epoka Lodowcowa 2: Odwilż

wiadomość8 maja 2006

Poradnik do gry Epoka Lodowcowa 2: Odwilż, produkcji o zręcznościowym charakterze, opartej na popularnym filmie animowanym pod tym samym tytułem. Znajdziecie w nim szczegółowy opis przejścia wszystkich poziomów występujących w grze.

VU Games zapowiada nową grę opartą na licencji filmu animowanego

wiadomość17 grudnia 2005

Koncern Vivendi Universal Games zapowiedział wczoraj, iż w fazie produkcji znalazła się nowa gra bazująca na filmie animowanym. Tym razem pod lupkę wzięto obraz studia 20th Century Fox, zatytułowany Ice Age 2: The Meltdown (Epoka Lodowcowa 2).

PC
PS2
XBOX
GCN
GBA
NDS
Wii