Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 sierpnia 2008, 14:21

autor: Dorota "vampire" Drużko

Gry firm trzecich sprzedają się najlepiej na Wii? Microsoft ma inne zdanie

Niedawno pisaliśmy o dużej popularności gier tworzonych przez firmy trzecie z myślą o konsoli Wii. Według Nintendo wyniki ich sprzedaży znacznie przekraczały osiągi konkurencji. Microsoft twierdzi jednak że dane te są nieprawdziwe, dlatego też przedstawił zupełnie inne statystyki również wyciągnięte od śledzącej rynek firmy NPD.

Niedawno pisaliśmy o dużej popularności gier tworzonych przez firmy trzecie z myślą o konsoli Wii. Według Nintendo wyniki ich sprzedaży znacznie przekraczały osiągi konkurencji. Microsoft twierdzi jednak że dane te są nieprawdziwe, dlatego też przedstawił zupełnie inne statystyki również wyciągnięte od śledzącej rynek firmy NPD. Prezentują się one następująco:

  • Od dnia premiery łączna liczba tytułów tworzonych przez firmy trzecie na Xboxa 360 osiągnęła liczbę 68 milionów egzemplarzy, natomiast w przypadku Wii jest to jedynie 33,4 miliona.
  • Od momentu, w którym na rynek trafiły konsole Wii i PS3 (listopad 2006), na Wii sprzedało się właśnie 33,4 miliona egzemplarzy produkcji przygotowanych przez zewnętrznych deweloperów. W przypadku Xboxa 360 liczba ta wynosiła 54 miliony, najgorzej w zestawieniu wypadła PS3 z 20 milionami sprzedanych egzemplarzy.
  • Średnia sprzedaż tego typu gry od listopada roku 2006 wynosi 217 252 kopii w przypadku konsoli Microsoftu, u konkurenta ze stajni Nintendo jest to znacznie mniej - 132 517 kopii.

O tym kto ma rację przekonamy się zapewne w przeciągu kilku dni. W między czasie zostaniemy jeszcze zasypani kolejnymi wiadomościami wyjaśniającymi metodologię raportów.