Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 sierpnia 2008

Subiektywniak - E3 i pewne małżeństwo z rozsądku
Subiektywniak - E3 i pewne małżeństwo z rozsądku

Shinobix, 1 sierpnia 2008, 21:51

Plażowe wydanie Subiektywniaka to nietypowe podsumowaniu targów E3. Nie wypada przecież pominąć bomby, jaką podłożyło konkurencji Square Enix, ogłaszając wydanie Final Fantasy XIII na konsolę Xbox 360.

Znamy cenę polskiej wersji Fallouta 3

Vercetti, 1 sierpnia 2008, 15:58

We wtorek dowiedzieliśmy się, że prace nad trzecią odsłoną Fallouta przebiegają zgodnie z planem i studio Bethesda Softworks przygotowuje się już do październikowej premiery swojej gry. O chwili, gdy produkt trafi do sprzedaży, myśli także Cenega Poland, rodzimy dystrybutor postnuklearnego cRPG. Warszawska firma podała oficjalną cenę podstawowej i kolekcjonerskiej edycji Fallouta 3 w wersji PC.

Więcej Guitar Hero i Call of Duty w przyszłym roku

Łosiu, 1 sierpnia 2008, 14:10

W maju podaliśmy informację o przewidzianym na grudzień tego roku Call of Duty 5. Już wtedy mowa była o potencjale, jaki tkwi tej w tej serii oraz w Guitar Hero – Activision zamierzało dążyć więc do dalszego rozwijania tych cyklów. Od tego czasu zdążyliśmy poznać więcej szczegółów na temat nowego Call of Duty, a także dowiedzieliśmy się o planowanym również na grudzień Guitar Hero World Tour. Teraz, jako Activision Blizzard, firma nie cofa poprzednich postanowień – Mike Griffith, szef Activision, wczoraj obiecał, że w 2009 roku możemy się spodziewać kolejnych części obu serii.

Filmowy Prince of Persia opóźniony
Filmowy Prince of Persia opóźniony

Przemysław Zamęcki, 1 sierpnia 2008, 13:45

Wytwórnia Walta Disneya i Jerry Bruckheimer zdecydowali o przełożeniu premiery powstającej właśnie filmowej adaptacji przygód perskiego księcia. Obraz, który pierwotnie na ekranach kin miał pojawić się w czerwcu przyszłego roku, do dystrybucji trafi jednak dopiero niemal rok później, 28 maja 2010 roku.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 1 sierpnia 2008, 13:08

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Activision i Infogrames o pieniądzach, Microsoft narzeka na europejskich graczy, znamy datę premiery nowego Ratcheta & Clanka, Afrika zmienia tytuł i inne. Zapraszamy do lektury.

"Wyprawa na Games Convention" - lista uczestników wyjazdu do Lipska!

Redakcja GRYOnline.pl, 1 sierpnia 2008, 12:14

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wstępną listę uczestników „Wyprawy na Games Convention”. Przypominamy, że na uczestników naszego konkursu, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania czekało aż 15 dwuosobowych wycieczek na tegoroczne Games Convention w Lipsku.

Too Human ozłocony
Too Human ozłocony

Przemysław Zamęcki, 1 sierpnia 2008, 11:29

Microsoft poinformował, że najnowsza produkcja ekipy Silicon Knights zatytułowana Too Human osiągnęła właśnie status gold. Oznacza to, że wszystkie prace nad grą zostały już zakończone i teraz inicjatywa leży po stronie fabryki tłoczącej płytki i drukarni przygotowującej poligrafię.

Brutal Legend z nowym wydawcą

Hed, 1 sierpnia 2008, 11:19

Niepotwierdzone jeszcze informacje wskazują, iż firma Double Fine bliska jest podpisania umowy z nowym wydawcą. Przypominam, że jej projekt, Brutal Legend, został kilka dni temu porzucony przez firmę Activision Blizzard. Wydaje się więc, iż fani heavy metalu mogą odetchnąć z ulgą, chociaż prawdopodobnie będą musieli poczekać dłużej – premiera gry może zostać przesunięta na 2009 rok.

T3 ratuje Hellgate i Mythosa?

Filip „fsm” Grabski, 1 sierpnia 2008, 10:39

W związku z problemami Flagship Studios, o których pisaliśmy kilkakrotnie, przyszłość projektów firmy, Hellgate: London oraz Mythos, była zagrożona. Ale chyba widać światełko w tunelu.

Activision pokłada wielkie nadzieje w mikrotransakcjach

Przemysław Zamęcki, 1 sierpnia 2008, 10:31

Mikrotransakcje zawładnęły Siecią i czy tego chcemy czy nie, stały się integralną częścią oferowanych nam przez wydawców produktów. Firmy odkryły, że jest to znakomity dodatkowy interes i wiążą z zakupami przez dodatkowej zawartości do gier coraz większe nadzieje. Koncern Activision na przykład oczekuje, że w tym roku jego przychody z tytułu tzw. DLC oferowanego w usługach PlayStation Store, Xbox Live i Wii Shop Channel wyniosą od czterdziestu do pięćdziesięciu milionów dolarów.

Sony Pictures chce opóźnić premierę Ghostbusters

Filip „fsm” Grabski, 1 sierpnia 2008, 10:24

Przyszłość gry Ghostbusters lekko zadrżała w świetle ostatnich wydarzeń – czyli braku chęci na wydanie tytułu przez Activision po połączeniu się z Vivendi. Jest to na szczęście niewielki wstrząs, gdyż wiemy już, że brak wydawcy absolutnie nie oznacza skasowania gry.

Najnowsze wieści o Doom 4

Łosiu, 1 sierpnia 2008, 09:57

W chwili gdy odbywa się impreza QuakeCon 2008 (od 31.07 do 3.08), my otrzymujemy najświeższe informacje na temat projektów id Software, w tym o nowej odsłonie Dooma. Kolejna część tego legendarnego First-Person Shootera została zapowiedziana już na początku maja. Na tegorocznym QuakeCon po pokazaniu prezentacji innej gry id Software – Rage, twórcy zdecydowali się udzielić kilka informacji na temat Dooma IV, choć niestety nie pokazano żadnego zwiastuna.

Wrath of the Lich King ukaże się w ostatnim kwartale 2008 roku
Wrath of the Lich King ukaże się w ostatnim kwartale 2008 roku

Vercetti, 1 sierpnia 2008, 09:53

Wrath of the Lich King, drugie rozszerzenie do MMO World of Warcraft ukaże się w okresie od października do grudnia bieżącego roku. Taką informację podał na ostatniej konferencji prasowej prezes studia Blizzard Entertainment, Mike Morhaime.

Co słychać o nowym shooterze z id Software - Rage?
Co słychać o nowym shooterze z id Software - Rage?

Filip „fsm” Grabski, 1 sierpnia 2008, 09:45

Od mniej więcej roku wiemy, że twórcy Dooma pracują nad zupełnie nowym projektem o nazwie Rage. Dziś, przy okazji tegorocznego QuakeConu pojawiło się parę nowych, soczystych informacji na temat tego tytułu.

Quake Arena 2 powstanie jeśli Quake Live odniesie sukces
Quake Arena 2 powstanie jeśli Quake Live odniesie sukces

Hed, 1 sierpnia 2008, 09:00

Na trwającym właśnie QuakeConie 2008 firma id Software poinformowała fanów, że możliwe jest powstanie sequela znanego tytułu – Quake III Arena. Wydanie tej kontynuacji jest jednak uzależnione od sukcesu projektu Quake Live – odświeżonej wersji QIII, zawierającej wbudowane reklamy i dzięki temu darmowej. Quake Live ujawniony został ponad rok temu. John Carmack wyjaśnia także powód zmiany nazwy tego projektu oraz kwestię Wolfenstein: Enemy Territory.

The Godfather II na przełomie 2008 i 2009 roku

artoor, 1 sierpnia 2008, 08:41

Choć pierwsza część The Godfather spotkała się raczej ze słabym przyjęciem i kojarzy się obecnie z produktem średniej klasy z licznymi niedopracowanymi elementami (ocena GRY-OnLine – 69%), nadzieje graczy względem sequela są duże.

Guitar Hero World Tour również na PC!?

artoor, 1 sierpnia 2008, 07:58

Wszystko wskazuje na to, że najnowsza, czwarta część Guitar Hero, o podtytule World Tour poza dotychczas zapowiedzianymi wersjami (PS2, PS3, Wii, X360), trafi również na komputery osobiste. Na stronie internetowej organizacji ESRB, zajmującej się przyznawaniem klasyfikacji wiekowych grom na terenie Stanów Zjednoczonych, zamieszczono notkę o Guitar Hero: World Tour, przy której widnieją wersje Xbox 360, PlayStation 3 oraz Windows PC.

Rosyjski horror Night Watcher zapowiedziany
Rosyjski horror Night Watcher zapowiedziany

Hed, 1 sierpnia 2008, 07:00

Akella zapowiedziała grę przygodową utrzymaną w konwencji horroru i opartą na powieści pod tym samym tytułem, autorstwa rosyjskiego pisarza Divova. W grze wcielimy się w dwie postacie: poszukującego zaginionego przyjaciela dziennikarza oraz porucznika wywiadu, który pragnie uratować żonę, cierpiącą na tajemniczą chorobę. Autorzy określają swoją produkcję jako klasyczną grę przygodową utrzymaną w konwencji horroru i zawierającą wiele łamigłówek logicznych.