Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2008, 14:10

autor: Łosiu

Więcej Guitar Hero i Call of Duty w przyszłym roku

W maju podaliśmy informację o przewidzianym na grudzień tego roku Call of Duty 5. Już wtedy mowa była o potencjale, jaki tkwi tej w tej serii oraz w Guitar Hero – Activision zamierzało dążyć więc do dalszego rozwijania tych cyklów. Od tego czasu zdążyliśmy poznać więcej szczegółów na temat nowego Call of Duty, a także dowiedzieliśmy się o planowanym również na grudzień Guitar Hero World Tour. Teraz, jako Activision Blizzard, firma nie cofa poprzednich postanowień – Mike Griffith, szef Activision, wczoraj obiecał, że w 2009 roku możemy się spodziewać kolejnych części obu serii.

W maju podaliśmy informację o przewidzianym na grudzień tego roku Call of Duty 5. Już wtedy mowa była o potencjale, jaki tkwi tej w tej serii oraz w Guitar HeroActivision zamierzało dążyć więc do dalszego rozwijania tych cyklów. Od tego czasu zdążyliśmy poznać więcej szczegółów na temat nowego Call of Duty, a także dowiedzieliśmy się o planowanym również na grudzień Guitar Hero World Tour . Teraz, jako Activision Blizzard, firma nie cofa poprzednich postanowień – Mike Griffith, szef Activision, wczoraj obiecał, że w 2009 roku możemy się spodziewać kolejnych części obu serii.

Przypomnijmy - Guitar Hero 4: World Tour ukaże się na Playstation 2 i 3, Xbox 360 i Nintendo Wii (istnieje też szansa na wersję pecetową). W przeciwieństwie do poprzednich części nie ograniczono się tylko do jednego instrumentu (co oznacza nowe kontrolery). Dano też możliwość edycji i tworzenia własnych utworów oraz dzielenia się nimi z innymi graczami. Ciekawe, czym mogą nas zaskoczyć twórcy w przyszłym roku, przy okazji kolejnej części?

Call of Duty: World at War zaś oferuje nam po raz kolejny możliwość przeniesienia się w czasy II wojny światowej, przy czym tym razem walczyć mamy nie tylko na terenie Europy czy Afryki – autorzy przenoszą nas do Azji, aby tam gracz zmagał się z wojskami japońskimi. Pojawia się więc pytanie o część szóstą – czy pójdzie szlakiem pozostałych Call of Duty, czy tak jak odsłona czwarta zaoferuje nam możliwość walki we współczesnych konfliktach.

Activision Blizzard jak na razie nie podzieliło się żadnymi innymi informacjami na temat kolejnych części obu serii, poza tym, że wzorem nowej odsłony gry z Tony’m Hawkiem ukażą się w roku 2009.

gry