Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 sierpnia 2008

Doom 3 sprzedany w nakładzie 3,5 mln egzemplarzy

Vercetti, 5 sierpnia 2008, 15:45

Choć słynny QuakeCon już za nami, echa zeszłotygodniowej imprezy wciąż nie milkną i nadal dowiadujemy się ciekawych wieści z obozu id Software. Jedną z takich informacji ujawnił serwisowi Eurogamer Tim Willits, współtwórca trzeciej odsłony Dooma.

Królewska 57 - odc. 10 - Cała prawda

, 5 sierpnia 2008, 13:05

Nie wiem jak Wam, ale mnie się marzy świat, w którym spece od marketingu w końcu mówią prawdę, zamiast mydlić nam wszystkim oczy. Pamiętajcie, że wyjątki pokroju Uncharted, czy MGS4 tylko potwierdzają regułę.

Blizzard w obronie kolorowego Diablo III
Blizzard w obronie kolorowego Diablo III

Przemysław Zamęcki, 5 sierpnia 2008, 12:59

Kolorowe Diablo III nie podoba się części fanów. Tuż po odkryciu kart przez Blizzard i pierwszej zapowiedzi gry, w Internecie pojawiła się petycja i kilka podrasowanych w Photoshopie screenshotów, sugerujących w jakim kierunku powinni pójść twórcy przy produkcji programu.

Id Software nie planuje zdobyć rynku MMO

vampire, 5 sierpnia 2008, 11:50

W wywiadzie dla serwisu Shacknews John Carmack, współzałożyciel studia id Software, powiedział, że jego firma nie ma zamiaru wydania żadnej gry typu MMO. Tym samym poinformował, że odrzucił składane przez wydawców propozycje dotyczące stworzenia tego typu produkcji osadzonej w świecie Quake'a.

Przyszłość Dragon Age'a także na konsolach

Vercetti, 5 sierpnia 2008, 11:32

Nie trzeba być detektywem, by wydedukować, że skoro pierwsza część gry Dragon Age nosi podtytuł Początek, to najpewniej po jej debiucie studio BioWare stworzy kolejne odsłony swojego cRPG. Pytanie tylko, czy nadal będą one związane wyłącznie z pecetami czy może zakres ich odbiorców zostanie poszerzony o właścicieli konsol.

Koniec MMO Fury
Koniec MMO Fury

Filip „fsm” Grabski, 5 sierpnia 2008, 10:55

Niespecjalnie popularne, ale posiadające swoich zwolenników dzieło Auran Games – gra z gatunku MMOcRPG Fury, zakończy swój elektroniczny żywot w ciągu najbliższych 48 godzin.

Left 4 Dead na PS3 – jednak niekoniecznie

Elrond, 5 sierpnia 2008, 10:36

Dosłownie kilka dni temu podaliśmy informację (powołując się na serwis Action Trip) dotyczącą tworzenia Left 4 Dead na platformę PS3, a już dzisiaj trafia ona do kategorii plotek. Wszystko przez pana Lombardiego.

Co można osiągnąć w World of Warcraft: Wrath of the Lich King?
Co można osiągnąć w World of Warcraft: Wrath of the Lich King?

Hed, 5 sierpnia 2008, 10:33

Jeff Kaplan z firmy Blizzard przedstawił krótki opis zapowiadanego systemu osiągnięć, który zmotywuje na pewno przyszłych graczy Wrath of the Lich King do ciężkiej pracy. Osiągnięcia to osobiste postępy danej osoby przedstawione za pomocą statystyk umieszczonych na osobnym panelu – w każdej chwili będzie można je przejrzeć. Na razie gotowych jest około 500 z nich, jednak w finalnej wersji Wrath of the Lich King Blizzard planuje zwiększyć tą ilość do 600-700. Imponujące liczby i sporo roboty dla graczy, zarówno nowicjuszy jak i starych wyjadaczy.

Volition rozważa wydanie dema Saints Row 2

Vercetti, 5 sierpnia 2008, 10:30

Już w październiku na rynku ukaże się kreowana na konkurencję GTA IV gra Saints Row 2. W okolicach debiutu pełnej wersji produktu studio Volition chciałoby wypuścić na PS3 lub X360 demo. Decyzja w tej sprawie należy jednak do wydawcy projektu.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (5 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 5 sierpnia 2008, 10:29

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: zapowiedzi nowych przygodówek na platformy Nintendo, daty premier Romance of the Three Kingdoms XI, Dark Horizon i nowego trybu do Battlefield: Bad Company, trofea w Uncharted i inne. Zapraszamy do lektury.

Niepotwierdzona data premiery Rock Band 2

vampire, 5 sierpnia 2008, 09:35

O sequelu popularnej gry muzycznej, czyli Rock Band powiedziane zostało już bardzo wiele. Wiemy całkiem sporo o instrumentach, znamy listę utworów, jednak wciąż w najważniejszej kwestii, a więc tej dotyczącej daty premiery twórcy, studio Harmonix, milczą. Z pewnością więc zdjęcia ekranów pochodzące z systemu sprzedaży sieci handlowej zainteresują wszystkich oczekujących tego tytułu.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (20 - 26 lipca)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (20 - 26 lipca)

Przemysław Zamęcki, 5 sierpnia 2008, 09:35

Przed Wami ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 20 do 26 lipca. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Destroy All Humans! nie dla konsol Sony

Łosiu, 5 sierpnia 2008, 09:34

Dla wszystkich, którzy czekali na to, by na swoim Playstation Portable móc pograć w nową odsłonę przewrotnej serii Destroy All Humans! niestety nie mamy dobrej wiadomości. Nowa część, o podtytule Big Willy Unleashed, wedle serwisu IGN, pozostanie dostępna jedynie w wersji na Nintendo Wii.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27 lipca - 2 sierpnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (27 lipca - 2 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 5 sierpnia 2008, 07:59

Przed Wami najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 27 lipca a 2 sierpnia.