Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2008, 10:30

autor: Vercetti

Volition rozważa wydanie dema Saints Row 2

Już w październiku na rynku ukaże się kreowana na konkurencję GTA IV gra Saints Row 2. W okolicach debiutu pełnej wersji produktu studio Volition chciałoby wypuścić na PS3 lub X360 demo. Decyzja w tej sprawie należy jednak do wydawcy projektu.

Już w październiku na rynku ukaże się kreowana na konkurencję GTA IV gra Saints Row 2. Projekt aspirujący do nawiązania rywalizacji z bestsellerem zespołu Rockstar Games znalazł się ostatnio w kręgu zainteresowań serwisu VideoGamer, którego redaktorzy przeprowadzili wywiad z Danem Suttonem, jednym z autorów przedsięwzięcia.

Rozmowa z przedstawicielem studia Volition przyniosła odpowiedź na to, czego możemy spodziewać się po Saints Row 2 oprócz brutalności i gościnnych występów gwiazd pornobiznesu. Deweloper ujawnił, że mocną stroną gry będzie system osiągnięć, zaimplementowany zarówno do wersji na Xboksa 360, jak i PS3, przy czym konsola Sony otrzyma najpewniej inny zestaw achievementów niż sprzęt Microsoftu, a odnotowane rekordy trafią do sekcji Trophies.

Kością niezgody pomiędzy producentami obu platform może być demo Saints Row 2, które Volition chciałoby wypuścić w okolicach debiutu pełnej wersji gry. Problem polega na tym, że nie dokonano jeszcze wyboru, której z konsol plik miałby ewentualnie dotyczyć. Autorzy zdają sobie ponadto sprawę, że nie zawsze decyzje o wydawaniu próbek projektów przyczyniają się do wzrostu sprzedaży finalnych produktów, jednak mają też na uwadze fakt, że przy debiucie „jedynki” demo okazało się strzałem w dziesiątkę. Sutton zadeklarował więc chęć dania graczom sposobności do przetestowania gry przed zakupem, ale profilaktycznie zabezpieczył się stwierdzeniem: „wszystko zależy od decyzji szefów Volition i THQ” .

Jeśli zaś chodzi o dodatkową zawartość do Saints Row 2, o której dowiedzieliśmy się już w czerwcu, nie zostanie ona ograniczona wyłącznie do nowych strojów dla bohaterów, ale prawdopodobnie zaoferuje również multiplayerowe mapy albo kolejny obszar do wykonywania misji. Kwestia ostatecznego kształtu DLC pozostaje jednak wciąż w fazie rozstrzygnięć.

Ostatnią istotną sprawą, jaką poruszył rozmówca VideoGamera, było... Saints Row MMO. Sutton oświadczył, że na razie nie ma planów co do całkowitego przeniesienia gry w realia sieciowe, ale Volition zamierza cały czas śledzić rozwój sytuacji: „Jeśli gatunek podąży tą drogą, my również” . Tymczasem firma pozwoli wykazać się twórcom gry APB, a także sprawdzi, jak do rozgrywki online chcą ustosunkować się producenci GTA. Nam z kolei pozostaje czekać do jesiennej premiery Saints Row 2. Tytuł ukaże się na polskim rynku nakładem CD Projektu, w wersjach na PC, PS3 i X360.