Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 sierpnia 2008

Crysis: Warhead za miesiąc w sprzedaży
Crysis: Warhead za miesiąc w sprzedaży

Vercetti, 13 sierpnia 2008, 18:54

W nieco ponad trzy miesiące od momentu oficjalnej zapowiedzi na rynku ukaże się gra Crysis: Warhead. Debiutancki projekt budapeszteńskiego oddziału firmy Crytek Studios wyląduje na sklepowych półkach 12 września 2008 – poinformował dziś wydawca tytułu, koncern Electronic Arts.

AMD i Blizzard łączą siły

vampire, 13 sierpnia 2008, 15:01

Firmy AMD i Blizzard podpisały porozumienie o współpracy dotyczące zarówno produkcji gier, jak i ich dystrybucji. Na jego mocy dzieła twórców World of Warcraft będą sprzedawane wraz z nowymi Radeonami. Niestety nie zostało jeszcze podane, jakich dokładnie gier potencjalni nabywcy powinni się spodziewać.

Powstaje Cursed Mountain - być może najlepiej wyglądająca gra na Wii
Powstaje Cursed Mountain - być może najlepiej wyglądająca gra na Wii

vampire, 13 sierpnia 2008, 14:01

Doświadczone, choć mało znane studio deweloperskie, Sproing Interactive, poinformowało ostatnio o nowym survival horrorze – Cursed Mountain - przeznaczonym na konsole Wii, nad którym obecnie pracuje. Według historii przedstawionej w grze, gdzieś wśród himalajskich szczytów znajduje się obłożone starożytną klątwą miejsce.

Kolejne gry MMO do kasacji? Tym razem Dungeon Runners i Tabula Rasa!?
Kolejne gry MMO do kasacji? Tym razem Dungeon Runners i Tabula Rasa!?

Filip „fsm” Grabski, 13 sierpnia 2008, 13:07

Zupełnie niedawno rynkowa śmierć MMORPG Fury uświadomiła wielu, że rynek gier MMO jest trudniejszy do opanowania, niż się wydawało. A w kolejce do niebytu stoją kolejne gry.

Cryptic Studios zdradza szczegóły Star Trek Online
Cryptic Studios zdradza szczegóły Star Trek Online

Hed, 13 sierpnia 2008, 13:07

Kilka dni temu informowaliśmy o pierwszych znanych faktach apropo tego oczekiwanego MMORPGa, który na początku roku 2008 został porzucony przez bankrutująca firmę Perpetual. Na szczęście, grą zajął się całkiem doświadczony na polu gier sieciowych Cryptic, który właśnie udostępnił nowe informacje. Co zobaczymy tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek?

Aktualizacja Wiedźmina mniejsza o 7 GB

Vercetti, 13 sierpnia 2008, 13:05

Po poniedziałkowej informacji, że darmowy update przerabiający podstawową wersję Wiedźmina na edycję rozszerzoną będzie miał objętość aż 9 GB, na forach zawrzało. Do tego stopnia, że CD Projekt zdecydował się na nowo rozpatrzyć sprawę planowanej łatki i postanowił podzielić aktualizację na kilka osobnych elementów.

Youropa - nowa nietypowa platformówka na  PS3
Youropa - nowa nietypowa platformówka na PS3

vampire, 13 sierpnia 2008, 11:01

Wygląda na to, że posiadacze PS3 doczekają się kolejnego tytułu posiadającego świetną oprawą graficzną. Chodzi w tym momencie o przygotowywaną przez niezależnego duńskiego dewelopera, studio frecle, platformówkę wzbogaconą o elementy typowe dla przygodówek i gier logicznych, zatytułowaną Youropa.

Dodatki do Bionic Commando: Rearmed na PC w zamian za wyższą cenę?
Dodatki do Bionic Commando: Rearmed na PC w zamian za wyższą cenę?

Hed, 13 sierpnia 2008, 10:31

Od kilku dni wiemy już, że za grę firmy Capcom, Bionic Commando: Rearmed, w wersji PC zapłacimy więcej (o około 10 złotych) niż za edycję na konsole. Jeżeli ktoś ma zamiar się oburzać, niech weźmie pod uwagę fakt, że wersja pecetowa otrzyma ekskluzywne darmowe dodatki, niedostępne na żadną inną platformę. Mimo tego, warto jeszcze zapoznać się wyjaśnieniami Capcomu na temat przyczyn różnic w cenie.

Batman: Arkham Asylum kolejną grą o przygodach zamaskowanego obrońcy Gotham City
Batman: Arkham Asylum kolejną grą o przygodach zamaskowanego obrońcy Gotham City

Przemysław Zamęcki, 13 sierpnia 2008, 10:11

Powoli wysypuje się zawartość torebki z napisem „całkiem nowe gry o Batmanie”. Przed kilkunastoma dniami o swoim udziale w „egranizacji” Mrocznego Rycerza wypaplał Gary Oldman, a wczoraj serwis Kotaku ujawnił, że nowy Batman oferować będzie swobodę niczym w serii GTA, a styl rozgrywki przypominał będzie Spider-Mana 2. Dzisiaj potrząsamy torebką mocniej, dzięki czemu wypadł z niej całkowicie nowy Gacek, którego wydawcą jest brytyjska firma Eidos. Panie i panowie! Przed Wami Batman: Arkham Asylum!

Nowy projekt Bungie rozszerzeniem Halo 3?

Vercetti, 13 sierpnia 2008, 10:10

Po tym, jak Microsoft nie dopuścił do prezentacji nowego projektu z serii Halo podczas targów E3, gracze nastawili się na to, że pierwsze szczegóły odnośnie kolejnego przedsięwzięcia Bungie zostaną ujawnione podczas tegorocznego Games Convention.

Ostateczna lista uczestników „Wyprawy na Games Convention”!

Redakcja GRYOnline.pl, 13 sierpnia 2008, 09:38

Z wielką przyjemnością ogłaszamy ostateczną listę wszystkich uczestników „Wyprawy na Games Convention”. Przypominamy, że na uczestników naszego konkursu, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania czekało aż 15 dwuosobowych wycieczek na tegoroczne Games Convention w Lipsku.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (27 lipca - 2 sierpnia)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (27 lipca - 2 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 13 sierpnia 2008, 08:33

Przed Wami ranking dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 27 lipca do 2 sierpnia. Został on przygotowany przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Blizzard planuje kolejne produkcje z uniwersum Diablo

artoor, 13 sierpnia 2008, 08:19

Jay Wilson, główny projektant Diablo III, w wywiadzie dla serwisu MTV Multiplayer swą wypowiedzią jasno dał znać, że owszem, nowe Diablo jest uwieńczeniem trylogii, jednak planowane są kolejne produkcje z tego uniwersum. Tyle, że nie będą powiązane z fabułą trzech pierwszych odsłon cyklu.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (13 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 13 sierpnia 2008, 08:19

Nagroda dla Halo 3, zapowiedzi gier Henry Hatsworth i The Magic Roundabout, Lipsk bez Gears of War 2, Mars bez kosmitów i zapowiedzi łatek do Warhawka i Team Fortress 2, to najważniejsze informacje w dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie. Zapraszamy do lektury.