Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2008, 14:01

autor: vampire

Powstaje Cursed Mountain - być może najlepiej wyglądająca gra na Wii

Doświadczone, choć mało znane studio deweloperskie, Sproing Interactive, poinformowało ostatnio o nowym survival horrorze – Cursed Mountain - przeznaczonym na konsole Wii, nad którym obecnie pracuje. Według historii przedstawionej w grze, gdzieś wśród himalajskich szczytów znajduje się obłożone starożytną klątwą miejsce.

Doświadczone, choć mało znane studio deweloperskie, Sproing Interactive, poinformowało ostatnio o nowym survival horrorze – Cursed Mountain - przeznaczonym na konsole Wii, nad którym obecnie pracuje. Według historii przedstawionej w grze, gdzieś wśród himalajskich szczytów znajduje się obłożone starożytną klątwą miejsce – wszyscy, którzy zginą w jego pobliżu uwięzieni zostają w sferze limbo i nawiedzają je w postaci duchów. Naszym głównym bohaterem jest tu himalaista, który podczas poszukiwań swego zaginionego brata miał nieszczęście trafić właśnie w owe miejsce.

Powstaje Cursed Mountain - być może najlepiej wyglądająca gra na Wii - ilustracja #1

Według twórców tym, co ma wyróżniać tę produkcję na tle pozostałych będzie niesamowita oprawa graficzna. Jak powiedział Harald Riegler, szef Sproing, celem jego zespołu jest jak najwierniejsze oddanie warunków panujących Na Dachu Świata i ukazanie prawdziwego piękna tych gór. Możemy więc spodziewać się takich zaawansowanych efektów graficznych, jak między innymi HDR, motion blur, system symulujący działanie shaderów i wiele innych. Dzięki nim ujrzymy realistyczne śnieżyce, mgłę i „miękką” wodę. Pozwolą one także na doskonałe odwzorowanie krajobrazów. A za to wszystko odpowiadać ma autorski silnik Athena, który podobno wykorzysta pełen potencjał leżący w konsoli Wii. Jak widać obietnice są spore, ale czy zostaną spełnione przekonamy się dopiero w przyszłym roku. Więcej informacji na temat gry pojawi się zapewne już niedługo na jej oficjalnej stronie.