Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 sierpnia 2008

Najgorętsze plotki z EGM - Max Payne 3 i nowa gra twórców GTA IV

Jiker, 27 sierpnia 2008, 14:41

W dziale plotek najnowszego numeru amerykańskiego magazynu Electronic Gaming Monthly pojawiła się iście elektryzująca informacja związana bezpośrednio z firmą Rockstar Games. Otóż redaktorzy czasopisma twierdzą, że ma ona w zanadrzu dwie nowe pozycje przeznaczone dla konsoli PlayStation 3.

Jagged Alliance zmierza na Nintendo DS
Jagged Alliance zmierza na Nintendo DS

Jiker, 27 sierpnia 2008, 14:26

Jagged Alliance jest jedną z tych gier, o których można powiedzieć, że są kultowe. Wielu graczy wychowało się na ekscytujących zmaganiach najemników wynajętych do oczyszczenia z wrogów tropikalnej wyspy Metavira. Ich młodsi koledzy posiadający Nintendo DS będą mieli okazję powiedzieć niemal dokładnie to samo. Jagged Alliance zmierza bowiem na przenośną konsolę japońskiego koncernu.

Ubisoft Montreal rozpoczyna prace nad Far Cry 3
Ubisoft Montreal rozpoczyna prace nad Far Cry 3

Hed, 27 sierpnia 2008, 14:16

Patrick Redding (Ubisoft Montreal), podczas zakończonych już targów GC 2008, zapowiedział, że najprawdopodobniej powstanie trzecia część serii Far Cry. Oczywiście są to jeszcze bardzo luźne plany jednak, jak mówi Redding, montrealskie studio Ubisoftu, rozpoczęło już wstępne przymiarki do zajęcia się tym projektem. Wiemy także, że być może ponownie akcja zostanie umiejscowiona w Afryce.

Super szczegółowa powierzchnia terenu w Tom Clancy's H.A.W.X.
Super szczegółowa powierzchnia terenu w Tom Clancy's H.A.W.X.

vampire, 27 sierpnia 2008, 13:46

Firma Ubisoft poinformowała wczoraj, że jej wewnętrzny zespół deweloperski pracujący nad Tom Clancy's H.A.W.X. przygotowuje tereny w grze na podstawie zdjęć satelitarnych udostępnionych przez koncern GeoEye. Fotografie zostały wykonane w bardzo wysokiej rozdzielczości przez komercyjnego satelitę IKONOS.

O otwartych beta-testach i sterowaniu głosowym w języku polskim w EndWar
O otwartych beta-testach i sterowaniu głosowym w języku polskim w EndWar

Filip „fsm” Grabski, 27 sierpnia 2008, 12:29

Strategia EndWar, spędzająca sen z powiek miłośnikom nowoczesnych gier wojennych sygnowana nazwiskiem Toma Clancy’ego, doczeka się otwartych beta testów, a wersja PS3 być może będzie rozpoznawać polską mowę.

O premierze Street Fightera 4
O premierze Street Fightera 4

Hed, 27 sierpnia 2008, 12:21

Fani bijatyk czekają na ten gorący tytuł, dostępny już w japońskich salonach gier, do których niestety większość z nas dostępu nie ma. Wersja konsolowa jest w przygotowaniu i jak głosiła niepewna informacja, miałaby ukazać się w marcu 2009 roku. Yoshinori Ono z firmy Capcom, zdementował te doniesienia dodając, że nie wiadomo kiedy gra wyjdzie.

Wersja demo FIFA 09 na początku września
Wersja demo FIFA 09 na początku września

Jiker, 27 sierpnia 2008, 12:12

FIFA 09 zaskoczyła wielu graczy odwiedzających tegoroczne targi Games Convention. Okazało się, że najnowsza edycja popularnej gry piłkarskiej EA Sports rozwija się w dobrym kierunku. Już za kilkanaście dni będą się mogli o tym przekonać wszyscy ci, którzy na GC być nie mogli. Umożliwi im to wersja demonstracyjna, której premierę zapowiedział właśnie producent FIFA 09.

Będzie Metal Gear Solid 5

Jiker, 27 sierpnia 2008, 12:05

Historię o Hideo Kojimie zarzekającym się, że Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots będzie ostatnią odsłoną cyklu MGS, w której sam zainteresowany będzie maczać palce, zna już prawdopodobnie każdy gracz ze stażem dłuższym niż kilka miesięcy. Ile w niej prawdy? Wszystko wskazuje, że mniej nawet niż jedno ziarnko.

Sin City zmienia dewelopera

Hed, 27 sierpnia 2008, 11:49

Adaptacja komiksu Franka Millera zmieniła producenta. Dotychczas grą zajmowała się firma Transmission Games, pracując na zleceniu Red Mile, wydawcy, który wcześniej nabył prawa do tego tytułu. Na razie nie wiemy kto przejął pieczę nad przygotowywaniem elektronicznej wersji Sin City, jednak, jak mówi wydawca, zmiana nastąpiła już jakiś czas temu.

Polskie podboje w Empire: Total War
Polskie podboje w Empire: Total War

Przemysław Zamęcki, 27 sierpnia 2008, 11:28

Empire: Total War ma być Opus Magnum brytyjskiej firmy Creative Assembly, o czym przekonani są zarówno sami autorzy, jak i liczni fani serii posiadającej już ośmioletnią tradycję. Co najważniejsze jednak, wśród dwunastu grywanych frakcji, jakie mają pojawić się w grze najprawdopodobniej będą również Polacy.

Warhammer Online w złocie
Warhammer Online w złocie

Jiker, 27 sierpnia 2008, 11:06

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o dużej liczbie błędów i niedoróbek, z którymi w najbliższym czasie będą się musieli uporać autorzy Warhammer Online: Age of Reckoning, a już dzisiaj dowiedzieliśmy się, że gra weszła w fazę „złota”, czyli powędrowała do tłoczni.

Premiera pecetowego Burnout Paradise w styczniu przyszłego roku

Jiker, 27 sierpnia 2008, 10:59

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts poinformowali, że pecetowy Burnout Paradise trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku. Pozycja zapowiedziana w maju zostanie wzbogacona o wszystkie konsolowe dodatki wydane i zapowiedziane w 2008 roku.

Duke Nukem Forever - spory fragment gry już niemal gotowy
Duke Nukem Forever - spory fragment gry już niemal gotowy

vampire, 27 sierpnia 2008, 10:46

W czerwcu mieliśmy okazję zobaczyć krótki gameplay z Duke Nukem Forever zdobyty przez Jasona Halla oraz przeczytać komentarz szefa 3DRealms, George’a Broussarda na temat programu. Ostatnio natomiast drugi z panów na pytanie co właściwie dzieje się teraz z grą, odpowiedział, że jest już gotowych kilka godzin rozgrywki i obecnie trwają testy różnych jej fragmentów.

Gearbox i Halo 4 – plotki ciąg dalszy

Filip „fsm” Grabski, 27 sierpnia 2008, 10:32

Wczoraj poinformowaliśmy was o sporych rozmiarów plotce dotyczącej studia Gearbox Software, które rzekomo w tajemnicy pracuje (lub pracować będzie) nad czwartą częścią shootera Halo. Dziś serwis Variety dolewa dziś oliwy do ognia.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (27 sierpnia 2008)

Jiker, 27 sierpnia 2008, 09:51

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Savage 2 za pół ceny, Dead Space z nowym serwisem internetowym, Gears of War 2 z bonusami, wybierz okładkę dla limitowanego Resistance 2, Factor 5 pracuje nad nowymi grami, pierwsze szczegóły o nowym firmware PS3. Zapraszamy do lektury.

Strrraszne Historie nie tylko na papierze

Hed, 27 sierpnia 2008, 09:40

Już wkrótce, dzięki umowie firmy Slitherine z wydawcą Scholastic, światło dzienne ujrzą gry oparte na książkowej serii Strraszna Historia. Umowa dotyczy tytułów zarówno na pecety jak i konsole Nintendo (Wii, DS). Według zapowiedzi, pierwszej pozycji możemy spodziewać się na wiosnę 2009 roku.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17 - 23 sierpnia)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (17 - 23 sierpnia)

Przemysław Zamęcki, 27 sierpnia 2008, 08:59

Oto najnowsze notowanie najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 17 a 23 sierpnia.