Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2008, 14:16

autor: Hed

Ubisoft Montreal rozpoczyna prace nad Far Cry 3

Patrick Redding (Ubisoft Montreal), podczas zakończonych już targów GC 2008, zapowiedział, że najprawdopodobniej powstanie trzecia część serii Far Cry. Oczywiście są to jeszcze bardzo luźne plany jednak, jak mówi Redding, montrealskie studio Ubisoftu, rozpoczęło już wstępne przymiarki do zajęcia się tym projektem. Wiemy także, że być może ponownie akcja zostanie umiejscowiona w Afryce.

Patrick Redding (Ubisoft Montreal), podczas zakończonych już targów GC 2008, zapowiedział, że najprawdopodobniej powstanie trzecia część serii Far Cry. Oczywiście są to jeszcze bardzo luźne plany jednak, jak mówi Redding, montrealskie studio Ubisoftu, rozpoczęło już wstępne przymiarki do zajęcia się tym projektem. Wiemy także, że być może akcja ponownie zostanie umiejscowiona w Afryce.

Ubisoft Montreal rozpoczyna prace nad Far Cry 3 - ilustracja #1

Redding mówi, że cała ekipa przywiązała się bardzo do afrykańskiej oprawy i nie zamierza z niej rezygnować. Nie oznacza to, że zobaczymy identyczne miejsca i krajobrazy – Czarny Ląd jest w końcu ogromny i dzięki temu oferuje niewykorzystany jeszcze potencjał. Chociaż autor nie potwierdził jednoznacznie ostatecznego wyboru miejsca akcji, to stwierdził, że ekipa widzi ów potencjał i są jeszcze rzeczy do pokazania na tym kontynencie. Inną, całkiem ciekawą rozważaną opcją, jest Antarktyka – aczkolwiek to tylko możliwość.

Ubisoft Montreal rozpoczyna prace nad Far Cry 3 - ilustracja #2

Rozterki z wyborem odpowiedniego miejsca akcji mogą być uzasadnione faktem, że każda część serii stara się zabierać graczy w dość egzotyczne miejsce, do którego normalnie jeździmy na wakacje. Tak było z tropikalnymi wyspami w Far Cry. Redding stwierdził jednak, że pokryte dżunglą wysepki, w ciągu ostatnich lat, straciły na atrakcyjności. Rzeczywiście, coś w tym jest – ile razy można wracać do tropików? Dlatego firma stawia na Afrykę.

Zdjęcia pochodzą z Far Cry 2.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Far Cry 2

Far Cry 2