Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 29 sierpnia 2008

Kilka słów na temat niedoszłych kontynuacji Full Throttle
Kilka słów na temat niedoszłych kontynuacji Full Throttle

vampire, 29 sierpnia 2008, 17:40

Stare przygodówki autorstwa LucasArts wśród fanów gatunku stały się już pewnego rodzaju legendą i wzorem dla tego typu produkcji. Podobnie było w przypadku wydanej przeszło trzynaście lat temu Full Throttle, która na długo zapadła w pamięci tysięcy graczy. Nic więc dziwnego, że w planach firmy pojawiła się kontynuacja, w dodatku próbę jej przygotowania podjęto dwukrotnie.

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - realne wymagania sprzętowe

vampire, 29 sierpnia 2008, 15:40

W lipcu przedstawialiśmy oficjalne wymagania sprzętowe S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo, dzisiaj serwis PCGamesHardware opublikował wymagania, które ułożył grając w finalną wersję gry. Chociaż trzeba przyznać, że gra dostosowana jest także do wiekowych już pecetów, to jednak obraz jaki będą w stanie wygenerować jest nieporównywalnie gorszy w stosunku do nowszych systemów.

Diablo 3 - prace nad treścią gry trwają
Diablo 3 - prace nad treścią gry trwają

Hed, 29 sierpnia 2008, 15:26

Jay Wilson, główny projektant gry Diablo 3, powiedział, że tytuł jest w bardzo zaawansowanym stadium jeżeli chodzi o kwestie techniczne (engine) a ekipa odpowiedzialna za produkcję zajmuje się głównie samą treścią gry. Tak więc, twórcy pracują nad poszczególnymi aktami i mechaniką.

Nowy Indiana Jones na konsole przenośne?

Hed, 29 sierpnia 2008, 13:34

Słynny posiadacz wyświechtanego kapelusz, bicza, nieogolonej facjaty oraz nagannych manier prawdopodobnie pojawi się ponownie w wersji na konsole przenośne (NDS, PSP). Tak przynajmniej można wywnioskować przeszukując oficjalną stronę PEGI (ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier). Niestety, prócz tytułu - Indiana Jones and the Staff of Kings – nie wiemy wiele o tej produkcji.

Quantum of Solace tylko na Vistę!?
Quantum of Solace tylko na Vistę!?

Hed, 29 sierpnia 2008, 12:10

Nowe przygody Bonda w wersji elektronicznej, zapowiedziane na 31 października tego roku, będą prawdopodobnie wymagały systemu Windows Vista firmy Microsoft. Gra odmówi więc współpracy z poprzednimi wersjami systemu Windows, które są przecież wciąż niezwykle popularne. Podobną sytuację widzieliśmy już rok wcześniej, między innymi wraz z premierą komputerowej edycji Halo 2.

Nowy projekt twórców ICO i Shadow of the Colossus na Tokyo Game Show?
Nowy projekt twórców ICO i Shadow of the Colossus na Tokyo Game Show?

aRusher, 29 sierpnia 2008, 11:58

Prawie trzy lata temu dyrektor zespołu Team ICO powiedział, że następna tworzona przez jego studio gra zostanie wydana na PlayStation 3. Rok później informację tę potwierdził japoński magazyn Famitsu. W styczniu 2008 Sony zamieściło ogłoszenie, dotyczące zatrudnienia w Team ICO, w kontekście nienazwanego projektu na PS3. Teraz jest szansa, że na jego temat dowiemy się czegoś więcej podczas nadchodzącego Tokyo Game Show.

Sprzedano milion pudełek z Ninja Gaiden II
Sprzedano milion pudełek z Ninja Gaiden II

Jiker, 29 sierpnia 2008, 11:53

Nieustraszony ninja o nazwisku Ryu Hayabusa nie przestaje intrygować graczy. Najlepszym tego dowodem jest bardzo dobra sprzedaż najnowszej odsłony jego przygód, wydanej w czerwcu na konsolę Xbox 360. Do dzisiaj sprzedanych zostało bowiem milion pudełek z dziełem studia Team Ninja.

Ujawniono nowe zestawy PlayStation 3

Jiker, 29 sierpnia 2008, 11:39

Zestawy składające się z konsoli i wszelkiego rodzaju dodatków od dłuższego już czasu wpływają na znaczne poprawienie się sprzedaży platform do gier. Wiedzą o tym doskonale ich producenci, którzy nieustannie informują nas o zbliżających się promocjach tego typu. Nie inaczej jest tym razem, kiedy to wieściami o nowych zestawach PlayStation 3 podzieliła się z nami firma Sony Computer Entertainment Europe.

Zobacz Aliens: Colonial Marines w akcji

Ramsik, 29 sierpnia 2008, 11:25

Chociaż gra Aliens: Colonial Marines została zapowiedziana w lutym bieżącego roku, do tej pory odpowiedzialne za nią firmy raczej nie rozpieszczały nas ilością publikowanych materiałów na jej temat. W takiej sytuacji warto więc odnotować pojawienie się pierwszego materiału wideo, przedstawiającego gameplay shootera bazującego na filmach Jamesa Camerona.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (29 sierpnia 2008)

Jiker, 29 sierpnia 2008, 11:17

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: powstanie kreskówka oparta na historii z LEGO Batman, data europejskiej premiery Naruto: Ultimate Ninja 3, Valve poszerza ofertę Steam, KOEI zapowiada kontynuację Dynasty Warriors: Gundam 2, brytyjska armia korzysta z gry ArmA: Armed Assault. Zapraszamy do lektury.

„Biznesowy model Wii jest lepszy” mówi szef Sony
„Biznesowy model Wii jest lepszy” mówi szef Sony

Filip „fsm” Grabski, 29 sierpnia 2008, 10:56

Nie od dziś wiadomo, że Sony jest dzięki swojej sztandarowej konsoli PlayStation 3 stratne (póki co). Szef Sony – Howard Stringer dzieli się przemyśleniami co do takiego stanu rzeczy.

Ostateczny skład edycji kolekcjonerskiej Saints Row 2
Ostateczny skład edycji kolekcjonerskiej Saints Row 2

Ramsik, 29 sierpnia 2008, 10:23

Pierwsze oficjalne informacje na temat limitowanej edycji Saints Row 2 pojawiły się w połowie lipca, jednak wydawcy gry delikatnie zmieniła się koncepcja. Doszło do kilku kosmetycznych roszad w jej składzie, tak więc pora na małą aktualizację.

Pełna wersja zwiastuna filmu Max Payne
Pełna wersja zwiastuna filmu Max Payne

Hed, 29 sierpnia 2008, 10:12

Od kilkudziesięciu godzin możemy podziwiać pełny zwiastun filmowej wersji Maxa Payne’a. Z adaptacją tej niezwykłej przygody jest jeden zasadniczy problem. W porównaniu do wielu innych produkcji przenoszonych na ekran, jak Doom, Bloodrayne, czy Tomb Raider, gra Max Payne reprezentuje sporą wartość literacką i samoświadomość, niedostępną wielu tytułom. Czy to się może udać?

Kadrowe przetasowania w Microsofcie, Gearbox i id Software – plotek o Halo 4 ciąg dalszy

Filip „fsm” Grabski, 29 sierpnia 2008, 09:58

Od paru dni po różnych serwisach krąży plotka o tym, jakoby Gearbox Software miało zrobić dla Microsoftu czwartą część shootera Halo, który będzie tytułem startowym na kolejnego Xboxa.

Kolejne darmowe rozszerzenie EVE Online w grudniu
Kolejne darmowe rozszerzenie EVE Online w grudniu

vampire, 29 sierpnia 2008, 09:40

W wywiadzie dla serwisu MMORPG, Arend Stuhrmann, producent EVE Online, wyjawił, że w powstaje kolejny darmowy dodatek do tej produkcji, o kodowej nazwie Midas. Tym razem, w przeciwieństwie do swojego poprzednika - The Empyrean Age, będzie on koncentrował się na ekonomicznych aspektach rozgrywki.

Square Enix chce przejąć Tecmo

Hed, 29 sierpnia 2008, 09:15

Square Enix dąży do „pokojowego” przejęcia firmy Tecmo, przez wykupienie pakietu większości udziałów za wyższą cenę. Square twierdzi jednak, że nie zamierza działać na siłę – liczy więc na pozytywną reakcję drugiej strony. Transakcja miałaby być warta 102 miliony dolarów.