Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 sierpnia 2008

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky osiąga status Gold!
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky osiąga status Gold!

Hed, 18 sierpnia 2008, 20:09

Już niedługo nad głowami ujrzymy Czyste Niebo. Wielu oczekuje tego momentu, szczególnie po ostatnich okrutnych nawałnicach. Tak, kontynuacja tej świetnej gry, osadzonej w post-nuklearnym świecie, jest już gotowa i właśnie rozpoczyna swą podróż przez tłocznie i dystrybutorów, by w okolicach 5 września trafić na sklepowe półki, lub za sprawą kurierów, do domów i mieszkań. Czy warto się ekscytować?

ArmA 2 w pierwszym kwartale 2009 roku
ArmA 2 w pierwszym kwartale 2009 roku

Hed, 18 sierpnia 2008, 15:36

Nowe dzieło studia Bohemia Inveractive pojawi się na początku 2009 roku w wersji PC. Wydawcą w Europie będzie firma 505 Games, która w przeszłości wydała dobrze znany tytuł tego producenta - ArmA: Armed Assault. ArmA 2 jest oczywiście jego kontynuacją. Bolączką części pierwszej były, według wielu opinii, liczne błędy, wymagające wielu poprawek. Czy dwójka będzie bardziej dopracowana?

EverQuest i EverQuest II doczekają się następnych dodatków
EverQuest i EverQuest II doczekają się następnych dodatków

vampire, 18 sierpnia 2008, 15:20

Podczas tegorocznej edycji imprezy SOE Fan Faire (14-17 sierpnia) firma Sony Online Entertainment zapowiedziała dwa dodatki Seeds of Destruction i The Shadow Odyssey odpowiednio do EverQuesta i EverQuesta II. Nabywcy któregokolwiek z nich otrzymają także całą zawartość wszystkich wydanych wcześniej do danej gry rozszerzeń oraz egzemplarz Legends of Norrath.

Piwo i orzeszki – Kolekcjoner
Piwo i orzeszki – Kolekcjoner

Fulko de Lorche, 18 sierpnia 2008, 14:58

Prawie każdy w życiu coś zbierał lub zbiera. Znaczki, monety, komiksy, breloczki, bielizna damska... pomysłów nie brakuje. Nie wgłębiając się w przyczyny takiego zachowania ludzi, Fulko musi się wam do czegoś przyznać: sam jest kolekcjonerem różności.

Pierwsze screenshoty z The Secret World - nowego MMORPG twórców Age of Conan
Pierwsze screenshoty z The Secret World - nowego MMORPG twórców Age of Conan

vampire, 18 sierpnia 2008, 14:20

Przeszło rok temu usłyszeliśmy o nowym MMORPGu studia Funcom (autorzy Age of Conan) zatytułowanym The Secret World, który znany był także jako Cry Gaia. Od tamtego czasu nie pojawiły się praktycznie żadne dodatkowe informacje na jego temat. Wiemy jedynie, że świat gry jest bardzo zbliżony do naszego, jednak bardziej mroczny i przepełniony magią.

SimBin zapowiada STCC The Game
SimBin zapowiada STCC The Game

artoor, 18 sierpnia 2008, 12:15

Studio SimBin (GT Legends, seria GTR, RACE) nie chce spocząć na laurach po sukcesach swoich poprzednich produkcji i ogłosiło pracę nad kolejnym tytułem. Jest nim STCC The Game (STCC - Swedish Touring Car Championship), przeznaczony dla miłośników symulacji samochodowych w wydaniu na PC.

Ponad 400 tysięcy aktywnych Conanów
Ponad 400 tysięcy aktywnych Conanów

vampire, 18 sierpnia 2008, 11:49

Najnowszy raport finansowy firmy Funcom przynosi ciekawe informacje związane z grą Age of Conan: Hyborian Adventures. Zatem od dnia premiery sprzedała się ona w sumie w liczbie 800 tysięcy egzemplarzy, jednak na dzień dzisiejszy aktywnych użytkowników jest prawie o połowę mniej - 415 tysięcy. Twórcy przyznali, że średni czas jaki spędza pojedynczy gracz na przemierzaniu Hyborii jest krótszy niż się spodziewali (choć nie sprecyzowali ileż on wynosi).

The Godfather II pozwoli na 15 - 25 godzin zabawy

artoor, 18 sierpnia 2008, 11:18

Druga część serii The Godfather ma zapewnić graczom od 15 do 25 godzin zabawy – taką informacją podzielił się z redaktorami serwisu VideoGamer.com, Hunter Smith, producent wykonawczy gry.

Premiery gier w Polsce (11-15 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (11-15 sierpnia)

Vercetti, 18 sierpnia 2008, 11:10

Cztery nowości – to bilans minionego tygodnia w kwestii premier gier w Polsce. Na naszym rynku ukazała się wreszcie bijatyka Soul Calibur IV w wersji na PS3 i X360, a w ślad za nią na sklepowe półki powędrowały: DS-owa strategia Sid Meier's Civilization Revolution, wypełniony po brzegi piosenkami SingStar Vol. 2 na PS3 oraz egzotyczna, pecetowa przygodówka Agon: Lost Sword of Toledo.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 sierpnia 2008)
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 sierpnia 2008)

Przemysław Zamęcki, 18 sierpnia 2008, 10:57

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie: pierwsze obrazki z Rhem 4, szkice koncepcyjne z Copernicus, premiera Premier Managera 09, zapowiedzi Viva Pinata, Dynasty Warriors 6 i inne. Zapraszamy do lektury.

Demo Final Fantasy XIII pozwoli na dwie godziny gry
Demo Final Fantasy XIII pozwoli na dwie godziny gry

vampire, 18 sierpnia 2008, 10:49

Niedawno pisaliśmy o demie Final Fantasy XIII, w które mieszkańcy Japonii powinni móc zagrać w marcu przyszłego roku. Teraz pojawiły się w sieci dodatkowe informacje na ten temat. Otóż nie będzie ono zawierało z góry narzuconego przez twórców wycinka historii, zamiast tego autorzy postanowili wrzucić nas w otwarty fragment świata gry i pozwolić po prostu na dwugodzinną zabawę.

Dragon Age będzie miało własny zestaw narzędzi edycyjnych
Dragon Age będzie miało własny zestaw narzędzi edycyjnych

Filip „fsm” Grabski, 18 sierpnia 2008, 10:38

Nadchodzące fantasy RPG Dragon Age od mistrzów w swym fachu – BioWare, będzie posiadało specjalny zetaw narzędzi o mocy porównywalnej z tym, jakiego używają twórcy gry.

Znamy minimalne wymagania Call of Duty: World at War

artoor, 18 sierpnia 2008, 09:46

Graczom, którym spędzają sen z powiek wymagania sprzętowe najnowszej odsłony Call of Duty, o podtytule World at War uspokajamy. Jak wiadomo, gra tworzona jest na dobrze znanym silniku z czwartej części, który poza generowaniem pięknej grafiki i efektów, cechował się niskimi wymaganiami. Z opublikowanej przez Treyarch specyfikacji wynika, że są one nieznacznie większe od tych z Call of Duty 4.

Age of Dreams zapowiedziane

Hed, 18 sierpnia 2008, 08:54

Niemiecka firma Chimera Entertainment, znana z gry Windchaser, zaanonsowała nowy tytuł – Age of Dreams. Propozycja ta, jak zapewniają twórcy, będzie nowatorskim podejściem do gatunku elektronicznych gier fabularnych z elementami akcji. Czy możemy spodziewać się kolejnego klonu Diablo?

Co usłyszymy w najnowszej części serii FIFA

artoor, 18 sierpnia 2008, 08:21

Za najważniejsze aspekty we współczesnych grach uznaje się grafikę i realizm rozgrywki, jednak wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielką rolę odgrywa dobrze dobrana oprawa dźwiękowa, nadająca klimat zabawy. Odnosi się to szczególnie do strzelanek oraz gier sportowych (np. FIFA).