Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2008, 11:49

autor: vampire

Ponad 400 tysięcy aktywnych Conanów

Najnowszy raport finansowy firmy Funcom przynosi ciekawe informacje związane z grą Age of Conan: Hyborian Adventures. Zatem od dnia premiery sprzedała się ona w sumie w liczbie 800 tysięcy egzemplarzy, jednak na dzień dzisiejszy aktywnych użytkowników jest prawie o połowę mniej - 415 tysięcy. Twórcy przyznali, że średni czas jaki spędza pojedynczy gracz na przemierzaniu Hyborii jest krótszy niż się spodziewali (choć nie sprecyzowali ileż on wynosi).

Najnowszy raport finansowy firmy Funcom przynosi ciekawe informacje związane z grą Age of Conan: Hyborian Adventures. Zatem od dnia premiery sprzedała się ona w sumie w liczbie 800 tysięcy egzemplarzy, jednak na dzień dzisiejszy aktywnych użytkowników jest prawie o połowę mniej - 415 tysięcy. Twórcy przyznali, że średni czas jaki spędza pojedynczy gracz na przemierzaniu Hyborii jest krótszy niż się spodziewali (choć nie sprecyzowali ileż on wynosi). Za swego rodzaju wytłumaczenie tego faktu uznali wiek przeciętnego użytkownika - 29 lat, czyli wyższy niż w przypadku innych MMORPGów. Autorzy uważają, że osoba taka ma w porównaniu do młodszych kolegów po prostu mniej wolnego czasu, który może przeznaczyć na wirtualną rozrywkę. Ponadto częściej zdarza się jej wyjechać gdzieś na urlop.

Udany start Age of Conan przyniósł Funcomowi w drugim kwartale przychód rzędu 13 milionów USD, przekraczając oczekiwania firmy o milion dolarów. Głównym powodem takiego wyniku była świetna sprzedaż pudełkowej wersji gry. Twórcy spodziewają się, ze w trzecim kwartale przychód będzie wahał się w granicach 16-20 milionów USD i będzie pochodził zarówno z opłat abonamentowych stałych użytkowników jak i sprzedaży kolejnych pudełek.

Ponad 400 tysięcy aktywnych Conanów  - ilustracja #1

Ponadto Funcom zapewnia, że wciąż ma zamiar udoskonalać swoje dzieło, zgodnie z życzeniem samych graczy wydając średnio jeden patch na tydzień. W dalszych planach firmy jest wkroczenie na rynek azjatycki - obecnie nawet trwają negocjacje dotyczące premiery gry w połowie przyszłego roku. Natomiast w najbliższym czasie Age of Conan trafi do Rosji oraz Polski - w naszym kraju w pełni zlokalizowany tytuł ukaże się 2 października w edycji zwykłej i kolekcjonerskiej. Dodajmy jeszcze, że w końcu otrzymaliśmy informację o wczesnej fazie prac nad wersją Conana przeznaczoną na Xboxa 360.

Jak można było się tego spodziewać Hyborian Adventures zostanie także zaprezentowana podczas tegorocznej edycji Games Convention. Wtedy to Funcom ma zamiar zapoznać graczy z nowymi lokacjami i modyfikacjami, o które w przeciągu najbliższych kilku miesięcy wzbogaci się Conan. Twórcy przygotowali także specjalny pokaz zarezerwowany wyłącznie dla prasy, w czasie którego będzie można przekonać się jakie ulepszenia do oprawy graficznej wniesie wykorzystanie DirectX 10.