Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2008, 11:01

autor: vampire

Youropa - nowa nietypowa platformówka na PS3

Wygląda na to, że posiadacze PS3 doczekają się kolejnego tytułu posiadającego świetną oprawą graficzną. Chodzi w tym momencie o przygotowywaną przez niezależnego duńskiego dewelopera, studio frecle, platformówkę wzbogaconą o elementy typowe dla przygodówek i gier logicznych, zatytułowaną Youropa.

Wygląda na to, że posiadacze PS3 doczekają się kolejnego tytułu posiadającego świetną oprawą graficzną. Chodzi w tym momencie o przygotowywaną przez niezależnego duńskiego dewelopera, studio frecle, platformówkę wzbogaconą o elementy typowe dla przygodówek i gier logicznych, zatytułowaną Youropa. Nie wiadomo jeszcze kiedy miałaby się odbyć jej premiera, z pewnością jednak więcej o grze dowiemy się podczas nadchodzących targów Games Convention, kiedy to zaprezentowana zostanie jej grywalna wersja. Póki co natomiast o jej jakości możecie przekonać się dzięki screenom oraz zamieszczonemu na stronie twórców trailerowi.

Youropa - nowa nietypowa platformówka na  PS3 - ilustracja #1
Youropa - nowa nietypowa platformówka na  PS3 - ilustracja #2

Pole naszych działań stanowią tutaj lewitujące gdzieś wysoko wśród chmur tajemnicze struktury zamieszkiwane przez dwie, nienawidzące się wzajemnie, nacje - Onesider i Youropean. Ci pierwsi są teraz rasą dominującą, która pewne braki intelektualne nadrabia tężyzną fizyczną. Po drugiej stronie stoją natomiast znacznie mniejsze, ale także zwinniejsze postaci, które zamiast zwykłych stóp mają swego rodzaju przyssawki umożliwiające im dowolne przemieszczanie się po wspomnianych strukturach. To właśnie jeden z ostatnich przedstawicieli Youropean, który nie ma zamiaru już dłużej uciekać i postanawia odbić terytoria należące wcześniej do jego przodków, stanie się naszym alter ego w grze. Nasza postać nie ma jednak szans w otwartej walce, dlatego aby wygrać będziemy musieli zastawiać na swoich przeciwników swego rodzaju pułapki. W tym celu wykorzystamy umiejętności naszej postaci oraz różne elementy otoczenia. Twórcy zapowiadają, że ich dzieło będzie jedną z tych produkcji, przy których świetnie mogą się bawić wszyscy, bez względu na wiek.

Youropa - nowa nietypowa platformówka na  PS3 - ilustracja #3
Youropa - nowa nietypowa platformówka na  PS3 - ilustracja #4
Youropa - nowa nietypowa platformówka na  PS3 - ilustracja #5