Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2008, 08:19

autor: artoor

Blizzard planuje kolejne produkcje z uniwersum Diablo

Jay Wilson, główny projektant Diablo III, w wywiadzie dla serwisu MTV Multiplayer swą wypowiedzią jasno dał znać, że owszem, nowe Diablo jest uwieńczeniem trylogii, jednak planowane są kolejne produkcje z tego uniwersum. Tyle, że nie będą powiązane z fabułą trzech pierwszych odsłon cyklu.

Seria Diablo istnieje już 12 lat, a jej trzecia odsłona ma być przypieczętowaniem końca historii opowiedzianej przez Blizzard w dwóch poprzednich odsłonach. Jay Wilson, główny projektant Diablo III, w wywiadzie dla serwisu MTV Multiplayer swą wypowiedzią jasno dał znać, że owszem, nowe Diablo jest uwieńczeniem trylogii, jednak planowane są kolejne produkcje z tego uniwersum. Tyle, że nie będą powiązane z fabułą trzech pierwszych odsłon cyklu.

„Nie mówimy że [Diablo III] jest końcem uniwersum Diablo, ale staramy się zakończyć w niej historię przedstawioną w poprzednich grach. To nie tylko Diablo III - mamy plany poza tę grę.”

Wilson odniósł się również do tematu powrotu bohaterów z poprzednich części. Zapewnił, że zespół odpowiedzialny za projekt Diablo III czyni wszystko w tym kierunku, aby w trójce gracze mogli spotkać postacie znane z dwóch ostatnich odsłon, a nawet z książek inspirowanych serią Diablo. Przy czym zapewne chodzi tu nie tyle o bohaterów grywalnych, lecz o tych kluczowych dla opowiadanej historii. Skoro ta część wieńczy trylogię, autorzy z pewnością chcą zakończyć wszystkie wątki fabularne.

Na razie jednak, wciąż nie wiadomo, kiedy najnowsze Diablo trafi na półki sklepowe. Nieoficjalnie mówi się, że nastąpi to w przyszłym roku, czego Blizzard nie potwierdza.

Blizzard od jakiegoś czasu pracuje również nad niezapowiedzianym jeszcze MMO. Czy ma to związek z obecnymi planami firmy? Diablo IV jako MMO? Teoretycznie możliwe. Jednak czas pokaże, czy spekulacje te mają jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości.