Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 sierpnia 2008, 10:59

autor: vampire

Nekromanta być może pojawi się w jednym z dodatków do Diablo III

Jay Wilson, projektant Diablo III, potwierdził na blogu MTV Multiplayer, że z pewnością w podstawowej wersji gry nie ujrzymy znanego z dwójki Nekromanty, jego miejsce zastąpić ma prezentowany podczas trailera Witch Doctor. Powód tego jest następujący: twórcy musieli wybrać jedynie pięć postaci, w które będziemy mogli się wcielić, a więc nie było miejsca dla dwóch podobnych bohaterów jakimi są wspomniani panowie.

Jay Wilson, projektant Diablo III, potwierdził na blogu MTV Multiplayer, że z pewnością w podstawowej wersji gry nie ujrzymy znanego z dwójki Nekromanty, jego miejsce zastąpić ma prezentowany podczas trailera Witch Doctor. Powód tego jest następujący: twórcy musieli wybrać jedynie pięć postaci, w które będziemy mogli się wcielić, a więc nie było miejsca dla dwóch podobnych bohaterów jakimi są wspomniani panowie. Ponadto autorzy nie chcą aby ich nowe dzieło było jedynie starym hitem przeniesionym w 3D, dlatego nasz dawny znajomy musiał ustąpić pola nowemu bohaterowi. Barbarzyńca powróci w części trzeciej, gdyż jak powiedział Wilson, w jego przypadku możliwe było dodanie pewnych nowych elementów, a więc zmodyfikowanie tej postaci. Natomiast podobny manewr nie był możliwy przy dopracowanym już wcześniej Nekromancie, którego Jay określa mianem „ofiary własnego sukcesu ”.

Nekromanta być może pojawi się w jednym z dodatków do Diablo III - ilustracja #1

Projektant zasugerował, że to nie jedyna znana postać jakiej zabraknie w Diablo III. Dodał jednak, że nie wyklucza możliwości powrotu bohaterów z poprzednich części (w tym przede wszystkim Nekromanty) w późniejszych dodatkach, jakie się ukażą, gdy już nowe Diablo zdobędzie pewną pozycję na rynku, wraz ze swoim własnym systemem rozgrywki i postaciami. Jak powiedział, żeby każdego uszczęśliwić to tak naprawdę w grze musiałoby pojawić się z trzydziestu herosów. To jednak z pewnością nie wyszłoby jej na dobre. Dodał przy tym, że także niektórzy członkowie zespołu pracującego nad tym projektem są niezadowoleni z początkowego wyboru bohaterów. Mimo to według zapewnień Wilsona każdy powinien znaleźć tu odpowiednią dla swojego sposobu gry klasę postaci. W tym wypadku powinniśmy raczej mu zaufać, w końcu ludzie z Blizzarda potrafią trafić w gusta graczy.

Wyjaśnijmy jeszcze jaka jest główna różnica pomiędzy Nekromantą a Witch Doctorem. Otóż ten drugi choć ma do swojej dyspozycji całe zastępy sług, podobnie jak Nekromanta, to jednak pojawiają się oni na znacznie krótszy czas, o czym zresztą możemy przekonać się oglądając gameplay.