Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2008, 09:57

autor: Łosiu

Najnowsze wieści o Doom 4

W chwili gdy odbywa się impreza QuakeCon 2008 (od 31.07 do 3.08), my otrzymujemy najświeższe informacje na temat projektów id Software, w tym o nowej odsłonie Dooma. Kolejna część tego legendarnego First-Person Shootera została zapowiedziana już na początku maja. Na tegorocznym QuakeCon po pokazaniu prezentacji innej gry id Software – Rage, twórcy zdecydowali się udzielić kilka informacji na temat Dooma IV, choć niestety nie pokazano żadnego zwiastuna.

W chwili gdy odbywa się impreza QuakeCon 2008 (od 31.07 do 3.08), my otrzymujemy najświeższe informacje na temat projektów id Software, w tym o nowej odsłonie Dooma. Kolejna część tego legendarnego First-Person Shootera została zapowiedziana już na początku maja. Na tegorocznym QuakeCon po pokazaniu prezentacji innej gry id SoftwareRage, twórcy zdecydowali się udzielić kilka informacji na temat Dooma IV, choć niestety nie pokazano żadnego zwiastuna.

Poza obietnicą obecności tradycyjnych dla Dooma elementów (krew i demony, oczywiście) była mowa również o sprawach takich jak grafika i multiplayer. Rage wywarł duże wrażenie na widzach, zaś Doom IV ma wyglądać jakby „był oparty na innym silniku graficznym”, choć w rzeczywistości również będzie korzystał z Tech 5, tak jak wyżej wspomniany tytuł. Oprócz tego John Carmack postanowił trochę podrażnić graczy konsolowych, podkreślając, że nowy Doom ma prezentować się lepiej w wersji na komputery osobiste niż na Playstation 3 i Xbox 360, oraz, że dla niego duet mysz + klawiatura nadal jest najlepszym rozwiązaniem dla First-Person Shooterów.

Carmack zdecydował się również powiedzieć coś o trybie multiplayer w Doom IV. Ma być on ponoć „nie taki jak ten z Quake Live , lecz ciągle powinien być dobry” przy czym też zaznaczono, że na pewno będzie lepszy od tego znanego z Doom III oraz z Quake IV. Poza tym zapewnia się, iż id Software postara się uczynić zarówno grę w sieci jak i tryb dla pojedynczego gracza równie atrakcyjne.

id Software zmieniło swój dotychczasowy model produkcji – co widać na przykładzie Rage i Doom IV, które powstają jednocześnie, nie tak jak poprzednie projekty. Na koniec informacja o przybliżonej dacie premiery Doom IV - będzie, kiedy będzie skończony.