Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2008, 13:08

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (1 sierpnia 2008)

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Activision i Infogrames o pieniądzach, Microsoft narzeka na europejskich graczy, znamy datę premiery nowego Ratcheta & Clanka, Afrika zmienia tytuł i inne. Zapraszamy do lektury.

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: Activision i Infogrames o pieniądzach, Microsoft narzeka na europejskich graczy, znamy datę premiery nowego Ratcheta & Clanka, Afrika zmienia tytuł i inne. Zapraszamy do lektury.

Activision Blizzard

Activision Blizzard poinformowało, że zakończony w czerwcu kwartał był dla firmy całkiem niezły pod względem obrotów. Przychód netto wyniósł 654,2 miliony dolarów, co jest aż o 32% większą kwotą, niż przychód wygenerowany w analogicznym okresie roku poprzedniego. Jednocześnie samo Activision zanotowało w czerwcu rekordowy dochód, który wyniósł 59 milionów dolarów.

Microsoft

Polscy posiadacze konsoli Xbox 360 wciąż zachodzą w głowę, dlaczego w naszym kraju do tej pory nie ruszyła usługa Xbox Live, tymczasem Microsoft twierdzi, że to cała Europa jest problematyczna. Otóż gracze ze Starego Kontynentu stanowią zaledwie 25% wszystkich użytkowników Xbox Live, a prawdziwym kłopotem jest zbytnie rozdrobnienie językowe kontynentu.

Activision / Logitech

Koncern Activision zamierza powierzyć Logitechowi produkcję wszelkich peryferii do serii Guitar Hero. Póki co nie mamy na ten temat żadnych konkretniejszych informacji. Nie wiadomo, czy nowe instrumenty będą współpracowały również z kolejnymi częściami największego konkurenta, czyli serii Rock Band.

Doom

Następną grą id Software przeznaczoną dla telefonów komórkowych będzie Doom II RPG – poinformowali przedstawiciele firmy podczas imprezy QuakeCon.

Infogrames

Pomimo części niezbyt przychylnych recenzji, wygląda na to, że ostatniej odsłonie Alone in the Dark udało się nieco podźwignąć z kłopotów firmę Infogrames. W pierwszym kwartale tego roku fiskalnego francuski koncern odnotował prawie osiemdziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży swoich produktów. Zawdzięcza to właśnie przygodom Edwarda Carnby’ego i Dragon Ball Z.

Ratchet & Clank

Quest for Booty, czyli nowe przygody Ratcheta i Clanka, zapowiedziane na tegorocznej konferencji Sony w trakcie targów E3 trafią do sprzedaży za pośrednictwem PlayStation Network 21 sierpnia. Na razie jednak informacja ta dotyczy tylko Stanów Zjednoczonych, gdzie grę wyceniono na $14.99. Przypomnijmy, że w Europie Ratchet & Clank ukaże się także w klasycznej, pudełkowej formie. Kiedy? Niestety, na razie nie wiadomo.

Afrika

Screen saver czy jak ktoś woli gra w fotografowanie wirtualnych zwierzątek właśnie zmieniła nazwę. Słynna Afrika od tej pory staje się Hakuna Matatą. Kto z wypiekami na twarzy śledził przygody Króla Lwa ten doskonale powinien pamiętać piosenkę śpiewaną przez Pumbę i Timona. Póki co program zapowiedziany jest jedynie na rynki azjatyckie. „Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi…”

PlayStation 3

Od dzisiaj japońscy posiadacze konsoli PlayStation 3 mogą zgłaszać chęć udziału w beta testach usługi Home. Wśród chętnych zostanie wyłonionych dziesięć tysięcy szczęśliwców, którzy poczynając od końca sierpnia będą mogli postawić stopę w wirtualnym domu. Niestety, wciąż nie wiadomo, kiedy Home wystartuje na dobre.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

Braid

Dungeon Lords: The Orb and the Oracle

Final Fantasy Fables: Chocobo's Dungeon

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2

National Geographic Panda

Unsolved Crimes

Rage

Wolfenstein

Quake Live

Dawn of Fantasy

MLB '08: The Show

MU Online

Zeno Clash

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Rag Doll Kung Fu: Fists of Plastic

Ben 10: Alien Force The Game

Geometry Wars: Retro Evolved 2 - film startowy

Dead Space - Z dziennika developera #5

Rise of the Argonauts - Deep Storyline

X3 Terran Conflict

Wolfenstein - QuakeCon 2008

SimCity Creator

Babysitting Mania

Armored Core: for Answer

Bionic Commando Rearmed - kulisy produkcji #2

Saints Row 2 - Tera Patrick

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo - wywiad z developerem #4

Legendary: The Box - Z dziennika developera #2

gry