Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Unsolved Crimes (NDS)

Unsolved Crimes NDS

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w postać początkującego detektywa. Zajmujemy się rozwiązywaniem ośmiu różnych spraw śledczych, kolekcjonując dowody rzeczowe i stawiając zarzuty sprawcom zbrodni.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Unsolved Crimes (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

30września2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Unsolved Crimes to przygodówka z elementami gry akcji, w której gracz zajmuje się rozwiązywaniem spraw śledczych. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest japońskie studio developerskie Now Production, znane głównie za sprawą gier logicznych z serii PQ. Jedyną platformą docelową dla Unsolved Crimes jest konsola Nintendo DS.

W trakcie rozgrywki gracz przejmuje kontrolę nad postacią niedoświadczonego detektywa, oddelegowanego do nowojorskiego departamentu zabójstw. Do rozwiązania jest osiem niezależnych od siebie spraw śledczych, dotyczących między innymi zniknięcia słynnej modelki. Zadanie gracza polega na wyszukiwaniu śladów, które umożliwią odnalezienie sprawców poszczególnych zbrodni i postawienie im konkretnych zarzutów.

Właściwa gra stanowi połączenie trzech różnych gatunków, przy czym zdecydowanie najczęściej ma się do czynienia z tradycyjną przygodówką. Odnajdywanie i kolekcjonowanie dowodów rzeczowych jest w tym przypadku nieznacznie urozmaicone, a to dlatego, że gracz musi na ekranie zakreślać określone kształty, wykorzystując ekran dotykowy konsoli.

Po odnalezieniu wystarczającej liczby dowodów przechodzi się do części w największym stopniu spokrewnionej z grą logiczną. Zadaniem gracza jest mianowicie udzielenie odpowiedzi na szereg pytań związanych z samą zbrodnią oraz odnalezionymi dowodami. Zazwyczaj dokonuje się tu wyboru pomiędzy kilkoma różnymi wariantami. Ostatnią kategorię stanowią krótkie zręcznościowe przerywniki, które opierają się na braniu udziału w strzelaninach czy efektownych pościgach samochodowych.

Postępy gracza po zakończeniu sprawy poddawane są szczegółowej ocenie. Gra bierze pod uwagę takie czynniki jak spostrzegawczość czy stanowczość, wystawiając kilka procentowych wyników oraz główną notę. Gracz dysponuje naturalnie możliwością powtórnego ukończenia poszczególnych spraw w celu poprawienia swoich osiągnięć.

Oprawa wizualna Unsolved Crimes prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Dolny ekran konsoli zazwyczaj służy wyświetlaniu trójwymiarowego podglądu na badane miejsca zbrodni. Gracz może w pewnym zakresie obracać widokiem oraz dokonywać zbliżeń na odnalezione dowody rzeczowe. Górny ekran wykorzystywany jest zaś do ukazywania postaci rozmówców, filmików przerywnikowych czy okien z opcjami gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 1.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Unsolved Crimes

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 października 2008)

wiadomość9 października 2008

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kupujemy gry z YouTube.com, rozmawiamy dzięki Wii, testujemy nowe poziomy do Echochrome, zabawiamy się w Snake’a w LittleBigPlanet i wiele innych. Zapraszamy do lektury.