Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDSPC
Okładka CSI: Dark Motives (NDS)
OkładkaCSI: Dark Motives (NDS)

CSI: Dark Motives

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Kolekcja gier
Obserwuj grę

CSI: Dark Motives Premiera

24mar2004

PC

2lis2007

NDS

producent: Powerhead Games wydawca: Ubisoft

Gry podobne do CSI: Dark Motives

Unsolved Crimes

Hotel Dusk: Room 215

Crime Scene

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas. CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives zrealizowana została w tej samej konwencji, co poprzedniczka i podobnie jak ona, nawiązuje bezpośrednio do serialu telewizyjnego. Oznacza to, iż w grze zobaczony wszystkich głównych bohaterów granych przez aktorów występujących w filmie, jak również usłyszymy ich oryginalne głosy. To samo tyczy się poszczególnych lokacji, charakterystycznej oprawy audio, czy video – wszystko przeniesiono z telewizyjnego show i zrealizowano w niemal identyczny sposób jak w CSI: Crime Scene Investigation (widok typu FPP, kamera pracująca w zakresie 360 stopni, itd.).

Zmiany to przede wszystkim pięć nowych, znacznie dłuższych i bardziej zagmatwanych spraw kryminalnych do rozwiązania oraz szereg pomniejszych usprawnień rozgrywki mających uczynić ją bardziej dynamiczną i ekscytującą. Zaliczyć do tego należy m.in.: drastyczne wstawki filmowe ukazujące prawdopodobny przebieg zbrodni w chwili gdy po raz pierwszy przybywamy na miejsce w którym ją popełniono (czego nie było w części pierwszej), lepszą pracę kamery, jak również „ostrzejszy” materiał, np. w postaci zbliżeń wewnętrznych organów martwego człowieka podczas sekcji zwłok.

Rozgrywka nie zmieniła się i nadal nasze zadanie jako członka oddziału CSI polega na pieczołowitym zbieraniu materiału dowodowego na miejscu zbrodni (odcisków palców, różnych przedmiotów, itp.) i badaniu go w laboratoryjnym zaciszu, przesłuchiwaniu podejrzanych, czy w końcu, po wnikliwym śledztwie, oskarżaniu sprawcy. Autorzy jeszcze bardziej rozszerzyli nasze możliwości badania różnych rzeczy w laboratorium. Teraz możemy m.in. porównywać sekwencje DNA przy pomocy komputera oraz ustalać czas zgonu ofiary w oparciu o badanie stopnia rozwoju różnych insektów. Rozbudowano też opcje konfiguracyjne gry, tak by zainteresować nią zarówno graczy doświadczonych, lubujących się w długich i wnikliwych poszukiwaniach czy badaniach dowodów, oraz tych, którzy chcą się po prostu rozerwać się i przejść grę bezstresowo niemalże prowadzeni za rękę.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,6 / 10 na podstawie 194 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI CSI: Dark Motives

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 600 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 650 MB HDD
PC
NDS