Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives (PC)

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives | CSI: Dark Motives

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Okładka CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives (PC)

producent: 369 Interactive

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

24mar2004

PC

2lis2007

NDS

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas. CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives zrealizowana została w tej samej konwencji, co poprzedniczka i podobnie jak ona, nawiązuje bezpośrednio do serialu telewizyjnego. Oznacza to, iż w grze zobaczony wszystkich głównych bohaterów granych przez aktorów występujących w filmie, jak również usłyszymy ich oryginalne głosy. To samo tyczy się poszczególnych lokacji, charakterystycznej oprawy audio, czy video – wszystko przeniesiono z telewizyjnego show i zrealizowano w niemal identyczny sposób jak w CSI: Crime Scene Investigation (widok typu FPP, kamera pracująca w zakresie 360 stopni, itd.).

Zmiany to przede wszystkim pięć nowych, znacznie dłuższych i bardziej zagmatwanych spraw kryminalnych do rozwiązania oraz szereg pomniejszych usprawnień rozgrywki mających uczynić ją bardziej dynamiczną i ekscytującą. Zaliczyć do tego należy m.in.: drastyczne wstawki filmowe ukazujące prawdopodobny przebieg zbrodni w chwili gdy po raz pierwszy przybywamy na miejsce w którym ją popełniono (czego nie było w części pierwszej), lepszą pracę kamery, jak również „ostrzejszy” materiał, np. w postaci zbliżeń wewnętrznych organów martwego człowieka podczas sekcji zwłok.

Rozgrywka nie zmieniła się i nadal nasze zadanie jako członka oddziału CSI polega na pieczołowitym zbieraniu materiału dowodowego na miejscu zbrodni (odcisków palców, różnych przedmiotów, itp.) i badaniu go w laboratoryjnym zaciszu, przesłuchiwaniu podejrzanych, czy w końcu, po wnikliwym śledztwie, oskarżaniu sprawcy. Autorzy jeszcze bardziej rozszerzyli nasze możliwości badania różnych rzeczy w laboratorium. Teraz możemy m.in. porównywać sekwencje DNA przy pomocy komputera oraz ustalać czas zgonu ofiary w oparciu o badanie stopnia rozwoju różnych insektów. Rozbudowano też opcje konfiguracyjne gry, tak by zainteresować nią zarówno graczy doświadczonych, lubujących się w długich i wnikliwych poszukiwaniach czy badaniach dowodów, oraz tych, którzy chcą się po prostu rozerwać się i przejść grę bezstresowo niemalże prowadzeni za rękę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

Klasyfikacja PEGI CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Procesor Pentium III 600 MHz, 256 MB RAM, karta grafiki 16MB, 650 MB HDD
Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI
Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI

wiadomość5 września 2008

Wczoraj firmy Ubisoft i CBS Consumer Products poinformowały, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do sklepów trafi kolejna odsłona cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu - CSI: NY. Co tydzień prawie 12 milionów widzów zasiada przed telewizorami aby śledzić dalsze losy jego bohaterów.

Nowa gra z cyklu CSI: Crime Scene Investigation oficjalnie zapowiedziana
Nowa gra z cyklu CSI: Crime Scene Investigation oficjalnie zapowiedziana

wiadomość13 grudnia 2006

CSI: Crime Scene Investigation, jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat (emitowany w telewizyjnej Dwójce w poniedziałki po północy) doczeka się kolejnej adaptacji w postaci gry komputerowej – poinformował wczoraj koncern Ubisoft. Program, który nosi tytuł Hard Evidence, pozwoli dołączyć do ekipy specjalistów z Las Vegas i rozwiązać wiele intrygujących zagadek kryminalnych.

CSI 3: Dimensions of Murder - nowe fakty i screeny
CSI 3: Dimensions of Murder - nowe fakty i screeny

wiadomość16 lutego 2006

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy Was o fakcie powstawania trzeciej części cyklu gier przygodowych opartych na popularnym (głównie w USA) kryminalnym serialu telewizyjnym, CSI: Crime Scene Investigation. Dzisiaj możemy zaprezentować Wam pierwsze screeny jak również większą porcję szczegółów na temat CSI 3: Dimensions of Murder, która za sprawą Ubisoftu ukaże się już w marcu.

CSI: Crime Scene Investigation – kolejna odsłona w produkcji

wiadomość9 listopada 2005

Koncern Ubisoft poinformował, że trwają prace nad kolejną odsłoną z serii CSI: Crime Scene Investigation. Najnowsza część będzie nosić podtytuł 3 Dimensions of Murder, a jej premiera jest zaplanowana na drugi kwartał przyszłego roku.

Ubisoft zapowiada CSI: Crime Scene Investigation na Xboxa
Ubisoft zapowiada CSI: Crime Scene Investigation na Xboxa

wiadomość26 września 2004

W listopadzie tego roku na sklepowe półki z grami trafi nowa pozycja Ubisoftu – CSI: Crime Scene Investigation na konsole Xbox. Omawiany tytuł będzie połączeniem dwóch PeCetowych gier z tej serii: Crime Scene Investigation oraz Dark Motives.

PC
NDS