Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCNDS
Okładka CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives (PC)

CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives | CSI: Dark Motives

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas.

Przygodowe | detektywistyczne | seriale TV

Okładka CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives (PC)

producent: 369 Interactive

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

24mar2004

PC

2lis2007

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Druga część gry przygodowej zrealizowanej w oparciu o popularny w Stanach Zjednoczonych serial kryminalny CSI: Crime Scene, opowiadający o pracy agentów federalnych wchodzących w skład oddziału CSI w Las Vegas. CSI: Crime Scene Investigation 2 - Dark Motives zrealizowana została w tej samej konwencji, co poprzedniczka i podobnie jak ona, nawiązuje bezpośrednio do serialu telewizyjnego. Oznacza to, iż w grze zobaczony wszystkich głównych bohaterów granych przez aktorów występujących w filmie, jak również usłyszymy ich oryginalne głosy. To samo tyczy się poszczególnych lokacji, charakterystycznej oprawy audio, czy video – wszystko przeniesiono z telewizyjnego show i zrealizowano w niemal identyczny sposób jak w CSI: Crime Scene Investigation (widok typu FPP, kamera pracująca w zakresie 360 stopni, itd.).

Zmiany to przede wszystkim pięć nowych, znacznie dłuższych i bardziej zagmatwanych spraw kryminalnych do rozwiązania oraz szereg pomniejszych usprawnień rozgrywki mających uczynić ją bardziej dynamiczną i ekscytującą. Zaliczyć do tego należy m.in.: drastyczne wstawki filmowe ukazujące prawdopodobny przebieg zbrodni w chwili gdy po raz pierwszy przybywamy na miejsce w którym ją popełniono (czego nie było w części pierwszej), lepszą pracę kamery, jak również „ostrzejszy” materiał, np. w postaci zbliżeń wewnętrznych organów martwego człowieka podczas sekcji zwłok.

Rozgrywka nie zmieniła się i nadal nasze zadanie jako członka oddziału CSI polega na pieczołowitym zbieraniu materiału dowodowego na miejscu zbrodni (odcisków palców, różnych przedmiotów, itp.) i badaniu go w laboratoryjnym zaciszu, przesłuchiwaniu podejrzanych, czy w końcu, po wnikliwym śledztwie, oskarżaniu sprawcy. Autorzy jeszcze bardziej rozszerzyli nasze możliwości badania różnych rzeczy w laboratorium. Teraz możemy m.in. porównywać sekwencje DNA przy pomocy komputera oraz ustalać czas zgonu ofiary w oparciu o badanie stopnia rozwoju różnych insektów. Rozbudowano też opcje konfiguracyjne gry, tak by zainteresować nią zarówno graczy doświadczonych, lubujących się w długich i wnikliwych poszukiwaniach czy badaniach dowodów, oraz tych, którzy chcą się po prostu rozerwać się i przejść grę bezstresowo niemalże prowadzeni za rękę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Gry podobne do CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

Klasyfikacja PEGI CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe CSI: Kryminalne Zagadki Las Vegas - Mroczne Motywy

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium III 600 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 16MB
  • 650 MB HDD
Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI
Powstaje kolejna gra bazująca na serialu CSI

wiadomość5 września 2008

Wczoraj firmy Ubisoft i CBS Consumer Products poinformowały, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do sklepów trafi kolejna odsłona cyklu przygodówek bazujących na popularnym, przynajmniej wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, serialu - CSI: NY. Co tydzień prawie 12 milionów widzów zasiada przed telewizorami aby śledzić dalsze losy jego bohaterów.

Nowa gra z cyklu CSI: Crime Scene Investigation oficjalnie zapowiedziana
Nowa gra z cyklu CSI: Crime Scene Investigation oficjalnie zapowiedziana

wiadomość13 grudnia 2006

CSI: Crime Scene Investigation, jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich lat (emitowany w telewizyjnej Dwójce w poniedziałki po północy) doczeka się kolejnej adaptacji w postaci gry komputerowej – poinformował wczoraj koncern Ubisoft. Program, który nosi tytuł Hard Evidence, pozwoli dołączyć do ekipy specjalistów z Las Vegas i rozwiązać wiele intrygujących zagadek kryminalnych.

CSI 3: Dimensions of Murder - nowe fakty i screeny
CSI 3: Dimensions of Murder - nowe fakty i screeny

wiadomość16 lutego 2006

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy Was o fakcie powstawania trzeciej części cyklu gier przygodowych opartych na popularnym (głównie w USA) kryminalnym serialu telewizyjnym, CSI: Crime Scene Investigation. Dzisiaj możemy zaprezentować Wam pierwsze screeny jak również większą porcję szczegółów na temat CSI 3: Dimensions of Murder, która za sprawą Ubisoftu ukaże się już w marcu.

CSI: Crime Scene Investigation – kolejna odsłona w produkcji

wiadomość9 listopada 2005

Koncern Ubisoft poinformował, że trwają prace nad kolejną odsłoną z serii CSI: Crime Scene Investigation. Najnowsza część będzie nosić podtytuł 3 Dimensions of Murder, a jej premiera jest zaplanowana na drugi kwartał przyszłego roku.

Ubisoft zapowiada CSI: Crime Scene Investigation na Xboxa
Ubisoft zapowiada CSI: Crime Scene Investigation na Xboxa

wiadomość26 września 2004

W listopadzie tego roku na sklepowe półki z grami trafi nowa pozycja Ubisoftu – CSI: Crime Scene Investigation na konsole Xbox. Omawiany tytuł będzie połączeniem dwóch PeCetowych gier z tej serii: Crime Scene Investigation oraz Dark Motives.

PC
NDS