Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Lost in Blue (NDS)

Lost in Blue NDS

Firma Konami zainspirowana Robinsonem Crusoe jak i telewizyjnymi programami typu reality show postanowiła stworzyć grę Lost in Blue. Zabawę rozpoczynamy jako Keith, który wyrusza w swoja pierwszą samotną podróż podczas wakacji.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Lost in Blue (NDS)

producent: Konami

wydawca: Konami

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

27września2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Firma Konami zainspirowana Robinsonem Crusoe jak i telewizyjnymi programami typu reality show postanowiła stworzyć grę Lost in Blue. Zabawę rozpoczynamy jako Keith, który wyrusza w swoja pierwszą samotną podróż podczas wakacji. Wszystko jest pięknie dopóty, dopóki statek którym płynie wywraca się do góry dnem. Chłopak ląduje na plaży na nieznanej wyspie, a jego jedynym towarzystwem jest Skye - młoda kobieta, która podczas niefortunnego wypadku gubi okulary. W tym miejscu kontrolę przejmujemy my i wspaniała przygoda się zaczyna.

Naszym głównym zadaniem jest wybrnięcie z tej trudnej sytuacji i odnalezienie sposobu powrotu do domu, a przy tym przetrwanie na bezludnej wyspie. Aby osiągnąć swój cel eksplorujemy wyspę w poszukiwaniu wody i jedzenia, robimy narzędzia, składujemy zapasy i wykonujemy inne potrzebne czynności byleby przeżyć.

Nasza dwójka rozbitków zamieszkuje jaskinię, w której mogą zorganizować sobie życie na wyspie. Keith zbiera wszystkie potrzebne surowce i przedmioty takie jak jedzenie czy drewno na opał, natomiast Skye rzadko opuszcza grotę. Brak okularów nie pozwala jej na samotne podróżowanie, jedynie trzymając za rękę chłopaka dziewczyna może wychodzić poza teren zamieszkania. Skye przygotowuje posiłki i wykonuje inne „domowe” czynności.

Dzięki wszystkim znalezionym przedmiotom na wyspie Keith może wykonać m.in. włócznie, łuki czy pułapki. One z kolei pozwalają nam na polowanie i chwytanie dzikich zwierząt potrzebnych do dalszej egzystencji rozbitków. Największym problemem w grze jest mały plecak z ekwipunkiem. Wyruszając na dalsze wyprawy musimy zaopatrzyć się w dużo jedzenia, które niestety zajmuje mnóstwo miejsca w naszej torbie podróżnej. To z kolei powoduje, że z każdej wyprawy przynosimy mniej przydatnych przedmiotów.

Grafika w grze jest w pełni trójwymiarowa. Postaci i otoczenie są prosto wykonane, ale razem tworzą ze sobą ładną i spójną całość. Natomiast muzyka i dźwięki prezentują się równie dobrze, należycie oddając przygodowy klimat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Lost in Blue

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Konami zapowiedziało Lost in Blue: Shipwrecked!
Konami zapowiedziało Lost in Blue: Shipwrecked!

wiadomość16 maja 2008

Firma Konami zapowiedziała powstanie nowej gry z serii przygodówek - Lost in Blue, powstającej pod roboczym tytułem Shipwrecked!. Poprzednie części cyklu tworzone były z myślą o innej konsoli Nintendo DS, ta natomiast ukaże się na Wii i oczywiście wykorzysta oferowane przez nią możliwości interakcji.

Lost in Blue 3 w produkcji

wiadomość18 września 2007

Wszystko wskazuje na to, że Lost in Blue stanie się większą serią. Oto bowiem Konami zapowiedziało, że aktualnie trwają pracę nad trzecią odsłoną tego survival RPG. Podobnie jak poprzedniczki, ukaże się ona wyłącznie na konsolę NDS. Gra będzie zaprezentowana podczas zbliżających się wielkimi krokami tarów Tokyo Game Show.

Lost in Blue 2 - nowe informacje i screenshoty
Lost in Blue 2 - nowe informacje i screenshoty

wiadomość6 lutego 2007

Firma Konami pokusiła się wreszcie o ujawnienie kilku nowych informacji na temat kontynuacji interesującej pozycji o tytule Lost in Blue. W Lost in Blue 2 ponownie wcielimy się w dwoje rozbitków i pomożemy przeżyć na wyspie pełnej niebezpieczeństw.

Lost in Blue 2 zapowiedziane

wiadomość24 sierpnia 2006

Konami zapowiedziało wydanie drugiej części gry Lost in Blue, określanej jako survival RPG. Podobnie jak poprzedniczka ukaże się ona na przenośną konsolę NDS. Premiery można spodziewać się gdzieś w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Błękitna Laguna jako RPG? Lost in Blue od Konami

wiadomość6 lipca 2005

Firma Konami poinformowała, iż DSowa rzesza fanów gier RPG może spodziewać się już jesienią tego roku pozycji zatytułowanej Lost in Blue. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, gra oferować będzie innowacyjne połączenie przygody, tajemnicy i survivalu.