Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2008, 10:52

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 października 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kupujemy gry z YouTube.com, rozmawiamy dzięki Wii, testujemy nowe poziomy do Echochrome, zabawiamy się w Snake’a w LittleBigPlanet i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: kupujemy gry z YouTube.com, rozmawiamy dzięki Wii, testujemy nowe poziomy do Echochrome, zabawiamy się w Snake’a w LittleBigPlanet i wiele innych. Zapraszamy do lektury.

Civilization Revolution

Jeszcze dzisiaj w ramach serwisów Xbox Live i PlayStation Network opublikowane zostaną dwa dodatki do konsolowych Civilization Revolution. Pierwszy, w skład którego wejdą cztery mapy do trybu single player, jest w pełni darmowy. Za drugi, zawierający trzy nowe scenariusze, trzeba zapłacić 100 punktów lub 0,99 euro.

YouTube

Serwis YouTube.com należący do koncernu Google zaoferuje już niebawem sprzedaż gier, filmów, muzyki, książek, biletów koncertowych i innych multimedialnych produktów. Będzie to możliwe dzięki nawiązaniu współpracy z siecią handlową Amazon i sklepem iTunes. Linki do produktów będą umieszczone na poszczególnych stronach i łączone z tematyką filmu, oglądanego w danym momencie.

Wii Speak Channel

Poznaliśmy datę europejskiej premiery kolejnego kanału Wii. Wii Speak Channel, bo o niego nam chodzi, zostanie uruchomiony 5 grudnia bieżącego roku. Umożliwi maksymalnie czterem osobom jednoczesną rozmowę przez sieć, a także wysyłanie różnego rodzaju materiałów graficznych, np. zdjęć. Wraz z nim w sprzedaży znajdzie się dedykowany Wii headset o nazwie Wii Speak.

Unsolved Crimes

Firma Empire Interactive poinformowała o otwarciu oficjalnego serwisu internetowego poświęconego przygodowej produkcji na Nintendo DS, noszącej tytuł Unsolved Crimes. Znajdziecie na jego łamach informacje o grze, zwiastuny, zrzuty ekranowe oraz tapety. Unsolved Crimes ukaże się w Europie 31 października.

Pitfall: The Big Adventure

Jak poinformował koncern Activision Pitfall: The Big Adventure, trójwymiarowa platformówka będąca nieoficjalną kontynuacją Pitfall: The Lost Expedition, trafiła do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Produkcja została wydana wyłącznie na konsolę Nintendo Wii.

NARUTO: Clash of Ninja Revolution 2

W fazę złotą weszła najnowsza pozycja opowiadająca przygody zakręconego ninja o imieniu Naruto. Naruto: Clash of Ninja Revolution 2, bo taki tytuł nosi, jest trójwymiarową bijatyką stworzoną z myślą o Wii.

PDC World Championship Darts

W ramach serwisu Xbox Live Marketplace zadebiutowała wersja demonstracyjna PDC World Championship Darts, gry sportowej Oxygen Interactive poświęconej popularnym rzutkom.

Echochrome

Oryginalna produkcja o tytule Echochrome doczeka się dodatku, w skład którego wejdzie czterdzieści nowych, zakręconych poziomów do przejścia. Rozszerzenie zostanie opublikowane dzisiaj, za pośrednictwem serwisu PlayStation Store. Jego cena została ustalona na poziomie 4,99 dolarów.

Square Enix

Japońska firma Square Enix podzieliła się z nami informacjami na temat japońskich dat premier swoich nowych produkcji. Dokonała tego podczas rozpoczętych dzisiaj targów Tokyo Game Show 2008. I tak, Final Fantasy Dissidia (PSP) ukaże się 18 grudnia, Kingdom Hearts 358/2 Days (NDS) trafi do sprzedaży w lutym 2009 roku, miesiąc później zadebiutuje długo oczekiwany Dragon Quest IX (NDS). W 2009 swoją premierę zaliczą ponadto Final Fantasy XIII (PS3, X360) oraz Kingdom Hearts: Birth by Sleep na PSP.

Blu-ray a Xbox 360

Serwis Xbit Labs donosi, że powstaje już napęd Blu-ray przeznaczony dla Xboxa 360. Podobno pracuje nad nim duet Toshiba-Samsung. Cena urządzenia miałaby zostać ustalona na poziomie 100-150 dolarów. Informacje nie zostały jednak nigdzie potwierdzone.

Shaun White Snowboarding

W sprzedaży znajdzie się specjalna edycja gry Shaun White Snowboarding na konsole Xbox 360, PlayStation 3 i Wii. Powstała ona przy współudziale firmy odzieżowej Target. Zawierać będzie dodatkową górę, nowych snowboarderów i specjalną miejscówkę (chatę w górach), w której odbywać się będą spotkania wirtualnych miłośników śnieżnego puchu. Jej cena będzie tylko o 5 dolarów wyższa od edycji standardowej.

Digital Combat Simulator: Black Shark

Produkcja o tytule Digital Combat Simulator: Black Shark to symulator rosyjskiego śmigłowca Ka-50. Z informacji przedstawionych przez producentów, studia The Fighter Collection oraz Eagle Dynamics, wynika, że jej rosyjska i wschodnioeuropejska premiera odbędzie się 17 października. Do sprzedaży wprowadzona zostanie wyłącznie wersja na PC.

LittleBigPlanet

W trakcie targów Tokyo Game Show 2008 firma Sony zaprezentowała nowe skórki postaci do LittleBigPlanet – Snake’a znanego z cyklu MGS i Sephirotha z Final Fantasy. Skiny zostaną opublikowane w formie dodatku do gry. Data ich premiery nie jest znana.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Left 4 Dead

Motorm4x: Offroad Extreme

Afro Samurai

Barnyard Blast

WWII Battle Tanks: T-34 vs. Tiger

World of Goo

Skate 2

Quantum of Solace X360

Quantum of Solace NDS

Naruto: Ultimate Ninja Storm

LEGO Batman: The Videogame

Star Ocean: The Last Hope

MotorStorm: Pacific Rift

Pitfall: The Big Adventure

Mirror's Edge

Legendary

Gears of War 2

Heavy Rain: The Origami Killer

Crash Bandicoot: Mind over Mutant

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Star Wars: The Clone Wars

FIFA 09 All-Play rzuty wolne

FIFA 09 All-Play gole

Lost in Blue: Shipwrecked!

Evil Days: Pound of Ground

Guitar Hero: World Tour - Zakk Wylde

Guitar Hero: World Tour - Paramore

Mirror's Edge

Command & Conquer: Red Alert 3 - superbroń

Command & Conquer: Red Alert 3 - kampania

Dead Space

Silent Hill: Homecoming

Golden Axe: Beast Rider

gry