Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Legendary (PC)

Legendary

Strzelanina FPP stworzona przez studio Spark Unlimited, którego członkowie pracowali wcześniej m.in. przy słynnych seriach Call of Duty i Medal of Honor. Bohaterem Legendary jest Charles Deckard, złodziej dzieł sztuki, w którego ręce niefortunnie wpada legendarna puszka Pandory.

Akcji | FPP | postapokalipsa | FPS | strzelanki

Okładka Legendary (PC)

data premiery gry:

31paź2008

X360

4lis2008

PS3

21lis2008

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legendary: The Box to strzelanina FPP stworzona przez studio developerskie Spark Unlimited, którego członkowie pracowali wcześniej między innymi przy tak popularnych seriach, jak Call of Duty i Medal of Honor. Wydaniem pozycji zajęła się grupa Gamecock Media, zrzeszająca wielu niezależnych producentów.

Głównym bohaterem Legendary: The Box jest niejaki Charles Deckard, który na co dzień zajmuje się kradzieżą dzieł sztuki. Pech chciał, że w jego ręce wpadła Puszka Pandory, a po otwarciu wydostały się z niej tajemnicze bestie, w tym wilkołaki oraz gryfy. Jak można się domyślać, współczesny świat nie był na to przygotowany. Gdy wojna z potworami zaczyna się na dobre, Charles postanawia, że jako główny sprawca całego zamieszania, musi doprowadzić do jej zakończenia.

Legendary: The Box to typowa, zręcznościowa strzelanina. Naszym zadaniem jest przemierzanie dużych miast i walka z grupami bestii. Poza ulicami, zwiedzamy też wnętrza różnego rodzaju pomieszczeń, w tym ciekawie zaprojektowanych kościołów. Gra jest mroczna, a w powietrzu aż czuć nadchodzącą apokalipsę. Jako że akcja toczy się w obecnych czasach, również zestaw broni przywodzi na myśl współczesne karabiny – nie uświadczymy tu laserów czy działek plazmowych. Co ważne, nasz bohater nie walczy samotnie, gdyż jest wsparty przez oddział towarzyszy, a poza trybem dla jednego gracza, gra umożliwia również toczenie wieloosobowych potyczek.

Jeśli chodzi o oprawę wizualną, warto zwrócić uwagę na ciekawe projekty potworów. Każdy z nich ma wskaźnik opisujący poziom jego wściekłości. Przykładowo – po dwóch, trzech trafieniach wilkołak nie jest słabszy, ale na tyle rozzłoszczony, że jego szybkość i siła wzrastają, przez co staje się bardziej niebezpieczny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 958 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5,8 / 10 na podstawie 140 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Legendary

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Legendary

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 13 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Legendary - testujemy przed premierą
Legendary - testujemy przed premierą

Przed premierą 9 października 2008, 08:50

Legendary korzysta z nowej wersji silnika Unreal Engine. Oprawa graficzna jest jednak nierówna. Rozczarowuje przede wszystkim wygląd ludzi oraz efekty ognia i dymu. Z drugiej strony znakomicie prezentują się obrazki zdewastowanego miasta oraz stwory. Ponieważ to tylko beta, niektóre tekstury nie są jeszcze wykończone, więc jest nadzieja na poprawę. Dźwiękowo i muzycznie jest nie najgorzej. Komunikaty radiowe, wrzaski i dialogi brzmią poprawnie. Nie ma się do czego przyczepić. Po prostu kawał rzemieślniczej roboty. Jednakże w technikaliach gry widać pewne niedoróbki. Pomimo liniowości rozgrywki obraz potrafi szarpnąć, dogrywając nowe lokacje w locie. Ciała zabitych rywali znikają po paru sekundach, a fizyka zniszczeń odnosi się do wybranych przedmiotów. Szkoda, że twórcy poskąpili siły granatom. Ich skuteczność jest przeraźliwie niska jak na ten rodzaj uzbrojenia.

PC
X360
PS3