Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka The Darkness (PS3)

The Darkness

Gra akcji oparta na popularnym komiksie wydawnictwa Top Cow. Za jego wirtualną adaptację odpowiada studio Starbreeze, twórcy The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

Akcji | FPP | komiksy | strzelanki

Okładka The Darkness (PS3)

producent: Starbreeze AB

wydawca: 2K Games

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

25cze2007

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Darkness to gra akcji oparta na popularnym, wydanym również w Polsce, komiksie wydawnictwa Top Cow. Za jego wirtualną adaptację odpowiedzialna jest szwedzka grupa developerska, Starbreeze, która graczom powinna być znana głównie za sprawą The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

Podobnie jak komiks tak i gra podąża tym samym wątkiem. Głównym jej bohaterem, a zarazem reprezentantem gracza w świecie The Darkness, jest Jackie Estacado, zabójca pracujący na zlecenie mafii. W dniu 21 urodzin, Don rodziny Francetti, Wuj Paulie, zleca Jackie'mu pewną robotę. Okazuje się jednak, iż to była to sprytnie zaaranżowana pułapka, której ofiarą miał być Jackie. Udaje mu się zbiec, ale pech (czy może szczęście) chce, iż prowadzony przez nas bohater odkrywa w sobie tytułową The Darkness, starożytną moc, która co pokolenie przejmuje kontrolę nad jednym mężczyzną z rodziny bohatera.

Właściwa akcja The Darkness koncentruje się na walce Jackiego z opanowującą go mocą oraz, w świecie rzeczywistym, na zemście za wspomnianą pułapkę. W mrocznym świecie pełnym przemocy i wrogości, Jackie Estacado musi nauczyć się kontrolować targającą nim potęgę oraz znaleźć swoje przeznaczenie, a być może nawet wyzwolenie i miłość. Jednak droga do celu wcale nie jest usłana różami. Wuj cały czas czyha na naszą głowę nasyłając kolejnych morderców, a dodatkowo z równoległego świata atakują nas przeróżne potwory. Z racji mrocznej natury The Darkness rozgrywka toczy się w plugawych slumsach i zaułkach Nowego Jorku, dokach portowych czy tunelach metra. We wszystkich tych lokacjach zaimplementowano wysoki poziom podatności na zniszczenia, tak więc miłośnicy totalnej "rozwałki" mają tu szerokie pole do popisu.

The Darkness stanowi dość ciekawe połączenie mafijnej opowieści i survival horroru, co w połączeniu z nieliniową fabułą tworzy atmosferę potrafiącą na długie godziny przykuć przed ekran fanów tego typu gier. Akcję możemy oglądać z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, a za generowanie wysokiej jakości grafiki odpowiedzialna jest ulepszona wersja silnika zastosowanego we wspomnianej już The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 477 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 249,90 PLN

Gry podobne do The Darkness

Klasyfikacja PEGI The Darkness

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Darkness

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
The Darkness - recenzja gry
The Darkness - recenzja gry

Recenzja 19 lipca 2007, 14:01

To jednak nie koniec jego kłopotów. W tym samym czasie odkrywa, że w jego wnętrzu zamieszkała pradawna siła – Ciemność. Wyposażyła go w nadnaturalne zdolności, wzmocniła wytrzymałość i pozwoliła na tworzenie z mroku potężnych macek i przywoływanie z piekielnych otchłani małych demonów o poczuciu humoru dorównującym ich krwiożerczości – darklingów. W obecnej sytuacji nowe umiejętności wydają się dla Jackiego zbawieniem, szybko jednak okazuje się, że w rzeczywistości jest dla Ciemności zaledwie nosicielem, marionetką. Rozpoczyna się walka, w której śmierć nie jest ostatecznym końcem. Estacado poza pokonaniem zbirów Paula będzie musiał stoczyć o wiele poważniejszą bitwę, a sprawy nie ułatwi mu jedyna bliska osoba, którą postara się za wszelką cenę ochronić.

X360
PS3