Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2010, 14:44

autor: Olek

Problemy prawne hamują prace nad kontynuacją The Darkness

Fani opartej na popularnej serii komiksowej gry akcji The Darkness wciąż mają nadzieję na kontynuację wydanego przed trzema laty tytułu. Sequel pozostaje też w orbicie zainteresowań firmy Top Cow Entertainment, o czym dowiedzieli się uczestnicy nowojorskiego Comic-Conu. Amerykański wydawca komiksów przyznał jednak, że zanim prace nad The Darkness 2 ruszą naprzód, trzeba uregulować kwestie prawne.

Fani opartej na popularnej serii komiksowej gry akcji The Darkness wciąż mają nadzieję na kontynuację wydanego przed trzema laty tytułu. Sequel pozostaje też w orbicie zainteresowań firmy Top Cow Entertainment, o czym dowiedzieli się uczestnicy nowojorskiego Comic-Conu. Amerykański wydawca komiksów przyznał jednak, że zanim prace nad The Darkness 2 ruszą naprzód, trzeba uregulować kilka kwestii prawnych.

Tak się złożyło, że niemal wszystkie informacje związane z kontynuacją The Darkness wypływają przy okazji imprez adresowanych do miłośników komiksów, a ich źródłem są ludzie z Top Cow Entertainment. Doniesienia o sequelu pojawiły się już w listopadzie 2007 roku podczas Wizard World Texas, potem w 2008 roku w trakcie nowojorskiego Comic-Conu i w ubiegłym roku na Comic-Conie w San Diego. Trwa właśnie kolejny Comic-Con w Nowym Jorku i nie mogło zabraknąć na nim tematu The Darkness 2.

Problemy prawne hamują prace nad kontynuacją The Darkness - ilustracja #1

Atom! Freeman (tak, to właściwa pisownia jego imienia), dyrektor marketingu i sprzedaży w Top Cow stwierdził, że firma nie ma skonkretyzowanych planów związanych z sequelem, ale jest on wciąż w sferze zainteresowań twórców postaci Jackie'go Estacado. Podstawowy problem wstrzymujący prace nad grą to nieuregulowane kwestie prawne.

Wciąż nie wiadomo też kto miałby się zająć produkcją The Darkness 2. W lipcu ubiegłego roku szwedzkie studio Starbreeze, które przygotowało pierwszą część gry, oznajmiło, że nie jest zainteresowane kontynuacją. Niedawno pojawiły się jednak plotki, iż nad sequelem pracuje kanadyjska firma Digital Extremes, znana chociażby z Dark Sector oraz Pariah.

Przypomnijmy, że gra akcji z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPS) The Darkness wydana została w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 odnosząc spory sukces na obu platformach. Krytycy również wysoko ocenili adaptację komiksów autorstwa Marca Silvestri, Gartha Ennisa i Davida Wohla. Recenzent Gry-OnLine przyznał grze notę 84%.