Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Dark Sector (PC)

Dark Sector

Mroczna gra akcji, w której wydarzenia ukazane są z perspektywy trzeciej osoby. Wcielamy się w bohatera, dysponującego nie tylko śmiercionośną bronią, ale także nadprzyrodzonymi umiejętnościami.

Akcji | TPP | science fiction

Okładka Dark Sector (PC)

data premiery gry:

25mar2008

PS3 X360

22sty2009

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dark Sector to dynamiczna gra akcji przygotowana przez zespół developerski Digital Extremes, znany ze stworzenia legendarnej serii Unreal Tournament. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Aby jeszcze lepiej odwzorować filmowy przebieg fabuły, twórcy gry usunęli z ekranu rozmaite wskaźniki zdrowia i energii, bardzo popularne w konkurencyjnych tytułach.

Akcja opisywanej pozycji została osadzona w Rosji. Gracz wcielając się w postać zarażonego tajemniczym wirusem i obdarzonego niecodziennymi umiejętnościami Haydena Tenno zwiedzi najmroczniejsze zakamarki wschodnioeuropejskich kresów m.in nabrzeża portowe, kopalnie, opuszczone szkoły i miasteczka. Jak na współczesny produkt przystało, fabuła obfituje w wiele zaskakujących zwrotów akcji, wzbogaconych o przerywniki filmowe stworzone na silniku graficznym gry. Dark Sector jest strzelaniną, w której pierwszoplanową rolę gra ostrze-bumerang wyrastające z dłoni naszego protagonisty. Przy jego pomocy możemy likwidować większość przeciwników, zarówno na dystans, jak i z bezpośredniej odległości. Jedną z ciekawszych opcji z nim związanym jest możliwość sterowania w trakcie lotu, aby jeszcze z większą precyzją pozbawiać przeciwników kończyn. Oczywiście nie oznacza to, że w Dark Sector brakuje broni palnej. Arsenał składa się z kilku odmian karabinów (m.in AKS-74), pistoletów oraz shotgunów. Ponadto u ulokowanego w kanałach handlarza możemy zainstalować dodatkowe ulepszenia do posiadanych pukawek.

Rozgrywka w zdecydowanej części polega na odpowiednim wykorzystaniu znajdujących się na miejscu potyczki osłon terenowych, zza których spokojnie czy to z karabinu, czy też przy pomocy wspomnianego wyżej ostrza wyeliminujemy przeciwników. Co jakiś czas gracz będzie musiał wykazać się umiejętnością percepcji i logiki w poszukiwaniu dodatkowych źródeł energii, pozwalających na otwarcie drzwi do następnej sekcji etapu.

Oprawa audiowizualna gry stoi na przyzwoitym poziomie wykonania. Autorzy gry zadbali przede wszystkim o szczegółowe, bogato oteksturowane modele postaci. Napotykani w trakcie zabawy przeciwnicy m.in. bossowie poruszają się w bardzo realistyczny sposób. Cała zabawa wzbogacona została licznymi efektami specjalnymi w postaci dymu czy ognia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 2112 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dark Sector

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Dark Sector

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • 6.5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Dark Sector - recenzja gry na PC
Dark Sector - recenzja gry na PC

Recenzja 9 marca 2009, 14:22

Model walki cierpi na syndrom maksymalnego lenistwa deweloperów. Hayden wymachuje ostrzem bez ładu i składu, w mocno ograniczonym zakresie. Sytuację odrobinę ratują bardzo brutalne i krwawe wykończenia. Wykonanie ich nie stanowi żadnego problemu, gdyż sztuczna inteligencja wrogów stoi na wyjątkowo żenującym poziomie. Mutanty i żołnierze nie kwapią się do śmielszych ataków, stoją jak wryci, a ruszają się właściwie tylko wycofując się z zajmowanych pozycji. Większych atrakcji pomiędzy starciami nie odnotowałem. Co prawda, w kilku miejscach zaaplikowano zagadki logiczne, ale rozwiązuje się je w okamgnieniu. Większość z nich opiera się na schemacie „znajdź źródło energii i otwórz drzwi lub spal organiczną barierę”. Nic specjalnego, ale jakieś urozmaicenie to jest.

PC
PS3
X360