Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2009, 10:30

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (6 lutego 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: intelowski procesor graficzny w PS4, brak Blizzarda na E3, Warhammer Online w Rosji, nowe kolory PSP i pecetowy port Dark Sector. Tradycyjnie – to nie wszystko. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: intelowski procesor graficzny w PS4, brak Blizzarda na E3, Warhammer Online w Rosji, nowe kolory PSP i pecetowy port Dark Sector. Tradycyjnie – to nie wszystko. Zapraszamy do lektury.

Intel & PS4

Chociaż premiera następcy PS3 jest gdzieś daleko w przyszłości, wychodzi na to, że w środku znajdzie się graficzny procesor od Intela. Tak przynajmniej donosi zwykle dobrze poinformowany serwis The Inquirer. Świetny ruch, zważywszy na to, że jakoś trzeba zachęcić do programowania na zapowiedziane przez giganta Larrabee.

Blizzard

Chociaż na odświeżone nowe-stare targi E3 podobno ma jechać reprezentacja Activision Blizzard (jeśli wierzyć pierwszym zestawieniom wystawców), to na pewno sam Blizzard w Los Angeles się nie pojawi. Szkoda. Miłośnikom Diablo zostaje Blizzcon.

Warhammer Online

Zgodnie z zapowiedziami, Warhammer Online rozpoczął zdobywanie rosyjskiego rynku gier. Ceny pudełek: kolekcjonerska – 2499 rubli (ok. 249 zł), zwykła - 499 rubli (ok. 49 zł). Abonamenty: miesięczny – 349 rubli (ok. 34 zł), 3 miesięczny – 949 rubli (ok. 94 zł). Czy Rosja wspomoże podupadające MMO od EA Mythic?

Let’s Tap

SEGA ogłosiła grę Let’s Tap na Nintendo Wii. Tytuł powstaje w studiu twórcy jeża Sonica i będzie wykorzystywał kontroler konsoli w następujący sposób: kładziemy wii-mote’a na płaskiej powierzchni, dzięki czemu wyłapie on wibracje, a następnie należy uderzać palcami w tę powierzchnię. A co się będzie robić w grze? Let’s Tap oferować będzie 5 różnorodnych trybów, stanowiących wyzwanie dla wszystkich palców świata. Światowa premiera latem.

PlayStation Portable

Europa doczeka się nowych kolorów dla PSP-3000. Klienci będą mogli nabyć konsolkę w barwach Mystic Silver i Pearl White już w lutym, a od marca dostępny będzie Radiant Red. Ogłoszenie dotyczy Wielkiej Brytanii, ale miejmy nadzieję, że i w Polsce kolorowe PSP się pojawią.

Halo 3: ODST

Samodzielny dodatek do Halo 3, pożegnanie studia Bungie z serią, raczej nie doczeka się żadnej dodatkowej zawartości. Nowa kampania, kilka nowych map oraz zapowiadany Mythic Map Pack to wszystko, czego mogą się spodziewać miłośnicy Master Chiefa i jego kolegów.

EVE Online

Debiutująca w przyszłym miesiącu pudełkowa wersja kosmicznego MMORPG EVE Online zawierać będzie pokaźną liczbę bonusów dla graczy: abonament na 60 dni, dodatkowy statek, „pole-position” w rankingach frakcji, przewodnik i możliwość podarowania próbnej wersji gry koledze. Ktoś chętny?

PS Home

Z dniem 5 lutego playstationowski Home został uaktualniony do wersji 1.10, co pomogło usunąć wiele niedociągnięć z tego wciąż niedoskonałego produktu. Pełna lista nowości jest tutaj.

JoWooD

JoWooD zadeklarował, że zamierza poświęcić więcej uwagi konsolom Wii i DS, czego dowodem mają być nadchodzące konwersje gier The Guild i Neighbors from Hell na te dwie platformy. Premiera w połowie roku.

Dark Sector PC

Dostępny jedynie w Rosji, raczej niespodziewany, pecetowy port xboxowego Dark Sectora ma się pojawić również w USA, chociaż oficjalnego oświadczenia od twórców póki co brak. Czekamy na potwierdzenie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Burnout Paradise: The Ultimate Box

Command & Conquer: Red Alert 3 PS3

Red Dead Redemption

High Voltage Hot Rod Show

SpecNaz 2

Grand Ages: Rome

Challenge Me: Brain Puzzles

Arc Rise Fantasia

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim

Tekken 6

Galeria filmów

Oraz najnowsze filmy z gier:

Tekken 6

Tenchu: Shadow Assassins

Majesty 2: The Fantasy Kingdom Sim Gramy!

Battlefield 1943

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej

gry