Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka SpecNaz 2 (PC)

SpecNaz 2 PC

Modern Warrior: Special Tactics

SpecNaz 2 to kontynuacja wydanej w 2006 roku taktycznej gry akcji SPECNAZ: Project Wolf, autorstwa zespołu deweloperskiego firmy BYTE Software. Gracz wciela się w rolę dowódcy grupy rosyjskich komandosów i musi zapobiec wybuchowi wojny domowej.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka SpecNaz 2 (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2008

16stycznia2009

pudełko PL

Druga cześć niezbyt ciepło przyjętej taktycznej gry akcji przedstawiającej działania osławionej, rosyjskiej jednostki do zadań specjalnych – Specnaz. Tym razem gracz obejmuje dowodzenie nad oddziałem komandosów, któremu zostało powierzone zadanie zbadania kulisów zniszczenia amerykańskiego czołgu w Iraku przez rakietę produkcji rosyjskiej. Początkowo musimy odpowiedzieć na pytanie skąd w rękach irackich terrorystów znalazł się tajny rosyjski pocisk rakietowy przeznaczony do zwalczania celów opancerzonych, jednakże z czasem zadanie Specnazu okazuje się być o wiele bardziej poważniejsze. Ślady prowadzą bowiem do dilera broni pracującego dla jednego z gubernatorów rosyjskich, a następnie dowiadujemy się o kulisach ogromnej konspiracji w najwyższych kręgach władzy. Wielka wojna domowa wisi na włosku, a tylko dowodzony przez nas oddział Specnaz może uratować ojczyznę.

Łącznie autorzy przygotowali dla graczy trzy kampanie do przejścia, na które składa się 19 misji umiejscowionych na terenie Iraku, Syrii, Czeczenii i Syberii. Cele poszczególnych zadań są bardzo różnorodne, musimy m.in. wykonać rekonesans, obronić strategiczną pozycję, wyeliminować grupę przeciwników, zniszczyć określone obiekty czy budynki lub też przejąć tajne dokumenty. Otoczenie w jakim się poruszamy jest w pełni trójwymiarowe, doświadczamy też dynamicznych zmian warunków atmosferycznych oraz pór dnia i nocy. Twórcy nie zapomnieli również o tutorialu wprowadzającym w arkany rozgrywki oraz o trybie wieloosobowym - Death match w sieci lokalnej. Na dodatek w trybie single player możemy wybrać jeden z dwóch dostępnych typów zabawy: Geroy – działamy w pojedynkę; Tactical – dowodzimy oddziałem komandosów.

Do dyspozycji żołnierzy oddano bogaty arsenał obecnie wykorzystywanej broni ręcznej, w tym m.in.: pistolety MP-443 "Grach" i OTs-33 "Pernach", karabiny SR-2M Veresk 9x21mm, PP-19 Bizon 9x18mm Makarov, broń snajperską OSV-96 7x108mm, VSS Vintorez 9x39mm oraz granaty i wyrzutnie rakiet GP-25, RG-6 / 6G30, RPG-7. W skład wyposażenia oddziałów Specnaz wchodzą też takie gadżety jak lornetki, noktowizory lub kompasy. Na dodatek w czasie akcji można wykorzystywać różnorakie pojazdy wojskowe (m.in.: UAZ, BTR-80, T-80, M1A1 Abrams) i cywilne (tj. Skoda 1203, Toyota Land cruiser czy Volga). Niejednokrotnie spotykamy też jednostki morskie (łodzie podwodne klasy Typhoon) oraz samoloty i śmigłowce bojowe (Mi-17, Mi-24, UH-60, Black Hawk, Herkules, IL-76).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 4.8 / 10 na podstawie 305 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 5.0 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania sprzętowe SpecNaz 2

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows 2000/XP

Premiery gier w Polsce (12-18 stycznia)
Premiery gier w Polsce (12-18 stycznia)

wiadomość19 stycznia 2009

Miniony tydzień to czas lekkiego ożywienia na polskim rynku gier. Półki rodzimych sklepów wzbogaciły się o dziesięć premierowych tytułów, a dystrybutorzy ruszyli z wyprzedażą starszych produktów. Także w planach wydawniczych na najbliższe tygodnie można już dopatrzeć się paru nowych pozycji. Byle do wiosny.