Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXBOX
Okładka The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - DC (PC)

Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - DC | The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay

Film zatytułowany „The Chronicles of Riddick” (w Polsce znany jako „Kroniki Riddicka”) stał się inspiracją do stworzenia gry pod identycznym jak sama ekranizacja tytułem.

Akcji | FPP | science fiction | filmy

Okładka The Chronicles of Riddick: Escape From Butcher Bay - DC (PC)

producent: Starbreeze AB

wydawca: Sierra

wydawca PL: Nicolas Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

13sie2004

XBOX

7gru2004

PC

Film zatytułowany „The Chronicles of Riddick” (w Polsce znany jako „Kroniki Riddicka”) stał się inspiracją do stworzenia gry pod identycznym jak sama ekranizacja tytułem. Jest to opowieść fantastyczna, opisująca dzieje więźnia obdarzonego zdolnością widzenia w ciemnościach, który dostaje się w sam środek galaktycznej wojny. Fabuła gry to oryginalny scenariusz przedstawiający tajemniczą przeszłość i przeznaczenie Riddicka.

„The Chronicles of Riddick” jest FPS’em, którego główny bohater (czyli gracz) musi uciec z najlepiej strzeżonego w całym kosmosie więzienia. Podczas przygody mamy do dyspozycji takie bronie jak rury, kije, pręty, strzelby i pistolety (razem 15 rodzajów rynsztunku), jednak głównym sposobem na przemykanie przez kolejne korytarze więzienia jest cicha eliminacja zagrożeń. W całej twierdzy znajdują się systemy reagujące na dźwięk, korzystanie więc z broni palnych jest mocno ograniczone. Niezbędną umiejętnością Riddicka (nie licząc oczywiście widzenia w ciemnościach) jest biegłość w walce wręcz, którą wykorzystujemy do bezszelestnego unicestwiania wrogów. Jak przystało na dobrze strzeżony areszt, także i tutaj można napotykać na różnego rodzaju systemy zabezpieczeń (zamki kodowe, czytniki DNA, itp.). Riddick musi wykazać się więc umiejętnością włamywania do komputerów i bezszelestnego skradania.

Przy produkcji gry brał udział sam Vin Diesel (aktor grający w filmie Richarda B. Riddicka), który nie tylko użyczył głosu i wizerunku głównemu bohaterowi programu, ale brał także udział w sesji motion-capture i wprowadzał poprawki w samym scenariuszu. Grafika programu stoi na bardzo wysokim poziomie, tyczy się to zarówno animacji, cieni, oświetlenia, jak i samych tekstur. Podczas gry sterujemy postacią z widoku FPP, kamera zmienia się jednak na perspektywę trzeciej osoby (TPP) np. gdy nasz bohater wspina się po drabinie. W czasie gry do przejścia mamy ponad 30 poziomów, podczas których napotykamy na ponad 20 rodzajów przeciwników. Gra przed ukazaniem się na platformę PC, miała swoją premierę na Xboxa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 5 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 2992 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

Klasyfikacja PEGI Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay - recenzja gry
Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay - recenzja gry

Recenzja 27 stycznia 2005, 10:45

Riddick jest brutalnym, zimnokrwistym, zobojętniałym mordercą. Poznajemy go w chwili, gdy zostaje schwytany przez galaktycznego łowcę nagród i leci w kierunku tytułowego Butcher Bay – najbardziej rygorystycznego zakładu karnego we wszechświecie. Tam ma zostać sprzedany i uwięziony na dobre. Widocznie facet, który chce to zrobić albo nie wie, z kim zadarł, albo ma nie po kolei w głowie.

PC
XBOX