Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2009, 15:00

autor: Maciej Śliwiński

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena jest już złoty

W oficjalnej informacji prasowej przesłanej do zachodnich serwisów, Atari poinformowało, że prace nad The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena są już w fazie złota.

W oficjalnej informacji prasowej przesłanej do zachodnich serwisów, Atari poinformowało, że prace nad The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena są już w fazie złota.

Gra ma oferować użytkownikom 11 godzin nowej kampanii, w której Riddick będzie prowadził walkę na pokładzie kosmicznego statku Dark Athena. Dodatkowo w pudełku z grą znajdziemy pierwszą część - The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay, która rozszerzy ilość godzin zabawy o kolejne 9.

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena jest już złoty - ilustracja #1

W końcowej fazie produkcji do gry dodano również tryb multiplayer, który zapowiada się ciekawie, głównie dzięki rodzajom rozgrywki zaprojektowanym specjalnie pod kolejną część przygód Riddicka. Poza standardowymi trybami Deathmatch, Team Deathmatch, Arena oraz Capture the Flag, które oferuje praktycznie każda gra z opcją rozgrywki sieciowej, w The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena zagramy również w Pitch Black oraz Butcher Bay Riot. W pierwszym z nich jeden z graczy wcieli się w Riddicka, który na ogarniętych ciemnością mapach będzie miał za zadanie wyeliminować przeciwny zespół złożony z pięciu graczy. Drugi tryb to połączenie Team Deathmatch z Capture The Flag – na mapie rywalizować będą trzy drużyny, których zadaniem będzie zdobycie określonego przedmiotu i przetransportowanie go do bazy wroga.

Kontynuacja przygód tytułowego bohatera – Riddicka ma mieć swoją premierę w kwietniu. Światową dystrybucją gry zajmie się Atari, zaś gracze w Polsce będą mogli zagrać w The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena dzięki firmie CD Projekt. Globalna premiera gry zapowiedziana jest na 7 kwietnia, w naszym kraju tytuł również pojawi się w tym samym miesiącu.