Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 marca 2009

Wyniki plebiscytu Gra Roku 2008!

Redakcja GRYOnline.pl, 19 marca 2009, 21:00

Podczas trwającej właśnie uroczystej gali rozdania nagród w naszym plebiscycie, poznaliśmy zwycięzców w kategoriach dodatkowych, a przede wszystkim, zdobywcę tytułu Gra Roku 2008.

Efekty pogodowe w Uncharted 2: Among Thieves
Efekty pogodowe w Uncharted 2: Among Thieves

Szymon Liebert, 19 marca 2009, 19:45

W jednym z wywiadów twórcy ze studia Naughty Dog podzielili się informacjami odnośnie efektów pogodowych, których możemy spodziewać się w drugiej odsłonie ich oczekiwanego dzieła. Nathan Drake, bohater serii Uncharted, będzie musiał zmierzyć się nie tylko z kolejnymi hordami wrogich żołnierzy, ale i siłami natury, a przede wszystkim z lodem i śniegiem, skutecznie utrudniającymi przetrwanie.

Poradnik: Halo Wars

Redakcja GRYOnline.pl, 19 marca 2009, 19:06

„Witajcie w poradniku poświęconym grze strategicznej dla Xboksa 360 – Halo Wars. Produkcja, będąca dziełem zasłużonego studia Ensemble, jest mimo wszystko, głównie za sprawą interfejsu, grą specyficzną. W poradniku znajdziecie m.in.: opis jednostek, misji, przedstawienie filozofii gry i opis kampanii.”

Relacja z finału ESL Pro Series
Relacja z finału ESL Pro Series

D-Link PGS, 19 marca 2009, 16:48

13 marca 2009 to data, która na długo zapisze się w kartach esportowej historii. Wszystko za sprawą finału pierwszego sezonu prestiżowej ligi ESL Pro Series.

To Vin Diesel wybłagał tryb multiplayer w Assault on Dark Athena
To Vin Diesel wybłagał tryb multiplayer w Assault on Dark Athena

Piotr Doroń, 19 marca 2009, 14:20

Okazuje się, że tryb rozgrywki sieciowej w The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena został dokooptowany do gry dzięki staraniom, a właściwie błaganiom Vina Diesela, aktora i właściciela studia deweloperskiego Tigon, odgrywającego w grze postać głównego bohatera. Gwiazda zdradziła tę informację w trakcie wywiadu udzielonego programowi X-Play.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 marca 2009)

Piotr Doroń, 19 marca 2009, 12:30

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: będzie nowe PixelJunk, grafiki koncepcyjne Resident Evil 5, nowa gra Jona Blow czymś zupełnie innym niż Braid, Flower możliwy tylko na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

CD Projekt wyda Two Worlds II
CD Projekt wyda Two Worlds II

Szymon Liebert, 19 marca 2009, 12:22

Firma CD Projekt poinformowała o podjęciu współpracy z krakowskim studiem Reality Pump w kwestii wydania ambitnego projektu dewelopera, czyli Two Worlds II. Tytuł jest tworzony równolegle na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy miałby się dokładnie pojawić. Na pewno oczekiwania są spore, bo jedynka była przecież całkiem udana.

Wirusowa kampania kolejnego Half-Life’a rozpoczęta?
Wirusowa kampania kolejnego Half-Life’a rozpoczęta?

Filip Grabski, 19 marca 2009, 12:00

W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami kilku świetnie przeprowadzonych internetowych gier (ARG - alternate reality game) będących częścią kampanii marketingowej jakiegoś produktu – The Lost Experience (serial Zagubieni), I Love Bees (gra Halo 2) czy Year Zero (album grupy Nine Inch Nails). Czyżby właśnie zaczynała się kolejna warta uwagi kampania?

Metal Gear Solid Touch już dostępny

Szymon Liebert, 19 marca 2009, 11:27

Posiadacze iPhone’ów i iPodów mogą już ściągać Metal Gear Solid Touch, czyli specjalną wersję dobrze znanej serii. Gra bazuje na motywach czwartej odsłony sagi wydanej tylko i wyłącznie na PlayStation 3, chociaż prezentuje całkiem inny model rozgrywki. Tytuł skupia się przede wszystkim na strzelaniu i należy do gatunku popularnych głównie w salonach gier celowniczków.

Co nowego w temacie Mass Effect na PlayStation 3?
Co nowego w temacie Mass Effect na PlayStation 3?

Piotr Doroń, 19 marca 2009, 10:59

Oficjalna zapowiedź drugiej odsłony cyklu cRPG Mass Effect nie przyniosła żadnych nowych informacji w sprawie ewentualnej konwersji serii na konsolę PlayStation 3, mimo że wcześniejsze informacje zwiastujące to zdarzenie mogły sugerować takowe rozwiązanie. Czy istnieje jeszcze szansa na przeniesienie marki na platformę Sony?

Sterowniki ATI Catalyst 9.3 już są – obsługują też Windows 7
Sterowniki ATI Catalyst 9.3 już są – obsługują też Windows 7

Daniel Jaśko, 19 marca 2009, 10:29

Dla wszystkich posiadaczy kart graficznych Radeon mamy dobrą wiadomość – od dnia wczorajszego istnieje możliwość pobrania najnowszych sterowników ATI Catalyst, oznaczonych numerkiem 9.3. Pakiet ten zawiera szereg poprawek względem poprzednich wersji oraz kilka stosunkowo nowych rozwiązań, jak chociażby pełne wsparcie dla systemu operacyjnego Windows 7.

Sony: Killzone 2 sprawi, że xboksowcy wypróbują PS3
Sony: Killzone 2 sprawi, że xboksowcy wypróbują PS3

Filip Grabski, 19 marca 2009, 10:19

Twórcy lubią się chwalić. To jest niczym aksjomat. A chwalenie się przybiera na sile, gdy na rynku pojawia się naprawdę mocny produkt. Tak jest właśnie w przypadku PlayStation 3 i Killzone 2.

Pac-Man i Dig Dug dostępne dla użytkowników serwisu Facebook
Pac-Man i Dig Dug dostępne dla użytkowników serwisu Facebook

Szymon Liebert, 19 marca 2009, 09:57

Firma Namco Bandai postanowiła sprawić niespodziankę użytkownikom serwisu Facebook. Miłośnicy portalu mogą ściągnąć specjalne wersje jednych z najbardziej charakterystycznych dzieł tego producenta, czyli gry Pac-Man i Dig Dug. To właściwie pierwszy przypadek żeby duży wydawca postanowił wykorzystać wspomniany serwis w roli platformy elektronicznej dystrybucji.

NHL 10 nie dla PC i PlayStation 2?
NHL 10 nie dla PC i PlayStation 2?

Piotr Doroń, 19 marca 2009, 09:45

Jeden z użytkowników forum dyskusyjnego Hockey Download poinformował, powołując się na Ryana Nicholasa z Electronic Arts, że tegoroczna edycja serii NHL ukaże się wyłącznie w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Edycje na PC i PS2 zostały podobno skasowane.

Współtwórca Fallouta i Arcanum pracuje nad nową grą RPG

Szymon Liebert, 19 marca 2009, 08:54

Jason Anderson pracuje nad nową produkcją RPG dla firmy inXile. Osobnik ten odpowiedzialny jest między innymi za współtworzenie pierwszego Fallouta, jeszcze w szeregach studia Interplay. Chociaż na razie nie otrzymaliśmy wielu precyzyjnych informacji co do charakteru tego projektu, to pojawiają się pewne sugestie, że być może będzie on swoistą kontynuacją Wastelands, czyli pierwowzoru Fallouta.

Amerykańskie muzeum otwiera stałą ekspozycję poświęconą elektronicznej rozrywce
Amerykańskie muzeum otwiera stałą ekspozycję poświęconą elektronicznej rozrywce

Piotr Doroń, 19 marca 2009, 08:45

Wystaw muzealnych poświęconych grom było już w historii kilka. Prawdopodobnie żadna z nich nie składała się jednak z takiej liczby rekwizytów, co ekspozycja nowojorskiego Strong National Museum of Play. Kolekcja muzeum uzyskała miano stałej, przez co Amerykanie oraz przyjezdni będą mogli ją podziwiać przez cały rok.