Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2009, 12:22

autor: Hed

CD Projekt wyda Two Worlds II

Firma CD Projekt poinformowała o podjęciu współpracy z krakowskim studiem Reality Pump w kwestii wydania ambitnego projektu dewelopera, czyli Two Worlds II. Tytuł jest tworzony równolegle na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety nie wiemy jeszcze kiedy miałby się dokładnie pojawić. Na pewno oczekiwania są spore, bo jedynka była przecież całkiem udana.

Firma CD Projekt poinformowała o podjęciu współpracy z krakowskim studiem Reality Pump w kwestii wydania ambitnego projektu dewelopera, czyli Two Worlds II. Tytuł jest tworzony równolegle na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Niestety nie wiemy jeszcze, kiedy miałby się dokładnie pojawić. Na pewno oczekiwania są spore, bo jedynka była przecież całkiem udana.

CD Projekt zajmie się wydaniem tytułu na terenie Polski i Węgier na mocy porozumienia zawartego z Reality Pump. Firma zapowiada, że premiera Two Worlds II będzie wielkim wydarzeniem na rynku. Michał Nowakowski, dyrektor zarządzający CD Projekt podkreśla, że wydawca wierzy w potencjał rodzimych produkcji RPG i jest szczęśliwy z powodu zawarcia porozumienia. Polskie gry, zdaniem pana Nowakowskiego, mogą śmiało stawać w szranki z wysokobudżetowymi hitami z Zachodu.

CD Projekt wyda Two Worlds II - ilustracja #1

Pierwsza odsłona sagi sprzedała się na świecie w łącznym nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy, więc marka wydaje się całkiem silna. Nic dziwnego, że CD Projekt, gigant na rodzimym rynku wydawniczym, postanowił w nią zainwestować. W ten sposób firma pozostaje swoistym mecenasem polskich produkcji RPG, odpowiadając przecież także za Wiedźmina, któremu udało się osiągnąć jeszcze większy sukces niż wspomnianemu Two Worlds (wydanemu również na Xboxa 360).

Z całej sprawy cieszy się również i druga strona, czyli producent gry. Mirek Dymek, prezes Reality Pump powiedział, że projekt ma szansę ustanowić nowe standardy w swoim gatunku i przez to wymaga odpowiedniego nagłośnienia. Według Dymka w Polsce tylko CD Projekt może zapewnić oprawę wydawniczą na wystarczającym poziomie. Polski wydawca nabrał już przecież sporo doświadczenia w przypadku wspomnianego Wiedźmina i jest poważnym międzynarodowym graczem.

Niestety nie otrzymaliśmy żadnych nowych informacji o samej grze. Naturalnie z różnych publikacji wiemy już, że projekt zapowiada się bardzo ciekawie i ma łączyć dynamiczną akcję z rozbudowanym systemem RPG. Do tego dodać należy oczywiście dużą swobodę działania i poruszania się oraz wciągającą fabułę. Oprócz pierwszej części Two Worlds krakowskie studio Reality Pump opracowało w przeszłości świetną serię RTS-ów Earth, Heli Heroes oraz bardzo udane Once Upon A Knight (Polanie II).