Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Earth 2160 (PC)

Earth 2160 PC

Kolejna część słynnej strategii w realiach sci-fi ze znanej serii Earth, autorstwa studia Reality Pump. Akcja rozgrywa się zaraz po ostatniej części, w której doszło do zniszczenia Ziemi.

Strategiczne | science fiction | RTS | polskie

PC Windows
Okładka Earth 2160 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3czerwca2005

8lipca2005

pudełko PL

Kolejna, oznaczona datą 2160, strategia czasu rzeczywistego ze znanej serii Earth, którą już od roku 1998 tworzy znane polskie studio developerskie Reality Pump. Akcja tej części stanowi kontynuację wydarzeń, w których uczestniczyliśmy w trzech poprzedniczkach oznaczonych datą 2150 i rozgrywa się po zniszczeniu Ziemi. Okazuje się, że wszystkie trzy strony konfliktu, z którymi mieliśmy do czynienia poprzednio, tj. Dynastia Euroazjatycka, Korporacja Księżycowa i Zjednoczenie Cywilizowanych Stanów (od czasu walk na Marsie, gdzie komputer główny podjął decyzję o eksterminacji wszystkich ludzi, składające się jednie z maszyn i robotów), przetrwały i teraz rywalizują ze sobą o dominację w Systemie Słonecznym, a na dodatek do wieloletniego sporu dołącza czwarta siła – Obcy. Przez lata pozostawali oni w uśpieniu na Marsie, aż w końcu obudził ich lądujący statek Zjednoczenia Cywilizowanych Stanów i teraz, podobnie jak przez tysiącami lat, dążą do zaprowadzenia swych rządów w Systemie Słonecznym.

 • Rozgrywka toczy się na wielu planetach i księżycach Systemu Słonecznego – trafimy m.in. na Marsa, na Triton (księżyc Neptuna), na Tytana (księżyc Saturna) czy satelitę Jupitera o nazwie Io.
 • Rozbudowane drzewo technologiczne. Możliwość równoległego prowadzenia kilku badań nad nowymi wynalazkami.
 • Nowoczesne efekty wizualne, trójwymiarowa grafika oparta na silniku „Earth III”.
 • Specjalni agenci, gwiezdni najemnicy i korsarze, którzy za odpowiednią sumę przyłączą się do naszych szeregów i pomogą nam w walce. Każdy z nich posiada inne właściwości – jeden pomoże w rozwoju technologicznym, inny w dowodzeniu oddziałami czy podniesieniu ilości wydobywanego surowca.
 • W sumie 28 misji podzielonych na cztery kampanie, po jednej na stronę konfliktu.
 • Rozbudowane opcje rozgrywki wieloosobowej, cztery tryby – m.in. skirmish, możliwość gry do 15 osób symultanicznie.
 • Ścieżka dźwiękowa składająca się z 30 utworów skomponowanych przez Orkiestrę Mannheim-Heidelberg z Niemiec.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 1581 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania sprzętowe Earth 2160

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 4 1.5 GHz
 • 512 MB RAM
 • karta graficzna 128 MB (GeForce3 lub lepsza)
 • 2 GB HDD
Earth 2160 - recenzja gry
Earth 2160 - recenzja gry

Recenzja 14 lipca 2005, 12:50

Jedną z głównych nowości tytułu jest zupełnie nowy silnik graficzny – Earth III. Przedpremierowe screeny i trailery pokazywały, że stać go naprawdę na wiele, jednak czy w grze sprawa wygląda podobnie? Odpowiedź brzmi... nie, rzeczywistość okazała się jeszcze lepsza. Kiedy odpaliłem pierwszą misję poczułem się tak, jakbym znalazł się na Marsie. Przepięknie wykonane otoczenie i środowisko to jednak nic w porównaniu z jednostkami oraz budynkami, a przede wszystkim widokami z pola bitwy. Najlepsze jest to, że możemy zajrzeć w praktycznie każdy kąt na mapie, a pomimo zbliżenia grafika nie traci na jakości. Wyczyn jest to nie lada, tym bardziej że w czasie rozgrywki przez ekran przewija się przeogromna liczba jednostek, budynków oraz krajobrazów (każda z planet posiada inny klimat), a pomimo tego wszystko jest dopieszczone w najmniejszych szczegółach i nic nie jest zrobione „po łebkach”.