Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2017, 22:12

autor: "Vergil"

Two Worlds II doczekało się nowego rozszerzenia

Krakowskie studio Reality Pump opracowało kolejne rozszerzenie do gry Two Worlds II. Multiplayerowy dodatek zatytułowany Echoes of the Dark Past jest już dostępny na platformie Steam. Sprawdźmy więc, co takiego przygotowali dla nas deweloperzy.

W chwili, w której są pisane te słowa, od premiery Two Worlds II minęło ponad siedem lat. Produkcja nadal jest jednak wspierana przez deweloperów z krakowskiego studia Reality Pump, o czym świadczy dzisiejsza premiera kolejnego rozszerzenia. Mowa o DLC zatytułowanym Echoes of the Dark Past, które do 14 grudnia można nabyć w cenie 16,19 zł (później będzie dostępne za 17,99 zł).

Pomimo że dodatek opracowano z myślą o trybie multiplayer, nie jest to zwyczajna paczka map. Za pośrednictwem rozszerzenia twórcy opowiadają bowiem nową historię, której kolejne wątki poznajemy wykonując zadania fabularne i misje poboczne. Dodatek pozwala graczom zbadać tajemnicze ruiny ulokowane na wschodzie krainy Antaloor, gdzie protagonista trafił na specjalne zaproszenie Doktora Lavariusa z Uniwersytetu Veneficus w Nowym Ashos (jeśli graliście w podstawową wersję gry, być może pamiętacie tę postać). Plotka głosi, że budowla została wzniesiona przez członków zakonu Tenebrae, a kiedy ślad po tym ostatnim zaginął, jej wrót nie przekroczył żaden człowiek. Co więcej – podobno można tam znaleźć nieprzebrane skarby; to właśnie dlatego zaczęli tam ściągać inni poszukiwacze przygód, którym niestraszne nawet pradawne zło, jakie ponoć się tam zagnieździło.

Swego czasu seria Two Worlds mogła się pochwalić całkiem sporą liczbą oddanych fanów. Niestety multiplayerowe rozszerzenie raczej nie jest tym, na co od ponad siedmiu lat czekają miłośnicy tego cyklu, domagający się stworzenia jego trzeciej odsłony. - Two Worlds II doczekało się jeszcze jednego rozszerzenia - wiadomość - 2017-12-07
Swego czasu seria Two Worlds mogła się pochwalić całkiem sporą liczbą oddanych fanów. Niestety multiplayerowe rozszerzenie raczej nie jest tym, na co od ponad siedmiu lat czekają miłośnicy tego cyklu, domagający się stworzenia jego trzeciej odsłony.

Skoro fabułę mamy już za sobą, możemy przejść do reszty przygotowanej przez twórców zawartości – a trzeba przyznać, że jest tego całkiem sporo. Na pierwszy plan wysuwają się trzy nowe mapy, czyli The Forbidden Mines, The Begrimed Grotto oraz The Ancient Temple. Ponadto twórcy zadbali o nowe karty magiczne, dzięki którym przyzwiemy na pole bitwy pomagierów, a także o pachnące świeżością elementy wyposażenia dla naszego herosa. Tych ostatnich jest ponad trzysta, a wśród nich znajdziemy zarówno elementy ubioru i pancerza, jak i nowe rodzaje broni. Wymienić należy również ponad dwadzieścia barwników, dzięki którym dostosowujemy wygląd ekwipunku do indywidualnych preferencji, ołtarze Tenebrae, gdzie możemy zregenerować nadwątlone siły i manę, skrzynie z kryształami mocy czy wreszcie nowe rodzaje przeciwników.

Ekipa Reality Pump wprowadziła również pewne usprawnienia, na czele z poprawionym wyglądem broni i zwiększeniem poziomu potworów stających nam na drodze – oczywiście wśród adwersarzy nie brakuje zupełnie nowych okazów. Na osobną wzmiankę zasługuje też zupełnie nowa ścieżka dźwiękowa, która będzie towarzyszyć w przygodzie każdemu, kto zdecyduje się na zakup tego rozszerzenia.

Uczciwie trzeba przyznać, że nawet pomimo kuracji upiększających, oprawa graficzna Two Worlds II zdążyła się już zestarzeć. Całość jednak wciąż nie prezentuje się najgorzej – zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tytuł ma na karku siedem lat. - Two Worlds II doczekało się jeszcze jednego rozszerzenia - wiadomość - 2017-12-07
Uczciwie trzeba przyznać, że nawet pomimo kuracji upiększających, oprawa graficzna Two Worlds II zdążyła się już zestarzeć. Całość jednak wciąż nie prezentuje się najgorzej – zwłaszcza, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że tytuł ma na karku siedem lat.

Jak wspomniano na wstępie, od premiery Two Worlds II minęło już ponad siedem lat. Czy opisany powyżej dodatek zdoła zwrócić na siebie uwagę graczy? Cóż, jeśli nie przygotowana przez twórców zawartość, to może chociaż niska cena sprawi, że osoby stęsknione za tą serią RPG-ów akcji zdecydują się na powrót do krainy Antaloor.