Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2017, 02:43

Fade to Silence - THQ Nordic zapowiedziało survivalową grę akcji

Firma THQ Nordic i studio Black Forest Games ujawniły Fade to Silence, czyli grę survivalową, w której spróbujemy przeżyć w skutym lodem postapokaliptycznym świecie.

Gra trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie już w przyszłym tygodniu. - Fade to Silence - THQ Nordic zapowiedziało survivalową grę akcji - wiadomość - 2017-12-08
Gra trafi do sprzedaży we wczesnym dostępie już w przyszłym tygodniu.
FADE TO SILENCE SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Black Forest Games
 2. Wydawca: THQ Nordic
 3. Gatunek: survivalowa gra akcji
 4. Platformy: PC, XONE, PS4
 5. Data premiery w Early Access: 14 grudnia 2017 r.

Firma THQ Nordic postanowiła wybiec przed szereg i na godzinę przed rozpoczęciem gali The Game Awards ujawniła jeden ze swoich projektów, które zamierza pokazać podczas tej imprezy. Okazała się nim survivalowa gra akcji Fade to Silence. Na produkcję nie będziemy musieli długo czekać, gdyż wczesna wersja zadebiutuje w Steam Early Access już 14 grudnia tego roku. W późniejszym terminie trafi także na PlayStation 4 i Xboksa One.

W Fade to Silence wcielimy się w Asha, który spróbuje przetrwać w postapokaliptycznym świecie skutym lodem. Gracze będą musieli m.in. budować schronienia oraz konstruować przedmioty. Potrzebne do tego surowce zdobędziemy podczas ryzykownych wypraw na zamarznięte pustkowia, gdzie zmierzymy się zarówno z potworami, jak i ciężkimi warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza podczas śmiertelnie niebezpiecznych zamieci.

Na szczęście bohater nie będzie zdany tylko na siebie. Podczas zabawy mamy gromadzić sojuszników i sprowadzać ich do obozowiska. Każda z tych postaci posiadać będzie unikalne zdolności i cechy charakteru, a ich skuteczne werbowanie odblokuje nam dostęp do coraz lepszych przedmiotów.

Autorzy obiecują rozbudowany i dynamiczny system pogodowy. Obejmie on nie tylko zmieniającą się temperaturę oraz zamieci, ale również śnieg, w którym postacie, zwierzęta i potwory mają zostawiać ślady, co pozwoli nam często przewidzieć co czeka nas w danej lokacji.

Fade to Silence pozwoli na walkę zarówno za pomocą broni białej, jak i dystansowej. Nie zabraknie również dylematów moralnych, zmuszających gracza do podejmowania ciężkich decyzji o dalekosiężnych konsekwencjach. Dodatkową atrakcją ma być możliwość korzystania z psich zaprzęgów.

Na koniec warto wspomnieć, że w profilu gry w serwisie Steam opublikowano już wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i5-2400 / AMD FX-8320 lub lepszy
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 760 / AMD Radeon R9 270 2GB
 3. Pamięć: 12 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i7-3770 / AMD FX-8350 lub lepszy
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 480
 3. Pamięć: 16 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 10