Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2017, 10:10

Fade to Silence - pierwsze fragmenty rozgrywki z survivalu od THQ Nordic

W sieci pojawił się filmik z pierwszymi fragmentami rozgrywki z Fade to Silence, czyli survivalowej gry od firmy THQ Nordic, która dzisiaj wieczorem zadebiutuje we wczesnym dostępie.

FADE TO SILENCE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Black Forest Games
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: survival
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery we wczesnym dostępnie: 14 grudnia 2017 r.

W zeszłym tygodniu, podczas gali The Game Awards, firma THQ Nordic zapowiedziała survivalową grę Fade to Silence. Udostępnione wtedy materiały ograniczyły się do screenów i zwiastuna. Teraz wreszcie otrzymaliśmy pierwsze fragmenty rozgrywki.

Filmik trwa około pięciu minut i został opublikowany przez serwis IGN. Możemy na nim zobaczyć m.in. eksplorację mroźnego postapokaliptycznego świata, walkę z potworami, interakcje z postaciami niezależnymi, gromadzenie surowców oraz rozbudowę bazy.

Jedną z atrakcji ma być możliwość jazdy psim zaprzęgiem. - Fade to Silence - pierwsze fragementy rozgrywki z survivalu od THQ Nordic - wiadomość - 2017-12-14
Jedną z atrakcji ma być możliwość jazdy psim zaprzęgiem.

Na więcej materiałów nie będziemy musieli czekać długo, gdyż Fade do Silence trafi dzisiaj wieczorem do sprzedaży w Steam Early Access. Wczesna wersja dostępna będzie wyłącznie na PC, ale pełne wydanie zawita również na konsole, choć na razie nie wiemy na jakie dokładnie.

Przypomnijmy, że gra powstaje w studiu Black Forest Games. Zespół do tej pory specjalizował się w platformówkach, mając na koncie takie tytuły jak Bubsy: The Woolies Strike Back, Rogue Stormers czy Giana Sisters: Twisted Dreams. Fade do Silence to zdecydowanie najambitniejsza gra zespołu i do tego należy do gatunku, w którym deweloperzy nie mają dużego doświadczenia, więc wypuszczenie projektu wpierw we wczesnym dostępie ma sens.

Premiera pełnej wersji nastąpi w sierpniu przyszłego roku. Edycja, która trafi dzisiaj do sprzedaży, ma posiadać wszystkie zaplanowane mechanizmy rozgrywki, a przez kolejnych osiem miesięcy autorzy zamierzają skoncentrować się na ulepszaniu gry oraz rozbudowywaniu jej zawartości.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic