Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2017, 09:47

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nadciąga remaster gry Burnout Paradise?

Jeden z brazylijskich dostawców gier wideo sugeruje, że w marcu 2018 roku Burnout Paradise ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Burnout Paradise wyróżnia się na tle wcześniejszych części m.in. otwartym światem. - Nadciąga remaster gry Burnout Paradise? - wiadomość - 2017-12-14
Burnout Paradise wyróżnia się na tle wcześniejszych części m.in. otwartym światem.
Burnout Paradise w skrócie:
  1. zręcznościowa gra wyścigowa na PS3, X360 i PC;
  2. ukazała się w 2008 roku;
  3. pojawiły się plotki o remasterze na PS4 i XOne.

Do sieci trafiły doniesienia o remasterze wydanej w 2008 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 gry Burnout Paradise. Informacja pojawiła się na brazylijskiej stronie Gamepress (dzięki, Reddit). Jeden z tamtejszych dostawców gier opublikował listę nadchodzących produkcji, a wśród nich znalazł się projekt na PlayStation 4 i Xboksa One zatytułowany po prostu Burnout Paradise. Tytuł ma się ukazać 1 marca 2018 w cenie 149,90 realów brazylijskich, a więc jakichś 163 zł.

Nadciąga remaster gry Burnout Paradise? - ilustracja #2

Ciężko potwierdzić prawdziwość tych doniesień. Choć w obecnych czasach remastery starych, a nawet w miarę młodych produkcji są na porządku dziennym, tak samo Electronic Arts nie inwestowało jeszcze w tego typu projekty, a przynajmniej nie w ostatnich latach. Gra może się jednak ukazać i być czymś w rodzaju sondy, której zadaniem jest sprawdzenie, czy marka Burnout cieszy się jeszcze uznaniem. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji, a na wszelki wypadek radzimy nie robić sobie wielkich nadziei.

Seria Burnout ma już szesnaście lat. Pierwsza część tych zręcznościowych wyścigów ukazała się jeszcze w 2001 roku. Ostatnią pełnoprawną odsłoną jest właśnie Burnout Paradise, który wyróżniał się m.in. sporym, otwartym światem. Tytuł doczekał się w 2009 roku ulepszonej edycji The Ultimate Box, zawierającej wydane do „podstawki” dodatki. Pakiet pojawił się nie tylko na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360, ale także na PC-tach.