Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 31 marca 2009

Project RedLime studia Starbreeze to nowa odsłona Syndicate

Szymon Liebert, 31 marca 2009, 17:57

Tajemniczy Project RedLime studia Starbreeze nie jest, jak sądziliśmy wcześniej, grą o przygodach Jasona Bourne’a. Chociaż firma pracuje także nad tytułem o tym bohaterze, to oprócz niego tworzy zupełnie odrębną produkcję. Project RedLime jes więc nową odsłoną świetnej serii Syndicate, tworzoną na zlecenie Electronic Arts. Potwierdzone zostały tym samym wcześniejsze domysły.

Poradnik: X-Blades

Redakcja GRYOnline.pl, 31 marca 2009, 17:47

„Witam w poradniku do gry akcji pt. X-Blades, której główna bohaterka, swym zgrabnym... stylem walki, nie jednego śmiałka wykończy. Przed Tobą zadanie nie łatwe, gdyż przedzieranie się przez setki, a nawet tysiące przeciwników, to nie lada wyczyn."

Sony obniża cenę PlayStation 2

Szymon Liebert, 31 marca 2009, 14:41

Dowiedzieliśmy się, że firma Sony postanowiła obniżyć cenę swojej konsoli poprzedniej generacji, czyli PlayStation 2. Ta niezwykle popularna platforma sprzedała się już podobno w nakładzie 136 milionów egzemplarzy na całym świecie od premiery w 2000 roku. Wygląda na to, że koncern zamierza dalej wspierać swoje dzieło, będące przecież jednym z najpopularniejszych sprzętów do grania na świecie.

Szef Nintendo USA: na Wii zysk przynoszą gry tylko powyżej miliona sprzedanych sztuk
Szef Nintendo USA: na Wii zysk przynoszą gry tylko powyżej miliona sprzedanych sztuk

Filip Grabski, 31 marca 2009, 12:35

Ci wredni producenci gier! Nic, tylko każą sobie płacić krocie za gry, które powinny kosztować parę złotych, a sami zarabiają grube miliardy! Niektórzy lubią patrzeć na rynek gier w ten sposób. Tymczasem prawda jest zdecydowanie inna od tego wyobrażenia.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (31 marca 2009)

Piotr Doroń, 31 marca 2009, 12:20

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: środa w Xbox Live Arcade, zapowiedź nowej gry Kaos Studios, będzie DLC do Ferrari Challenge, Blizzard o następcy Xboxa 360 i inne. Zapraszamy do lektury.

Sprzedano 140 tysięcy kopii Grand Theft Auto: Chinatown Wars
Sprzedano 140 tysięcy kopii Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Przemysław Bartula, 31 marca 2009, 11:21

Najnowsza odsłona słynnej serii opowiadającej o życiu gangstera – Grand Theft Auto – w wersji na konsolę Nintendo DS odnosi, jak na razie, dość umiarkowany sukces na światowym rynku. Według nieoficjalnych danych serwisu VGChartz, w pierwszym tygodniu od swej premiery GTA: Chinatown Wars sprzedało się zaledwie w liczbie 140 tys. egzemplarzy.

Kolejne szczegóły dotyczące Wolfensteina
Kolejne szczegóły dotyczące Wolfensteina

Maciej Śliwiński, 31 marca 2009, 11:00

Podczas zakończonej w ubiegłym tygodniu konferencji Games Developers Conference w San Francisco, redakcjom kilku zachodnich serwisów udało się poznać kolejne szczegóły dotyczące kolejnej części Wolfensteina. Wszystko za sprawą udostępnionego dema gry.

Rozczarowujące wyniki sprzedaży XNA Community Games
Rozczarowujące wyniki sprzedaży XNA Community Games

Szymon Liebert, 31 marca 2009, 10:49

W sieci pojawiły się szczegółowe wyniki sprzedaży kilku gier stworzonych w ramach XNA. W dużym skrócie jest to zestaw narzędzi deweloperskich między innymi umożliwiających niezależnym i małym firmom tworzenie oraz publikowanie gier na Xboksa 360 (od końca ubiegłego roku). Sprawa miała pozwolić studiom na tworzenie oryginalnych, mniejszych produkcji, które byłyby w stanie na siebie zarobić.

EMPiK - Top Lista - tydzień 13 (31/03/09)

Przemysław Zamęcki, 31 marca 2009, 10:39

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 23 a 29 marca i zostały zebrane w 132 salonach sieci.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (22 - 28 marca)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (22 - 28 marca)

Przemysław Zamęcki, 31 marca 2009, 10:13

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 22 a 28 marca.

Tera Patrick wystąpi w pierwszym DLC do Saints Row 2
Tera Patrick wystąpi w pierwszym DLC do Saints Row 2

Piotr Doroń, 31 marca 2009, 10:10

Firma Volition wyda już niedługo pierwszy z trzech zestawów DLC powstających z myślą o produkcji gangsterskiej Saints Row 2. Do jego premiery dojdzie 16 kwietnia. Dodatek powstaje w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Nowe obrazki z Diablo III - zaprezentowano interfejs
Nowe obrazki z Diablo III - zaprezentowano interfejs

Maciej Śliwiński, 31 marca 2009, 09:00

W sieci pojawiły się nowe obrazki prezentujące jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów - Diablo III. Blizzard zaprezentował na nich przede wszystkim nowy wygląd interfejsu użytkownika. Dzięki temu zobaczymy, jak będzie wyglądał nowy ekran ekwipunku oraz drzewko rozwoju postaci.

Epic Games zapowiada ujawnienie nowej gry polskiego People Can Fly i nie tylko

Piotr Doroń, 31 marca 2009, 08:25

Cliff Bleszinski, jedna z głównych postaci firmy Epic Games, poinformował za sprawą ostatniego odcinka podcastu Majora Nelsona, że wewnętrzne studia będące własnością twórców Unreal Engine 3 i marek Gears of War oraz Unreal Tournament pracują aktualnie nad kilkoma naprawdę interesującymi produkcjami. Wśród nich wymienione zostało polskie People Can Fly, założone przez Adriana Chmielarza.