Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2009, 12:30

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: będzie nowe PixelJunk, grafiki koncepcyjne Resident Evil 5, nowa gra Jona Blow czymś zupełnie innym niż Braid, Flower możliwy tylko na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: będzie nowe PixelJunk, grafiki koncepcyjne Resident Evil 5, nowa gra Jona Blow czymś zupełnie innym niż Braid, Flower możliwy tylko na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

Outrun Online Arcade

15 kwietnia w ofercie Xbox Live Arcade pojawi się arcade’owa gra wyścigowa Outrun Online Arcade, będąca odpowiednio usprawnioną wersją automatowego Outrun 2 SP, autorstwa firmy Sega. Mniej więcej w tym samym czasie zostanie także udostępniona jej wersja na PlayStation 3 (PS Store).

PixelJunk

W trakcie nadciągającej Game Developers Conference (24-27 marca) zaprezentowana zostanie grywalna wersja nowej odsłony cyklu PixelJunk (w jej skład wchodzi m.in. świetne PixelJunk Eden). Z pewnością nie będzie to ujawniona w zeszłym roku część o podtytule Dungeon, ponieważ wymaga ona jeszcze dodatkowych prac.

Resident Evil 5

Gratka dla fanów serii autorstwa firmy Capcom.Na łamach serwisu http://rehorror.net opublikowane zostały wczesne projekty postaci, potworów, lokacji i innych elementów Resident Evil 5. Dobrze, że nie wydano ich w formie płatnego DLC (vide: Capcom broni ceny DLC do Resident Evil 5).

Jon Blow

Kolejna produkcja Jona Blowa będzie grą zupełnie odmienną od tego, co zaprezentował w swoim pierwszym dziele, fenomenalnym Braid. Prace nad nią już trwają.

Team Fortress 2

Kolejna aktualizacja sieciowej strzelaniny Team Fortress 2 dodaje do niej kilka nowych efektów graficznych, z których skorzystają posiadacze najsilniejszych konfiguracyjnie pecetów. Ponadto gracze korzystający z 64-bitowej Visty nie będą już narzekać na wykrzaczanie się gry w stresowych sytuacjach.

Merchants of Brooklyn

Merchants of Brooklyn zadebiutowało na Steamie dwa dni temu i nie byłoby w tym niczego szczególnego, gdyby nie fakt, że do sprzedaży trafiła wówczas wersja alfa gry, pozbawiona kilku elementów i posiadająca wiele błędów. Aktualnie w ofercie serwisu znajduje się już finalny produkt. Osoby, które zaopatrzyły się w jego niedokończoną edycję, mogą pobrać stosowną aktualizację, która zlikwiduje wszelkie problemy i załata niedoskonałości.

Space Camp

W czerwcu do sklepów powędruje zestaw kosmicznych mini-gier o tytule Space Camp, przeznaczony dla konsol Wii i NDS. Dzieło zostanie wyprodukowane w jednym z wewnętrznych studiów koncernu Activision przy współpracy z amerykańskim Centrum Lotów Kosmicznych.

Flower

Niezależny deweloper TheGameCompany, odpowiedzialny za wyprodukowanie relaksacyjnej pozycji Flower na PlayStation 3, oznajmił, że produkcja nie mogłaby zostać wydana na innej platformie niż najnowsza stacjonarna konsola Sony. Dzięki unikalnym możliwościom procesorów PS3 możliwe było m.in. zaanimowanie około 200 tysięcy pojedynczych źdźbeł trawy oraz wdrożenie efektu odpowiedzialnego za udawanie wiatru. Twórcy stwierdzili, że znajomość jednego systemu pozwala na pełne wykorzystanie jego wyjątkowych cech, których nie posiadają inne platformy.

Pet Pals: Animal Doctor

Już 27 marca dojdzie do europejskiego debiutu gry symulacyjnej Pet Pals: Animal Doctor na Wii. Wcielimy się w niej w weterynarza i przeprowadzimy kilka operacji na chorych zwierzętach.

Xbox Live Arcade

Wczoraj w ofercie Xbox Live Arcade zadebiutowała kompilacja najbardziej znanych produkcji marki Hasbro. W skład Hasbro Family Game Night weszły: Battleship, Yahtzee, Boogle, Connect Four, Sorry! oraz Sorry! Sliders. Zestaw kosztuje 800 punktów.

Windstorm Studios

Były programista Ensemble Studios, Dusty Monk, zdecydował się na założenie swojego własnego studia deweloperskiego – Windstorm Studios. Zajmie się ono produkcją nowej gry MMO.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Gobliiins 4

Glacier 2

OutRun Online Arcade

Champions Online

Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay

Monsters vs. Aliens

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Restaurant Empire 2

MySims Party

Dark Void

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

gry