Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360
Okładka OutRun Online Arcade (PS3)
OkładkaOutRun Online Arcade (PS3)

OutRun Online Arcade

Znana z automatów zręcznościowych gra została przeniesiona na konsole nowej generacji, pozwalające na rozgrywkę sieciową. Wyścigi umożliwiają rywalizację na drogach stanu Kalifornia, zasiadając m.in. za kierownicą jednego z 10 typów Ferrari.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

OutRun Online Arcade Premiera

15kwi2009

X360

16kwi2009

PS3

producent: Sumo Digital wydawca: SEGA

Gry podobne do OutRun Online Arcade

Need for Speed ProStreet

Race Driver: GRID

Ridge Racer 7

OutRun Online Arcade to gra wyścigowa, przygotowana przez studio Sumo Digital. Wydaniem produktu zajmuje się firma SEGA, która wypuściła na rynek poprzednie części cyklu OutRun. Po raz pierwszy w historii serii, gra przeznaczona jest do dystrybucji w ramach PlayStation Network.

Korzenie OutRun Online Arcade sięgają roku 1986, kiedy to po raz pierwszy pojawił się on na automatach coin-op. Po 22 latach nic się nie zmieniło w jego podstawowej zasadzie – zadaniem gracza jest rozwijanie maksymalnych prędkości i zostawianie przeciwników w tyle, przemykając po zatłoczonych ulicach metropolii oraz po wąskich dróżkach na przedmieściach.

OutRun Online Arcade oferuje graczom możliwość kierowania jednym z dziesięciu samochodów marki Ferrari. Twórcy wykupili pełną licencję na korzystanie z nazw i modeli aut z czarnym ogierem na masce. W grze mamy okazję zwiedzić niemal cały stan Kalifornia, korzystając z trzech trybów rozgrywki: OutRun, Heart Attack oraz Time Attack. Możemy się ścigać z innymi graczami na drogach umiejscowionych tuż obok plaż Oceanu Spokojnego i po zakamarkach ulic San Francisco.

Kolorowa grafika uprzyjemnia zabawę, potęgując dodatkowo efekt prędkości. Modele samochodów zostały starannie odwzorowane, a wirtualny świat, który przemierzamy, stworzony został schludnie, jednak bez przesadnej szczegółowości.

Najistotniejszym elementem w tej odsłonie serii OutRun jest umożliwienie graczom wzajemnej rywalizacji w sieci. Jednocześnie w szranki może stanąć do sześciu osób. Uczestnicy zabawy mogą podczas gry prowadzić pogawędki, przeglądać listy najlepszych graczy, a także zdobywać Trofea.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 6,3 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI OutRun Online Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
PS3