Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3X360
Okładka OutRun Online Arcade (PS3)

OutRun Online Arcade

Znana z automatów zręcznościowych gra została przeniesiona na konsole nowej generacji, pozwalające na rozgrywkę sieciową. Wyścigi umożliwiają rywalizację na drogach stanu Kalifornia, zasiadając m.in. za kierownicą jednego z 10 typów Ferrari.

Wyścigi

Okładka OutRun Online Arcade (PS3)

producent: Sumo Digital

wydawca: SEGA

data premiery gry:

15kwi2009

X360

16kwi2009

PS3

OutRun Online Arcade to gra wyścigowa, przygotowana przez studio Sumo Digital. Wydaniem produktu zajmuje się firma SEGA, która wypuściła na rynek poprzednie części cyklu OutRun. Po raz pierwszy w historii serii, gra przeznaczona jest do dystrybucji w ramach PlayStation Network.

Korzenie OutRun Online Arcade sięgają roku 1986, kiedy to po raz pierwszy pojawił się on na automatach coin-op. Po 22 latach nic się nie zmieniło w jego podstawowej zasadzie – zadaniem gracza jest rozwijanie maksymalnych prędkości i zostawianie przeciwników w tyle, przemykając po zatłoczonych ulicach metropolii oraz po wąskich dróżkach na przedmieściach.

OutRun Online Arcade oferuje graczom możliwość kierowania jednym z dziesięciu samochodów marki Ferrari. Twórcy wykupili pełną licencję na korzystanie z nazw i modeli aut z czarnym ogierem na masce. W grze mamy okazję zwiedzić niemal cały stan Kalifornia, korzystając z trzech trybów rozgrywki: OutRun, Heart Attack oraz Time Attack. Możemy się ścigać z innymi graczami na drogach umiejscowionych tuż obok plaż Oceanu Spokojnego i po zakamarkach ulic San Francisco.

Kolorowa grafika uprzyjemnia zabawę, potęgując dodatkowo efekt prędkości. Modele samochodów zostały starannie odwzorowane, a wirtualny świat, który przemierzamy, stworzony został schludnie, jednak bez przesadnej szczegółowości.

Najistotniejszym elementem w tej odsłonie serii OutRun jest umożliwienie graczom wzajemnej rywalizacji w sieci. Jednocześnie w szranki może stanąć do sześciu osób. Uczestnicy zabawy mogą podczas gry prowadzić pogawędki, przeglądać listy najlepszych graczy, a także zdobywać Trofea.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-6  

Ocena czytelników: 6,3 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do OutRun Online Arcade

Klasyfikacja PEGI OutRun Online Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Alan Wake, OutRun Online Arcade) 13/10/10
Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Alan Wake, OutRun Online Arcade) 13/10/10

wiadomość13 października 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze drugiego dodatku do gry Alan Wake, zmiana w działalności grupy NPD, wycofaniu ze sprzedaży OutRun Online Arcade, a także plotkach o nowej grze studia Rockstar San Diego. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (10 kwietnia 2009)

wiadomość10 kwietnia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: OutRun Online Arcade już za kilka dni, Halo 3 z zestawem nowych map, Borderlands bez oprawy w stylu cel-shading, demonstracja Braida i inne. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 marca 2009)

wiadomość19 marca 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: będzie nowe PixelJunk, grafiki koncepcyjne Resident Evil 5, nowa gra Jona Blow czymś zupełnie innym niż Braid, Flower możliwy tylko na PS3 i inne. Zapraszamy do lektury.

OutRun Arcade Online już oficjalnie
OutRun Arcade Online już oficjalnie

wiadomość19 grudnia 2008

Miesiąc temu pojawiły się pewne doniesienia wskazujące na to, że Sega ma w planach nowego OutRuna. Dziś już wiemy na pewno – duch automatów z grami samochodowymi powróci na początku 2009 roku.

X360
PS3