Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2010, 15:50

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Alan Wake, OutRun Online Arcade) 13/10/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze drugiego dodatku do gry Alan Wake, zmiana w działalności grupy NPD, wycofaniu ze sprzedaży OutRun Online Arcade, a także plotkach o nowej grze studia Rockstar San Diego. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze drugiego dodatku do gry Alan Wake, zmianach w działalności grupy NPD, zaprzestaniu sprzedaży OutRun Online Arcade w wersji na PS3, a także plotkach o nowej grze studia Rockstar San Diego. Zapraszamy do lektury.

Alan Wake

Do oferty Xbox Live trafił drugi dodatek DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake. W rozszerzeniu The Writer, kosztującym 560 punktów Microsoftu, tytułowy bohater podejmuje walkę z nękającym go koszmarem. Aby przejąć kontrolę nad swoim życiem i pozostać przy zdrowych zmysłach Wake musi odwiedzić znane, a zarazem całkowicie obce miejsca i oprzeć się pokusie poddania się ciemności, która wciąż nawiedza jego myśli.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Alan Wake, OutRun Online Arcade) 13/10/10 - ilustracja #1

NPD

Grupa NPD, od wielu lat dostarczająca informacji na temat amerykańskiego rynku gier, zaprzestaje comiesięcznego informowania o poziomie sprzedaży konsol. Według dyrektora Davida Riley'a, tego typu publikacje nie powinny leżeć w gestii NPD, a być w pełni zależnymi od dobrej woli klientów firmy, czyli konkretnie od producentów poszczególnych platform. Dodatkowo NPD zdecydowało się na kolejną zmianę w kategorii sprzedaży gier. Będzie ona polegać na tym, że gracze uzyskają wgląd jedynie do listy 10 najpopularniejszych tytułów w danym miesiącu, bez możliwości zagłębienia się w liczbę sprzedanych egzemplarzy.

Quake III Arena

Australijski urząd OFLC pokusił się o klasyfikację wiekową gry Quake III Arena, sugerując, że produkcja studia id Software zostanie wydana na kilka platform. W 2007 roku, kiedy w Sieci zadebiutowały pierwsze informacje na temat konwersji klasycznej strzelaniny na konsole, spekulowano jedynie o edycji na Xboksa 360. Czyżby sieciowego klasyka mieli przetestować również posiadacze PlayStation 3?

THQ

Firma THQ podpisała specjalne porozumienie z Curious Pictures, na mocy którego uzyskała prawo do stworzenia gier opartych o nauczanie Deepaka Chopry – słynnego hinduskiego lekarza, pisarza i filozofa. W chwili obecnej nie znamy żadnych szczegółów na temat pierwszych pozycji. Możemy się jedynie domyślać, że będą to produkcje utrzymane w stylu gier sygnowanych nazwiskiem profesora Kawashimy.

OutRun Online Arcade

Wygaśnięcie umowy licencyjnej z Ferrari zmusiło firmę SEGA do usunięcia z bazy PlayStation Network gry wyścigowej OutRun Online Arcade (znajdującej się w sprzedaży od kwietnia 2009 roku). Edycję na Xboksa 360, dostępną z poziomu Xbox Live Arcade, podobny los spotka dopiero w grudniu 2011 roku. Informacja ta zbiegła się w czasie z premierą Ferrari: The Race Experience, które zadebiutowało za pośrednictwem PSN w ubiegłym tygodniu.

Wieści ze świata (Red Dead Redemption, Alan Wake, OutRun Online Arcade) 13/10/10 - ilustracja #2

Rockstar San Diego

Według plotek, do których dotarł redakcja serwisu AllAboutTheGames, nowa gra studia Rockstar San Diego, mającego w dorobku fenomenalne Red Dead Redemption, będzie jeszcze efektowniejsza od przygód Johna Marstona. Podobno produkcja zrobi użytek z usprawnionej wersji silnika Rage, który wcześniej tak bardzo podobał się nam w GTA IV.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

WRC: FIA World Rally Championship PS3

WRC: FIA World Rally Championship PC

Tron Evolution

Dead Space Ignition

Medal of Honor

Tony Hawk: SHRED

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Sengoku Basara: Samurai Heroes

Shank - Accolade

Tron Evolution - multiplayer

God of War: Duch Sparty - trailer PL

Medal of Honor - rozgrywka nocą Gramy!

Medal of Honor: Frontline - gratis na PS3 Gramy!

Gun Loco - Nuts

Sonic Colors

Cities XL 2011

Divinity II: The Dragon Knight Saga

X-Men: Destiny

Multiplayer Medal of Honor - mogło być lepiej Gramy!

Epic Mickey - narracja - wersja PL

Recenzja Medal of Honor video recenzja

gry