Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCX360PS3
Okładka WRC: FIA World Rally Championship (PC)

WRC: FIA World Rally Championship

WRC: FIA World Rally Championship to pierwsza odsłona serii gier rajdowych, rozwijanej przez studio deweloperskie Milestone i firmę Black Bean Games. Tytuł korzysta z oficjalnej licencji FIA World Rally Championship.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka WRC: FIA World Rally Championship (PC)

producent: Milestone

data premiery gry:

7paź2010

X360 PS3 PC

WRC to gra wyścigowa, w której bierzemy udział w rajdowych mistrzostwach świata WRC rozgrywanych pod egidą FIA, czyli Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Producentem opisywanej gry jest firma Milestone, mająca w swoim dorobku między innymi takie tytuły jak Evolution GT, S.C.A.R., Superstars V8 Racing czy Superbike World Championship.

Wykupiona przez autorów gry licencja obejmuje sezon 2010, uwzględniając nie tylko kierowców (m.in. Sebastien Loeb, Mikko Hirvonen), pilotów, zespoły fabryczne, ale i imprezy z kalendarza rajdowych mistrzostw świata. Ścigamy się na trasach w Szwecji, Meksyku, Jordanii, Turcji, Nowej Zelandii, Portugalii, Bułgarii, Finlandii, Niemczech, Japonii, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W każdym z tych państw do pokonania jest kilka odcinków specjalnych, na których walczymy z czasem i porównujemy swoje rezultaty z innymi zawodnikami. Do naszej dyspozycji oddano około dwudziestu rajdowych maszyn. Są to zarówno wozy WRC (m.in. Citroen C4 WRC, Ford Focus WRC), jak i pojazdy z niższych klas wyścigowych (m.in. Abarth Punto S2000).

Głównym trybem rozgrywki jest kariera, w której zaczynamy jako niedoświadczony kierowca rajdowy i startujemy w mało prestiżowych zawodach. W miarę odnoszenia sukcesów pozyskujemy sponsorów, dzięki którym zatrudniamy nowych mechaników czy kupujemy lepsze auta. Kluczowym punktem kariery jest zdobycie angażu do zespołu WRC startującego w rajdowych mistrzostwach świata. Inne dostępne w grze tryby zabawy to między innymi akademia rajdowców, pobijanie uzyskanych czasów na konkretnych odcinkach czy multiplayer. W tym ostatnim przypadku możemy ścigać się z innymi osobami zarówno w Sieci, jak i lokalnie (m.in. hot seat dla czterech graczy).

Zastosowany w WRC model jazdy jest przyjazny zarówno w stosunku do nowicjuszy jak i bardziej doświadczonych graczy. Podstawowym utrudnieniem w grze jest konieczność radzenia sobie z różnymi rodzajami podłoża, gdyż kolejne OeSy składają się nie tylko z asfaltowych uliczek, ale również tras pokrytych błotem, żwirem, piaskiem czy grubą warstwą śniegu. Sterowana przez nas rajdowa maszyna podlega uszkodzeniom, które mają znaczący wpływ na jej szybkość i łatwość prowadzenia.

Na oprawę wizualną gry składają się w głównej mierze bogate w detale modele rajdowych maszyn. Każdy z tych pojazdów zbudowany został z około 50000 polygonów. Możemy też liczyć na zróżnicowane otoczenie. Wiele elementów trasy (m.in. drewniane płotki) może być w trakcie kolejnych przejazdów niszczonych, a dodatkowo na poboczu przebywają animowani kibice.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 897 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 338 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,90 PLN

Gry podobne do WRC: FIA World Rally Championship

Klasyfikacja PEGI WRC: FIA World Rally Championship

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe WRC: FIA World Rally Championship

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki z 512 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
WRC: FIA World Rally Championship - recenzja gry
WRC: FIA World Rally Championship - recenzja gry

Recenzja 12 października 2010, 12:03

Gra pomimo wszystkich ułatwień ewidentnie prosi się o skorzystanie z analogowego pada lub kierownicy. Już sam brak możliwości płynnego regulowania gazu odbiera dużo przyjemności z zabawy. Jeśli ktoś się uprze, da się grać na klawiaturze, ale o uzyskiwaniu świetnych wyników w takich warunkach można jedynie pomarzyć.

X360
PS3
PC