Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2011, 19:35

autor: Olek

WRC 2 - jeszcze więcej samochodów i tras w nowej grze studia Milestone

Firma Black Bean Games oficjalnie potwierdziła, że na wirtualne trasy rajdów w WRC 2 wyjedziemy w październiku. Za produkcję licencjonowanej przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) i North One Sport gry ponownie odpowiada ekipa studia Milestone. Według zapewnień twórców, gracze mogą spodziewać się większej liczby samochodów i tras, a przede wszystkim rajdowych emocji.

Firma Black Bean Games oficjalnie potwierdziła, że na wirtualne trasy rajdów w WRC 2 wyjedziemy w październiku. Za produkcję licencjonowanej przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA) i North One Sport gry ponownie odpowiada ekipa studia Milestone. Według zapewnień twórców, gracze mogą spodziewać się większej liczby samochodów, odcinków specjalnych i tras, a przede wszystkim rajdowych emocji.

W przypadku wydanej w ubiegłym roku gry WRC: FIA World Rally Championship trudno mówić o spektakularnym sukcesie. Tytuł nie zachwycił ani krytyków (średnia ocen w serwisie metacritic.com to 67/100), ani graczy. Sprzedaż na poziomie ok. 200 tys. egzemplarzy (dane serwisu VGChartz.com) nie zniechęciła jednak wydawcy, który ponownie postanowił zaufać deweloperom ze studia Milestone.

WRC 2 - jeszcze więcej samochodów i tras w nowej grze studia Milestone - ilustracja #1

Twórcy gry zapewniają, że wyciągnęli wnioski, a kontynuacja zawierać będzie „znacząco większą ilość materiału”. Co to oznacza? Z oficjalnej notki prasowej wynika, że w WRC 2 znajdą się wszystkie rajdy tegorocznego cyklu World Rally Championship. Graczom przyjdzie ścigać się z czasem na 90 odcinkach specjalnych, w 15 zróżnicowanych lokacjach. Dostępne w grze samochody mają być podzielone na 9 kategorii – począwszy od klasyków z lat 60. ubiegłego stulecia, aż po najnowsze modele rajdówek ze stajni Forda, Citroena, Volkswagena czy Mini. Twórcy obiecują m.in. nowe lub gruntownie przebudowane tryby zabawy „Mistrzostwa” i „Kariera”, a także 16-osobowy, sieciowy multiplayer.

- Więcej realizmu, więcej szczegółowości i więcej różnorodności – to jest to, co zobaczyliśmy w studiu deweloperskim w tym roku – przekonuje Simon Long, szef firmy North One Sport, która posiada prawa licencyjne do produktów bazujących na marce World Rally Championship. - Nowa gra czerpie z historii rajdów WRC, ale daje także wgląd w przyszłość.

WRC 2 ukaże się w październiku w wersjach na komputery PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Co ciekawe, choć deweloperzy dopiero teraz oficjalnie zaanonsowali swoją nową produkcję, o pracach nad nią wiemy już od wielu miesięcy. Wszystko za sprawą polskiego dystrybutora – Galapagos Interactive, który na początku roku ujawnił grę w swoich planach wydawniczych.