Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 czerwca 2011, 14:17

autor: Jiker

Wieści ze świata (Minecraft, Mortal Kombat, The Legend of Zelda) 17/06/11

„Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Kinect for Windows SDK, Minecrafcie na Xboksa 360, dodatkach do Mortal Kombat, a także przyczynach braku rocznicowej kompilacji najlepszych odsłon The Legend of Zelda. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze Kinect for Windows SDK, Minecrafcie na Xboksa 360, dodatkach do Mortal Kombat, a także przyczynach braku rocznicowej kompilacji najlepszych odsłon The Legend of Zelda. Zapraszamy do lektury.

Trino

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Trino. Produkcję autorstwa Trinoteam możecie aktualnie nabyć za kwotę 2,24 euro, czyli ok. 9 złotych (o 50% niższą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Star Wars: The Old Republic

Firma Electronic Arts postanowiła uciąć spekulacje na temat płaszczyzny współpracy gry MMO Star Wars: The Old Republic i platformy Origin (dawnego EA Store). Menedżer ds. społeczności Stephen Reid oznajmił, że o ile cyfrowa wersja faktycznie ma być dostępna w sprzedaży tylko na Origin, to podobnie jak wydanie pudełkowe nie będzie wymagała do poprawnego działania bycia zalogowanym w tym serwisie. Dotyczy to również sytuacji, gdy gracz zechce pobrać łatki lub darmowe aktualizacji do sieciowej produkcji studia BioWare.

Kinect for Windows SDK

Kinect for Windows SDK – niekomercyjny pakiet oprogramowania deweloperskiego dla kontrolera Kinect, pozwolający szerszemu gronu fascynatów znaleźć nowe zastosowania dla innowacyjnej technologii firmy Microsoft – oficjalnie wystartował w wersji beta. Szczegóły na temat projektu, w tym odpowiedni pliki do pobrania, znajdziecie w tym miejscu.

Minecraft

Markus „Notch” Persson, twórca Minecrafta, który niedawno przekroczył liczbę 2,5 milionów sprzedanych egzemplarzy, ogłosił, że za konwersję największego hitu wśród gier niezależnych na Xboksa 360 odpowiadać będzie szkockie studio 4J. Ma ono w dorobku m.in. porty The Elder Scrolls IV: Oblivion na PlayStation 3 i Perfect Dark oraz Banjo-Kazooie na Xboksa 360, więc przeniesienie Minecrafta nie będzie pierwszyzną. Bardzo prawdopodobnym jest, że zgodnie z oczekiwaniami, Minecraft na X360 oferowany będzie za sprawą Xbox Live Arcade. Do premiery dojdzie pod koniec tego roku, czyli w podobnym terminie co w przypadku pełnej wersji pecetowej.

Apogee Software

Firma Apogee Software uruchomiła niewielki sklepik internetowy, za pośrednictwem którego oferuje zakup zestawu Legacy Pack. Składa się on z kilku klasycznych dzieł producenta, w tym Duke Nukem 3D: Atomic Edition, Duke Nukem: Manhattan Project, Rise of the Triad: Dark War, Blake Stone: Planet Strike, Blake Stone: Aliens of Gold oraz Extreme Rise of the Triad (a także ścieżki dźwiękowej Duke Nukem: Critical Mass). Kompilacja kosztuje 19,99 dolarów, a w Dniu Ojca – w tym roku w Stanach Zjednoczonych wypada on 19 czerwca – jej cena spadnie o 5 dolarów.

Mortal Kombat

Kolejny dodatek DLC do bijatyki Mortal Kombat zostanie udostępniony 21 czerwca (Xbox Live – 400 punktów Microsoftu) i 22 czerwca (PlayStation Network – 4,99 dolary), poinformowało studio NetherRealms. W jego ramach gracze uzyskają dostęp do wojowniczyki ninja o imieniu Scarlet. W tym samym czasie dojdzie do publikacji darmowej aktualizacji, dzięki której gracze nie posiadający dodatku będą mogli rywalizować w sieci z osobami walczącymi nową bohaterką. Poza tym Cyrax i Sektor uzyskają dostęp do swoich klasycznych strojów, pochodzących jeszcze z czasów Ultimate Mortal Kombat 3. W kolejnych płatnych rozszerzeniach gracze otrzymają jeszcze co najmniej trzy postacie – dwie z nich są już oficjalnie znane (Kenshi i Rain).

The Legend of Zelda

Zapewne wielu fanów The Legend of Zelda zasmucił fakt, że z okazji obchodów 25 rocznicy powstania marki, na rynek nie trafi kompilacja wszystkich najlepszych przygód Linka. Okazuje się, że amerykański oddział Nintendo miał takową w planach, lecz japońska centrala, wspólnie z Shigeru Miyamoto i prezesem Satoru Iwatą podjęła decyzję o rezygnacji z tego pomysłu. Podobno wydanie zestawu rok po podobnym Super Mario All-Stars 25th Anniversary Edition nie byłoby w stylu Nintendo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Choplifter HD

Green Lantern: Rise of the Manhunters

Mortal Kombat

Supreme Ruler Cold War

Realm of the Titans

Disciples III: Wskrzeszenie - Hordy Nieumarłych

Vindictus

Duke Nukem Forever

Duke Nukem Forever

Duke Nukem Forever

Tour de France: The Official Game

Call of Duty: Black Ops

Uncharted 3: Oszustwo Drake’a

Wizardry: Labyrinth of the Lost Souls

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Twisted Metal - trailer #2

Pirates of Black Cove - E3 2011

Hellbreed - trailer #1

Call of Juarez: The Cartel - kooperacja

Air Conflicts: Secret Wars - trailer #1

World of Warcraft - Rage of the Firelands