Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Vindictus (PC)
OkładkaVindictus (PC)

Vindictus PC

Vindictus to osadzona w klimatach dark fantasy gra akcji z elementami RPG, wyprodukowana przez studio Nexon. Gracz kieruje poczynaniami bohatera, który próbuje rozwikłać zagadkę nękanego przez potwory świata i znaleźć drogę do mitycznej, rajskiej krainy - Erinn.

Akcji | TPP | fantasy | zagraj za darmo | elementy RPG | sieciowe | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vindictus Premiera PC

12listopada2010

producent: Nexon wydawca: Nexon Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Vindictus to mroczna gra akcji z elementami RPG, wykorzystująca zaawansowany system fizyki i stawiająca na rozgrywkę multiplayer. Produkcja, przypominająca w założeniach Demon’s Souls lub Blade of Darkness, została opracowana przez amerykański oddział Nexon. Korporacja ma siedziby w wielu krajach i specjalizuje się w grach MMO (Maplestory, Dungeon Fighter Online).

W grze przenosimy się do mrocznego i wyjałowionego świata, w którym ludzie muszą żyć w małych mieścinach i ukrywać się przed licznymi hordami strasznych potworów. Prawie nikt nie pamięta już co właściwie stało się z tą krainą, ale wszyscy wierzą w pewną legendę. Głosi ona, że istnieje świat znany jako Erinn, w którym nie występują takie pojęcia jak choroba, czy wiek, ziemia jest bogata, a roślinność bujna. Gracz musi poznać tajemnice tej niezbyt sympatycznej rzeczywistości i zweryfikować prawdziwość legendy o raju.

Sama rozgrywka na pierwszy rzut oka przypomina standardową grę akcji, w której mordujemy hordy przeciwników, eksplorujemy lokacje, zbieramy przedmioty i doświadczenie oraz rozwijamy własną postać. Vindictus przynosi jednak kilka niespodzianek. Pierwszą z nich jest rozbudowany system fizyki oraz destrukcji otoczenia – dzięki niemu walka jest widowiskowa i mniej schematyczna. Tym bardziej, że kampanię można przechodzić w trybie kooperacji ze znajomymi, stosując rozmaite drużynowe taktyki. Gracze mogą specjalizować się w walce lub leczeniu oraz pomagać sobie z dużymi przeciwnikami.

Ciekawe połączenie „fizycznego” systemu walki z grą w sieci zostało urozmaicone możliwością wpływania na wygląd wyposażenia oraz obecnością setek specjalnych przedmiotów. Podczas zabawy wcielamy się w kilku różnych bohaterów, np.: Lanna (specjalizującego się w dwuręcznych mieczach) lub Fionę (preferującą miecz i tarczę). Każdy z nich otrzymuje nieco inny system walki oraz unikalne umiejętności.

Produkcja korzysta z silnika Source firmy Valve i to właśnie on odpowiada za system fizyki (jego możliwości widzieliśmy w grze Half-Life 2). Technologia nie jest najnowsza, ale mimo wszystko autorzy stworzyli przekonujące lokacje i nieźle wyglądające postacie. Wszystko zostało utrzymane w klimatach mrocznego fantasy z domieszką wpływów azjatyckich.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 407 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.7 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Vindictus: Odpowiednia dla każdego wieku.

Vindictus Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5600 lub lepsza)
  • 5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7