Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeX360PS3
Okładka Tour de France: The Official Game (X360)
OkładkaTour de France: The Official Game (X360)

Tour de France: The Official Game

Tour de France: The Official Game to wyprodukowana przez studio Cyanide gra sportowa, pozwalająca wcielić się w rolę jednego z zawodników uczestniczących w prestiżowym cyklu wyścigów kolarskich. Gracze mają okazję stanąć na starcie 21 etapów słynnego Tour de France.

Symulacje | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tour de France: The Official Game Premiera

1lip2011

X360 PS3

Tour de France: The Official Game to symulator kolarski autorstwa francuskiego studia Cyanide. Zespół ten znany jest m.in. z wyprodukowania serii menadżerów poświęconych tej samej dyscyplinie sportu.

Gra pozwala wziąć udział w Tour de France, czyli w jednym z trzech najważniejszych wyścigów kolarskich świata. Organizowany jest on co roku, najczęściej w lipcu, choć zdarzało się również że na termin rozpoczęcia wybierano przełom czerwca i lipca. Obecnie trasa wyścigu liczy ponad trzy tysiące kilometrów. Niezwykła ranga i prestiż tej imprezy wynika z jej długiej historii. Jest to najstarszy wciąż rozgrywany wyścig kolarski. Zawsze startuje w nim cała czołówka sportowców tej dyscypliny. Wzięcie w nim udziału to marzenie większości kolarzy. Dzięki Cyanide te emocje mogą stać się teraz również udziałem graczy.

W przeciwieństwie do poprzednich tytułów tego studia, w których zarządzaliśmy całym zespołem, w Tour de France: The Official Game wcielamy się w pojedynczego kolarza i naszym zadaniem jest pokonanie rywali na 21 etapach trasy. Osiągnięcie sukcesu wymagać będzie nie tylko zręcznych palców i dobrego refleksu, ale również umiejętności planowania. W trakcie zawodów nasze decyzje ukształtują to, jak postrzegają nas inny zawodnicy, w tym członkowie drużyny. To z kolei wpłynie na dalszy przebieg wyścigu. Warto dodać, że wszystkie lokacje zostały drobiazgowo zaprojektowane tak, aby możliwie jak najbardziej realistycznie odtwarzały miejsca, w których naprawdę rozgrywane jest Tour de France.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Tour de France: The Official Game cena w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Tour de France: The Official Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
X360
PS3