Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2011, 10:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapowiedziano Pro Cycling Manager: Tour de France 2011

Firma Focus Home Interactive oficjalnie zapowiedziała Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 – kolejną odsłonę znanej serii menedżerów kolarskich. Wraz z kilkoma informacjami na jej temat udostępniono również pierwsze screeny.

Firma Focus Home Interactive oficjalnie zapowiedziała Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 – kolejną odsłonę znanej serii menedżerów kolarskich. Wraz z kilkoma informacjami na jej temat udostępniono również pierwsze screeny.

Zapowiedziano Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 - ilustracja #1

Prezentują one zmiany w oprawie graficznej. Zdaniem twórców z Cyanide Studio ich źródłem jest usprawniony silnik. Ma on zapewnić dokładniejsze odwzorowanie poszczególnych zawodników, wliczając w to odpowiednią budowę działa i odmienny styl jazdy każdego z nich. W czasie wyścigów będziemy również podziwiać jeszcze bardziej zróżnicowane i pełne detali otoczenie.

Oczywiście nie zapomniano o usprawnieniu funkcji menedżerskich. Przede wszystkim uproszczono interfejs użytkownika, dzięki czemu czytanie i analiza poszczególnych informacji nie powinna sprawić większych problemów. Jednocześnie autorzy uspokajają, że nadal udało się zachować odpowiednią równowagę między przystępnością, a rozbudowaniem wszystkich opcji.

Osiągnięcia podopiecznych będą miały większy wpływ na zainteresowanie sponsorów. Seria słabszych występów może zaowocować zmniejszeniem zarobków i ofert reklamodawców, co przełoży się na słabszą motywację podległych nam kolarzy. Z kolei same wyścigi mają być jeszcze bardziej emocjonujące dzięki poprawionej sztucznej inteligencji przeciwników.

Zapowiedziano Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 - ilustracja #2

Powróci także dobrze przyjęty przez fanów edytor, pozwalający stworzyć własny wymarzony wyścig. Pojawi się w nim więcej obiektów i efektów pogodowych do wyboru, co ma wpłynąć na możliwość zaprojektowania jeszcze bardziej zróżnicowanych tras.

Doświadczenie nakazuje nam zachować dystans do tego typu optymistycznych zapowiedzi, niemniej jednak trzymamy kciuki, by twórcom udało się stworzyć jak najlepszy tytuł. Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 ukaże się latem tego roku w wersji na pecety. Na razie nie wspomniano nic o edycji na PSP, choć poprzednia część serii trafiła również na przenośną konsolkę Sony.

Zapowiedziano Pro Cycling Manager: Tour de France 2011 - ilustracja #3